Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a megoldás egy ilyen...

Mi a megoldás egy ilyen alkoholista ellen?

Figyelt kérdés

Nincs olyan verzió,hogy költözzek el!


Anyukám már meghalt, 2 fiatalabb testvérem van és az alkoholista apánkkal élünk.

Ő nem tartja magát alkoholistának,tagadja is, sunyiban jár kocsmába, dugdossa az italos üvegeket, de ezt nem lehet tudni.

Ha beszélünk vele felemeli a hangját, agresszív lesz, és a sárga földig tagad mindent.

Négyen élünk 300 ezer forintból (segélyek,árvasági,családi,munka,alkalmi munka,rokonok) és van,hogy havonta több is összejön,de a minimum a 300 ezer.

A számlák nincsenek fizetve, illetve csak az utolsó pillanatban fizet be egyet-egyet,hogy ne kapcsolják ki az adott szolgáltatást.

(A gázt hónapok óta nem fizeti, így az nincs a házban, fával fűtünk)

Eddig különböző rokonoktól 3x megkapta a gáz tartozás árát,hogy fizesse be, de mindet elitta és nem akarja befizetni mert akkor a vízszámla is megnőne ,hiszen most hideg vízben fürdünk, meleg vízből több fogyna.

Főtt étel csak ritkán van, ha egyszer megfőz (gázpalackkal) akkor 3 napig azt mondja,hogy de hát ő főzött.

Nekem idén lesz a szalagavatóm, azt is úgy fizettettem ki,hogy megmondtam neki ha ő nem fizeti kérek a testvérétől és ettől megijedve adott mivel tudja,hogy akkor elmondom a testvérének,hogy alkoholista és ugyan letagadja de el akarja kerülni a konfliktust.

Nekem már elegem van ebből az életvitelből, sokkal magasabb színvonalon élhetne az egész család ha ő nem inna és sokan mondták,hogy soha nem fog változtatni, és szerintem se, de akkor sem bírom így, elköltözni meg nem tudok.

Ez az utolsó évem, de én 1 hónapot sem bírok már ki így, ezzel az emberrel, valamit muszáj csinálni.


2014. okt. 27. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem szolsz apád testvérének?
2014. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyámhivatal.. mást nem tehetsz :s ő nem fog leszokni, mivel nem alkoholista.. szerinte! tehát ha más rokonhoz nem mehettek, csak feljelentést tehetsz, ők megvizsgálják az esetet. Ilyen szülők általában ezután "bekakilnak" a várható következmények miatt meg h majd mit szól a nagyobb család meg a szomszédok. Szóval névvel vagy név nélkül feljelentés. De sürgősen ha 2 fiatalabb tesód is van.
2014. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rokonok nem járnak hozzátok?Nem látják,hogy nincs gáz,nincs főtt kaja,stb? Igenis mondj el a testvérének mindent,amit itt leírtál! Hidd el segíteni fog!
2014. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyukád halála előtt is ivott? Nem lehet, hogy a gyászt nem tudja kezelni? Hirtelen rászakadt, 3 gyerekkel.

Persze épp ezért kellene erősnek lennie, de basszus emberből van ő is.

Szoktál vele beszélgetni? Hogy Ő mit érez? Miért csinálja? Te már nagy vagy. Beszélgessetek erről, biztos, hogy neki is van lelke. És besegíthetél a háztartás vezetésébe is, ha a tanulás mellett van időd.

2014. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
fúúú. ismerem a zugivós embereket. volt szerencsém az életben ilyenekkel élni egy darabig. elhagytam mindegyiket.az ilyenek az utolsó pénzt is elisszák. még a rezsi csekkek árát is. pld 42 W Nándor is ilyen.
2019. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!