Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy megengedjék, hogy abbahagyjam a karatét?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,két hónap múlva leszek 17.Tavaly február óta karatézok.Az elején szerettem nagyon,de rájöttem,hogy nem nekem való.Alig van küzdelem,az is gyenge.Nem szeretem a formagyakorlatokat.Meg járok kondiba heti háromszor,úgyhogy nincs is nagyon időm meg türelmem még heti 3 karate edzésen részt venni.EL akarok járni helyette bokszolni.Ez nekem jobban tetszik.Igaz,ez nem mehetne olyan rendszeresen,mert buszoznom kéne,de olcsóbban is kijönne.Nyáron meg el akarok majd menni birkózásra vagy judora vagy valami földharcra.Ez sem tetszik nekik.Szerintük nagyon jó a karate,szerintem nem az.Shotokan karatéra járok.

2014. okt. 23. 17:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Hát igen, itt ütközik ki a különbség küzdôsport és harcmûvészet között. Utóbbi sokkal több, mint szimpla verekedés, és ahhoz, hogy jól csinálja valaki, valódi elhivatottság kell. Hasonló problémák nálunk, kung-fun is elôjöttek, pedig itt kisiskolások vannak. A csoport fele kiiratkozott, miután rájöttek, hogy legalább egy évig nem fognak ütéseket tanulni. :)


Ami téged illet, kérdezô, próbáld a szüleidet abból az irányból gyôzködni, hogy továbbra is sportolni fogsz, csak épp mást, mint eddig. Elmondhatod azt is, hogy téged nem vonz a karate spirituális része, konkrétan hülyén érzed magad formagyakorlatozás közben. Kipróbáltad, csináltad is, nem a te világod. Ettôl még lehetsz jó valami másban.


(Csak saját magánvélemény, de nem feltétlenül az a legjobb harcos, aki a legizmosabb, és a legnagyobbat tud ütni. A hajlékonyság, a gyorsaság, a koncentráció elengedhetetlen annak, aki nem csak kívülrôl akar harcosnak látszani. Persze egy jó kung-fus kb. tízszer annyi idô alatt lesz tényleg jó harcos, mint amennyi idô alatt pl jó boxolóvá válhatna. De addigra már az egész életszemlélete is megváltozik. Ez pedig nem jön be akárkinek.)

2014. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
70%
A boksz az egyik leginkább letisztult küzdősport. Attól, mert nem nyomják a dumát, még van filozófiai tartalma is. Hivatkozz arra, hogy hatékonyabbnak találod. Jó ölet, hogy szeretnél belekóstolni a testharc világába is én a birkózást, illetve a BJJ-t ajánlom.
2014. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
17 évesen nemhiszem hogy a szülöket kellene gyözködnöd hogy mit akarsz és mit nem. csak simán mondd meg h te inkább másra járnál... nemhiszem hogy kényszeritenének bármire is. nem is tehetnék :)
2014. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Hármas: maximum nem fizetik a szülők, akkor meg bajban van az ifjú titán.


Kérdező, ha az én gyermekem lennél, én azt mondanám neked, hogy még három hónapig csináld. Ha három hónap után még mindig abba akarod hagyni, akkor válthatsz boxra, de ha pár hónap után azt is megunod, akkor nem fizetném többet.

2014. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem a karatét untam meg.Az az igazság,hogy küzdeni akarok megtanulni,és ez a shotokan karate ezt nem adja meg nekem.Meg nem az én mozgásom.Egy küzdelem abból áll,hogy aki hamarabb megüti a másikat,az győz.Nem igen tudok itt kibontakozni,és szerintem ez nem valami hatékony.Olyat is hallottam,hogy ezek a széles,merev állások,amik a karatéban vannak,tönkreteszik a térdet.A boksz az még olcsóbban is kijönne.Nem tudom,a szüleim miért tartják olyan fontosnak.Eddig kétszer el is küldtek karate táborba,ahova nem akartam menni.Ha lesz pénzem nyári szünetben megpróbálok eljárni valami földharcra is.

A kungfut csak hallomásból ismerem,de annak több száz fajtája is van.Te milyenre jársz?

2014. okt. 24. 00:38
 6/22 anonim ***** válasza:
54%

"Egy küzdelem abból áll,hogy aki hamarabb megüti a másikat,az győz."


Hát, kisfiam, akkor neked valóban nem való a sem a karate, sem egyéb keleti küzdősport. Az nem az egymás elgyepálásáról szól, te pedig szimplán verekedni akarsz.

2014. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem én járok kung-fura, hanem a fiam. Ô shaolin kung-fura jár.

Nálunk teljesen tudatos választás volt, hogy milyen harcmûvészetet válasszunk. Nem az az elsôdleges cél, hogy másokat legyôzzön. Elôször önmagát kell megtanulnia kontrollálni.

A kitartás, a gyorsaság, a lazaság, és a koncentráció tökéletes alapot ad pl. a muay thainak, a mi tervünk az, hogy késôbb, ha már megérti, hogy mitôl lesz valaki igazi harcos, a kung-fu mellé ezt a harcmûvészetet is felvesszük

Számomra az se volt mindegy, hogy milyen emberré válik az edzések hatására. Azok a shaolin kung-fusok, akiket én ismerek, erôt, békét és nyugalmat sugároznak. Szülôként úgy gondolom, ennél jobb útravalót nem adhatok a gyerekemnek az életre.


Az azonban tény, hogy aki ütésalapú sportra vágyik, annak nem a kung fu az útja. Sokan éppen ezért alulértékelik, mint küzdôsportot.

2014. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek az előzővel.Mi is ezért döntöttünk úgy,hogy a gyermekeinket beiratjuk kung-fu-ra,és nem azért tesszük,hogy mindenki aki szembejön velük az utcán,jól megverjék.Kérdező,a küzdősport jóval többről szól,mint "aki először megüti a másikat győz."Ennyi erővel keress egy balhés környéket,és köss bele az ott tartózkodó huligánokba.Meglesz a verekedés,és még pénzedbe sem kerül.
2014. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
hármasnak igaza van. ha nem szereti, nem akarja, gondolom nem tegnap gondolta meg magát. az anyja miért ne értené meg? nekem is megértették, hogy nem hegedüre hanem inkább csellora járnék. ez nem egy olyan dolog, hogy anyám biztos nem fogja engedni mert ö fizeti, a kérdezö is leirta h az amire menne olcsobb, nekem ugyan annyi volt. miért kényszeritené a gyerekét bárki is hogy olyat csináljon amit nem akar? hasznos dolgora jár, nem hülyeségre, meg nem az utcán iszik a haverjaival, hanem közösségi programon van. amit szeret is. ebben mi a rossz?
2014. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a kérdező nem úgy értette, hogy neki áll abból a küzdelem, hogy elsőként üti meg az ellenfelét, hanem hogy a karate edzésein áll ennyiből a páros harc...
2014. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!