Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ilyen a személyiség...

Miért lett ilyen a személyiségem? A neveléstől?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tehát arra keresem a választ hogy mitől lettem ilyen:

jelenleg 19 éves vagyok fiú, és nagyon félénk vagyok és önbizalom hiányos, semmi magabiztosságom sincs, rettegek mindentől, még sosem volt önálló életem és barátaim se semmi amit kitudnék emelni.


A szüleim úgy neveltek, hogy mindig fogták a kezemet, egész általános iskolába kísérgettek, mindig felügyeltek, mindig jók voltak hozzám, sosem vertek meg, semmi ilyesmi. Most meg persze elvárják, hogy majd legyen önálló életem, barátnőm, gyerekem stb. de hogyan ha ilyen a személyiségem? még az utcára sem merek kimenni, annyira félős vagyok. Ez ennek a nevelésnek a hatása lehet?


2014. okt. 27. 13:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még nem voltak sehol sem pl buliban sem mert nem merek
2014. okt. 27. 13:16
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a szüleid hibája. Bár őket nyilván könnyebb lenne hibáztatni. Egy normális szülő vigyáz a gyerekére és nem veri stb. Velem is hasonlóak voltak ahogy a 2 testvéremmel. Én mégis eljártam sportolni ide oda, emiatt lettek barátaim is és most van párom is. Benned kellene hogy indíttatás legyen barátkozni vagy kimozdulni. Ha meg ilyen parás vagy de igazi okod nincs rá (pl nem érzed fenyegetve magad egy zaklatótól) akkor neked kell erőt venned magadon és élned az életed! Kilépni anyahotelből senkinek nem könnyű, mindenki hasonlókon megy keresztül, de magadtól kell lépned.
2014. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hallottam egy hasonló történetet, akiknek a szülei túlzásba vitték a törődésüket stb és a gyerek öngyilkos lett nem sokkal miután felnőtt lett. Nem tudjátok, hogy milyen erős gátlásokat képes létrehozni ez a nevelés... Én mennék barátkozni, de nem megy, egyszerűen nem megy..
2014. okt. 27. 13:24
 4/11 Mumusan ***** válasza:
Nem mersz kimenni az utcára?? Hogy jártál középiskolába? De ha valóban ennyire félős vagy mint állítod, akkor az nem a neveltetésből adódik, hanem psichológiai fusztráció, és szakemberhez kell fordulni vele. Hatékonyan csak a psicho- mókus tud kigyógyítani.
2014. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most ha azt írjuk, hogy a neveléstől, akkor erőre kapsz? Benne lehet a nevelés is, de valószínűleg erős hajlamod is van rá.

Vannak nőkben is ilyenek, legalább neten próbálj ismerkedni, beszélgetni hasonszőrűekkel.

A másik az, hogy tűzz ki magad elé mindig egy kisebb célt, amit félsz megtenni. Mozdulj rá és dolgozz érte, ha csak egy is sikerül, már erőt ad, hogy belefogj a következőbe.

2014. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jót tenne egy pszichodráma-önismereti csoport. Ott "eljátszhatjátok" azt, amit mélyen éreztek, bánt, de nem igazán tudtok megfogalmazni. És feloldódik a bántó tartalma.
2014. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,és pont korodbeli.Szerintem szimplán ilyen a személyiségünk alapból...maximum rátett az is,hogy nem hagytak minket fokozatosan önállósodni.
2014. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De nekem így nincs sok kedvem élni
2014. okt. 27. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:

A szüleidet ne hibáztasd, ők sem tökéletesek. Ha gond van, próbáld megtalálni a megoldást.

Engem egy ilyen időszakomon az segített át, hogy kijártam önkénteskedni egy kutya menhelyhez. Ott nem stresszeltem azon hogy ha esetleg hozzám szól valaki, mit is fogok mondani. Ott örülnek mindenkinek. Mondjuk én teljesen oda vagyok a kutyákért, te nem tudom hogy állsz ezzel.

2014. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem érted magadat, nincs önbizalmad arra utal, hogy dolgozni kell az önismereten. Ez nehéz, ezért nincs "kedved" élni. Pedig ez érdekes ki vagyok én? - ezért önmagáért érdemes élni.

Weöres Sándor: A teljesség felé - ezt olvasd el, ez segítő.

[link]

Weöres Sándor írja:


Ki vagy Te ? A határtalan, aki fogantatásodkor a határok közt megjelent.

2014. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!