Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17/L . Szuleimnek tegnap...

17/L . Szuleimnek tegnap elmondtam hogy van egy srac akit atakarok hivni de nem engedik "elsonek a tanulas es ne csavarogjak meg semmi" egy honapba egyszer engednek el valamerre. Mit tehetnek hogy megengedjek neha talizunk?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbàlj kompromisszumot kötni. Ha ötöst kapsz, akkor engedjenek el hétvégén, vagy hétköznap 1 óràra. Neked is meg kell értened, hogy csak akkor van màr esélyed egyetemre, ha jól tanulsz, nagyon jól érettségizel, ha ök nem gazdagok. Sok sikert!
2014. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nemakarok menni egyetemre tudjak õk is. Atlagom 3,9 abba sem nagyon tudnak belekotni.. Nem mehetek se bulizni kb semerre.. es kezdem unni.:/
2014. febr. 10. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, most nem akarsz, de lehet 10 év múlva akarsz.. a te korodban én sem akartam, de màr megbàntam és most nincs rà pénzem... Lényeg a lényeg, hogy akkor lesznek nyugodtak, ha jól tanulsz, te meg ha a pàroddal lehetsz, szóval szerintem ezt a kompromisszumot próbàld meg. Így nincs lógàs, szökés, hazudozàs, bezàràs, bizalmatlansàg stb.. Ez lenne mindenkinek a legjobb. Szerintem.
2014. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Valamit valamiért elv itt is működik. Üljetek le, beszélgessetek erről, ne követelőzz rögtön, hanem fogadd őket a bizalmadba, őszintén oszd meg velük az érzéseidet és, hogy mit szeretnél. a legfontosabb az őszinteség, hogy egy jobb bizalmi kör kialakuljon köztetek. A szüleid féltenek, és aggódnak érted, őket is meg lehet érten, de persze téged is, hogy több szabadságra vágysz. segíts amikor csak tudsz, ne csak akkor ha kérik, ha látják, hogy komolyan teszel azért, hogy engedjenek meg neked dolgokat, akkor ennek előbb utóbb beérik a gyümölcse. Nekem anno bejött! Sok szerencsét , és hajrá! :)
2014. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha olyan dologgal érvelsz, amely mélyen érinti őket. Megmondod nekik hogy már nem vagy kislány, ennek ellenére maximálisan korlátoznak, és most van az az utolsó pillanat, amikor még változtathatnak ezen. Megmondod hogy ha lesz gyereked (nekik unoka), te is be fogod őket korlátozni, hogy érezzék át annak a súlyát, amit csináltak.


Az ilyen szülők nem normálisak, nem az életre nevelnek, hanem a hülyeségre. A sok korlátozásnak később rengeteg kárát érezheted, most kell a sarkadra állnod.


Az ilyen szülők nem riadnak vissza az érzelmi zsarolástól, te se riadj vissza. Nem lázítani akarlak, de ez a te életed, a rossz döntéseidet egy életen át viselni fogod, és ha most megengeded hogy korlátozzanak, később a munkahelyeden egy főnök ugyanezt meg tudja veled csinálni.


Azzal is érvelhetsz, hogy 1 év múlva, miután ,,cselekvőképes" leszel jogilag, a korlátozásaik miatt el fogsz költözni, és akkor majd próbálkozzanak...

2014. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ha nem 3.9 lennél, akkor mehetnél. Ha éjszakára kimaradnál, mennyi lennél, 1.4? Nem vagy alkupozícióban.
2014. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!