Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyen érveket hoznátok...

Ti milyen érveket hoznátok fel a szüleiteknek, hogy megengedjék, hogy felmenjetek Pestre a haverjaitokkal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy néhány barátnőmmel kitaláltuk,hogy holnap felmennénk Budapestre ilyen csajos városnézős-nézelődős-vásárolgatós túrára.Mindezt már agy egy hete elterveztük,párszor már említettem a szüleimnek,de mindig csak leráztak azzal h majd később megbeszéljük a dolgot(mármint,hogy elengednek-e, és milyen feltételekkel) és h ez szerintük "őrültség,hiszen nem is ismerjük a várost és egyébként is túl hideg van".Fontos,h már mindannyian voltunk fent néha Pesten de én pl csak rokonokkal,a többieket nem tudom,szerintem voltak már szülők nélkül is.A lényeg az,h most hamarosan el kell mennem itthonról ezért felhoztam a témát a szüleimnek erre totál lehurrogtak ,h "ezt már megbeszéltük,nem mehetsz".Na de baz.d , most mit csináljak,elszökni nem akarok de nem bírom őket jobb belátásra bírni ezzel kapcsolatban.Egyébként nem is értem mi a bajuk, hiszen ennél jóval veszélyesebb helyekre is elengedtek már és Székesfehérváron lakunk,1 óra feljutni Pestre és napközben mennénk,akkor meg nem fogunk pedofilokkal,csavargókkal,perverz alakokkal,drogosokkal összeakadni az utcán,maximum úgy,h még eren vannak körülöttünk.Az egészet a saját pénzemből állnám.Na de alényeg:MIT CSINÁLJAK, HOGY FEL TUDJAK MENNI?

köszi

16/L :D:S



2014. febr. 21. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Semmit.

Majd ha engednek, mehetsz. Kiskorú vagy. Ne pattogj.


"Fontos,h már mindannyian voltunk fent néha Pesten de én pl csak rokonokkal,a többieket nem tudom,szerintem voltak már szülők nélkül is... Egyébként nem is értem mi a bajuk, hiszen ennél jóval veszélyesebb helyekre is elengedtek már és Székesfehérváron lakunk,1 óra feljutni Pestre és napközben mennénk,akkor meg nem fogunk pedofilokkal,csavargókkal,perverz alakokkal,drogosokkal összeakadni az utcán,maximum úgy,h még eren vannak körülöttünk.Az egészet a saját pénzemből állnám."


Ha ez én gyerekem írta volna ezeket a sorokat, én is elkönyvelném, hogy túl naiv és felelőtlen még ehhez.

2014. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Igaza van a szüleidnek én sem engednélek fel... :D hát írj kézzel egy levelet amiben mégegyszer megkéred őket és le írod amit ide írtál. Bele írhatod azt is hogy az egyik barátnőd unokanővére Pesten lakik és a vasútállomáson vagy a buszállomáson fog várni benneteket és el kísér titeket mindenhova. amúgy ő 24 éves esetleg főiskolára jár.... :P
2014. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben, hogy kitaláltátok, de a szüleid úgy döntöttek, nem engednek el téged 16 évesen a fővárosba.

Ők ismernek téged ahhoz, hogy megítéljék, elég felnőtt vagy-e ahhoz, hogy egyedül elengedjenek. Egyébként nincs veszélyesebb, mint egy csapat 16 éves lány :) aranyosok, de olyan kis butusok még.

De két év múlva már elmehetsz - tudom, ez nem vigasztal.

2014. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi bajotok nem lenne Pesten, itt sem rabolnak minden utcasarkon embert és nem éjszaka sétálgatnátok itt. Mondd el nekik, hogy hova mennétek, mit csinálnátok, mit néznétek meg, milyen jegyet vennétek a bkv-ra, milyen járatokat kellene használnotok, melyik vonattal mennétek, stb, hátha ez meggyőzi őket, hogy előre terveztetek és nem lehet komoly gond.
2014. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves korom óta járok fel egyedül Pestre, (Balatontól). Tény hogy eleinte rokonokhoz mentem mindig, akik valahol vártak a városban vagy az állomáson, de egyedül utaztam. Most 19 vagyok, már nem téma, ha menni kell akkor megyek. Bennem megbíztak a szüleim, és tudták hogy ha tőlem függ bajba nem kerülök. Tény, hogy ugye ez nem csak rajtunk múlik.

Nem lehet rettegve elindulni otthonról, hogy baj fog történni, hogy elrabolnak, hogy valaki molesztálni kezd, kirabolnak, bántanak... viszont az buta felfogás hogy nappal nem történhet baj. De, történhet. az ördög nappal sem alszik. Ezek az emberek ugyan úgy az utcán vannak nappal is, ahogy éjszaka is, legfeljebb nem tudnak annyi ember közé elvegyülni.

Ha annyira menni akartok akkor előre tervezzétek meg a szülők bevonásával! Olyat ne csináljatok hogy pénteken kitaláljátok hogy ti szombaton mentek és egész péntek este megy a hiszti hogy engedjenek el. Így én se engednélek. A többi barátnő mit mond, ők mehetnek?

Válasszatok ki közösön egy napot, üljetek le a gép elé a szülőkkel, nézzétek meg hogy mikor-mivel tudnátok felmenni, majd hazajönni. Nézzétek ki hogy hova akartok menni - és oda hogyan juttok el. Ha sokat akartok utazgatni akkor ajánlom hogy vegyetek egy 24 órás bérletet, még azzal úszhatjátok meg a legolcsóbban (1650 volt mikor én legutóbb fent voltam).

Egyébként szerintem sokat dobna a latba ha nem úgy indulnátok neki h "már mindannyian voltunk fent néha Pesten de én pl csak rokonokkal,a többieket nem tudom,szerintem voltak már szülők nélkül is" - szerinte ez mennyire nyugtatja meg a szülőt? Nem tudtok egy olyan plusz embert beszervezni aki mondjuk kicsit idősebb nálatok, vagy legalább jobban ismeri a várost? tudom, ciki egy rokont odahívni, de első nekifutásra, 16 évesen kibírjátok.

Ha semmiképp sem engednek fel, akkor meg sajnálom de ez van. Joguk van rá, hogy ne engedjenek el, te meg mást nem tehetsz mint hogy elfogadod.

2014. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

Hú szerintem már múlt héten vagy minimum hétvégén kellett volna nekik szólnod!


Csak konkrét programtervet mondj nekik... hogy hova mennétek,azt ne, hogy csak várost nézni. Plusz ha nem akartok km-ereket gyalogolni, akkor bkv jegyet is kell vennetek,ami bizony 350 ft-ba kerül...Több átszállással,simán 1500-2000 v mégtöbb pénz is kellhet rá!


Én mondanám, hogy kiállítás lesz és arra. De szerintem a holnapról már lecsúsztál,inkább hétvégén még puhatolózz náluk, hogy jövőhéten mehetnél-e,mert nagyon szeretnél.És persze add meg a barátaid szüleinek és a barátaid telefonszámát nekik,talán így bíznának benned.Engem csak így engedtek el...

2014. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Én ezekkel érvelnék: Zacher Gábor is Budapesten van. Abortusz meg szerintem még legális, ha nem akkor valamelyik környező ország közel van erre.
2014. febr. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!