Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, amikor egy szülő...

Van olyan, amikor egy szülő féltékeny a saját gyerekére?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan, vagy miben nyilvánul ez meg?

Ti ismertek ilyeneket?



2014. szept. 15. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nèzdd meg a szulejmàn sorozatot hogy fèltèkeny volt a fiàra a szultàn amikor màr nagy volt ès az övè voltak a hàrem nôi, ô is fogott magànak friss husit meg stb.,,,
2014. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Persze, hogy természet ellenes, de van. Ennek ellenére sem nézem meg a Szulejmánt, amiből még három másodpercet sem láttam. Mellesleg, állítólag a magyarok negatívan vannak benne ábrázolva...
2014. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem csak magyarok vannak negatìvan àbràzolva nem kell lepontoznod rögtön! Spanyok meg stb. Ès nem mondanàm negatívnak az àbràzolàst,,. Hàborùztak magyarokkal meg mèg sok nèppel a törökök az oszmàn birodalom folyamàn. Nehogy màr ezèrt legyenek negatívan àbràzolva a magyarok.
2014. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szulejmán szappanoperának semmi köze a kérdéshez....
2014. szept. 15. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, anyukámon észrevettem némi féltékenységet. De ez nem úgy mutatkozik, hogy keresztbe tenne nekem vagy a testvéreimnek. Az 50 felé közelít, és észrevettük rajta, hogy betegesen fél az öregedéstől. Amikor tinik voltunk, és mindegyikőnknek megvolt már a maga stílusa, és hogy milyen ruhában öltözködik (3-an vagyunk lányok testvérek), ő elkezdett minket utánozni és képes volt olyan felsőket megvenni magának amit a 16-17 éves húgom hordott. Amikor fogyókúráztam és sportoltam, ő is fogyózott. Amikor nővérem kozmetikust váltott, ő is elkezdett járni, és mindenféle műszempillát, szemöldökfestést csináltatni magának. Nővéremnek van egy 2 éves kislánya, és amikor megszületett egyfolytában úgy viselkedett, hogy ő mindent jobban tud a gyereknevelésben mint akárki más, nála lehetetlen, hogy valaki jobb szülő legyen. (ebbe bele tudnék azért kötni....) Ha az unokája megtanult valamit, pl kimondani egy szót, vagy rámutatni adott tárgyakra, rögtön ő is újat akart/akar neki tanítani, nehogy már más tanítsa meg neki. És még sorolhatnám. Roppant idegesítő, de megszoktuk és nem húzzuk ezen magunkat.
2014. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajaj, de meg mennyire! Hasonlóan nyilvánul meg nalunk is, mint az előzőnél. Mindig ugyanaz kell anyámnak, ami nekem. Ha fodrászhoz megyek, akkor ő is, ha vásárolni, akkor miert nem szóltam, neki is kell, ha kozmetikushoz, akkor ő is, de az enyémet akarja kipróbálni. Ha fekrakatok egy gel lakkot, amit ő nem tehet meg a munkája miatt, akkor szörnyen rondan nez ki.. Ha megkerem, hogy vigyázz par orat a fiamra, mert a férjemmel évfordulónk lenne, akkor soha nem et ra, ha megis, akkor roganjunk haza... Ha nem kozos program van, akkor szívesebben unokazik...
2014. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen. Az én anyukámon borzasztóan észre lehet venni sokszor, hogy féltékeny rám. Igazából az egész kamaszkorom tönkretette azzal, hogy "bezárva" tartott a lakásba, nem mehettem sehová, hozzám sem jöhettek a barátaim, és mindezt azért, mert anyámnak nem igazán vannak/ voltak barátai, és nagyon látszik rajta a mai napig, hogy szivesen élne inkább az én bőrömben. Kisebb koromban imádtam énekelni, és országos versenyeken értem el legjobb eredményeket, de alig nézte meg pár versenyem, amikor mg vittem haza az okleveleket, sokszor meg sem nézte, vagy láttam rajta, hogy valami bántja.


A legutóbbi dolog, amin belül már csak nevetni tudtam, hogy a rajtudásomra is féltékeny. Szeretett volna egy tetoválást, de mire időpontot kapott, még volt egy hónap vissza. De egyszer bejött a szobámba, és fennhangon elkezdett velem veszekedni, hogy miért rajzolok minden féle rajzokat magamnak, és az övé miért nincs már meg. És még egy darabig problémázott rajta, hogy miért rajzolok magamnak.. pedig az ő mintájának a vázlata már megvolt...

2014. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az apám tökéletes példa a féltékeny szülőre, bár nem abban az értelemben, amiben általában ez előfordul.

Ugyanis ő arra a szeretetre és törődésre volt féltékeny, amit anyám adott nekem. Emiatt ment is sok balhézás, bár nem teljesen nyíltan kimondott dolog volt, de a többi rokon is velem volt egy véleményen, tehát nem az én gyermekagyam koholmánya volt.


Még most, felnőttként is észrevehető ez egyébként, bármit beszélgetek anyukámmal, rögtön hívja hogy ebbe segítsél már, jaj ezt csináld már meg, jaj most épp mit láttam/olvastam. Régebben ha veszekedéskor anyám az én pártomra állt, esetleg megvédett valamiben, teljesen elment a józan esze, őrjöngött, bántalmazott, azt akarta velem éreztetni éveken át, hogy semmire sem vagyok jó, hogy anyám elkényeztet, sokszor hallottam, hogy "ha rajtam múlna jól elvernélek". Azóta sincs jó kapcsolatunk, szerintem nem is lesz.


L

2014. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De még mennyire van! Főleg a fiús anyák féltékenyek a fiukra, és elmarják a leendő menyt.
2014. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!