Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok ha szeretném...

Rossz anya vagyok ha szeretném ha 23 éves fiam a saját lábára álljon?

Figyelt kérdés
szeretném ha külön költözne,szeretném elkezdené élni a saját életét,ha látná,hogy mi mennyi,mi milyen nehéz stb.szeretem őt,és segítséget is adnék neki.lakást ugyan nem tudok venni neki hisz nem állunk úgy anyagilag,de egyben kitudnám neki fizetni a lakásból apja részét amivel tud mit kezdeni.de a jelek szerint esze ágába sincs menni, kidobni,elüldözni nem akarom,mégis azt érzem ki kell repüljön,hogy éljen kicsit és ne én legyek a hátország.nagyon rossz anya vagyok?más 20-on éves is ennyire ragaszkodik az szülői fészekhez?
2014. okt. 26. 17:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy emiatt rossz anya, helyesbítek: nem emiatt vagy rossz anya. Amiatt vagy az, mert nem sikerült úgy nevelned a gyerekedet, hogy 23 éves létére bárminemű önállósodási igény kialakuljon benne.
2014. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Mièrt menne el? Marha kényelmes, ha főznek, mosna, takarítanak rá. Eddig kellett volna önállóságra nevelni.
2014. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 horbeni ***** válasza:
94%

sztem ez a gondolkodásmód mutatja, hogy jó anya vagy

sokan magukhoz láncolják a gyereküket.

Sztem nem vagy amiatt sem rossz anya, hogy nem akar menni, hanem épp ahogy előttem is írta vlki marha kényelmes otthon lennie, kiszolgálják, nem kell küzdeni

Sztem a mai huszonéveseknek az a bajuk hogy nem tanulnak meg küzdeni, önállósodni mama hotel, papa bankba élnek...

2014. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
az igy igaz,de szerintem minden családban főznek mosnak 23 éves gyerkőcre,ez nem szempont.attól mert nem főzök rá még nem fog önálló lenni.dolgozik,haza ad,miért ne főznék rá?mosnék rá?az önállóságra akarás hiányzik,félnek a mai fiatalok,én 20 évesen már gyereket neveltem,és vágytam önállóságra.hogyan ösztönözzem?
2014. okt. 26. 17:38
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagy rossz anya (és aki szerint ez nevelés kérdése, annak még nem volt gyereke és nem tudja, hogy a gyereket nem CSAK a nevelés alakítja és fökent nem CSAK a szülök), söt nagyon is igazad van.


Közöld vele, hogy vagy elköltözik, vagy otthon önállósodik, azaz nem takarítasz, mosol, fözöl neki és a költségelbe is be kell szállnia. EZT be is kell tartani, ez a legnehezebb.


NEKI természetesen kényelmes, hogy töled megkap minden kényelmet, ha nem teszed ezentúl, akkor vagy elkezd otthon résztvenni háztartásban - vagy ami valószínübb, megsértödik, és elmegy magától.

2014. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
59%

"attól mert nem főzök rá még nem fog önálló lenni"


Tévedsz, ha nem teszel minden elé, akkor kénytelen lesz saját maga megtenni.


"dolgozik,haza ad,miért ne főznék rá?mosnék rá?"



MERT EZÉRT nem akar semmit önállóan csinálni.


"az önállóságra akarás hiányzik,"


Miért hiányozna neki, ha semmi elönye nem lenne belöle, viszont hátránya annál több. Neki EZ kényelmes, miért változtasson rajta?

2014. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
ad haza pénzt,és a kajáját is megcsinálja.ruháit is rendbe tarja ,maga után ő takarít.nem botrányosan kiakarom rakni,hanem rá birni hogy éljen önálló életet,amiben ha kell még segítek is,hisz tudom hogy ez nehéz.
2014. okt. 26. 17:45
 8/34 anonim ***** válasza:
65%

Na jó, akkor hagyjál minket békén.

Első teljesen jól összeszedte mi a gond.

2014. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok családban felmerülő kérdés. A tényleges helyzetet azért befolyásolja, hogy ezek szerint csak ketten éltek együtt. Nem tudjuk, hogy ő tanul-e még, tehát nagyrészt rá van szorulva a szülőre vagy már önálló kereső. Azt sem tudjuk, hogy van-e párkapcsolata ill. milyen a lelki természete, vágyik-*e különélésre vagy sem. Ez az életkor még éppen az, amikor egyesek már kirepülnek, mások meg még éppen maradnak mindenféle okok miatt ill. nincs késztetés a kirepülésre. Az is lehet egyébként, hogy ő a ti kettőtök által alkotott családban a nőt oltalmazó férfi szerepét játssza ill. azt érzi saját kötelességének. Nyugodtan várhatsz, aggodalomra nincs ok.
2014. okt. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem 23 évesen még nem olyan idős, hogy ne lakhatna otthon. Ráadásul úgy vettem észre, hogy a fiúknál később is jön el az önállósodás utáni vágy, mint a lányoknál.

Egyébként meg amíg otthon van, addig nyilván többet tud gyűjteni, spórolni a saját önálló életére, mintha már x éve albérletben lakna.

Ha normálisan elfértek, vagy tér mindkettőtök számára és nem zavarjátok egymást, akkor szerintem felesleges még ezen aggódni, hogy miért nem költözik el.

Valószínűleg akkor fog igazán vágyni a külön életre, ha lesz egy barátnője, akivel majd szeretne együtt élni.

2014. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!