Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 14 éves...

Szerintetek egy 14 éves lánynál mik azok a dolgok, amikről joga van tudni a szüleinek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 12:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Kb mindenrol.
2014. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Kb igaza van az elsőnek. Pontosan milyen dolgokra vagy kíváncsi? Fiúkról, barátokról, mikor hova mész, mikor tanulsz, mikor fekszel le aludni? Ezek pl mind rájuk tartoznak.
2014. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Én visszakérdeznék: 14 évesen milyen magánügyi dolgai lehetnek, amit nem lehet megosztani a szülővel???
2014. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy eddig írták.

És nem csak joga, hanem kötelessége is, ő felel a gyerekért jogilag és erkölcsileg is.

2014. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy már írták, mindenről, hisz minden területen a szülők felelnek érted, bármit teszel vagy nem teszel.

Bár ez egy jó szülő-gyermek kapcsolatban nem jog, hanem bizalom és kommunikáció kérdése.

2014. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Joga nyilvan mindenrol van tudni.

Mas kerdes hogy bolcs szulo nem el vissza ezzel a joggal.

2014. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem azért ebben a korban az embernek szüksége van már némi magánéletre. Az rendben van, hogy a jegyeiről, barátairól, esetleg fiúkról, ha vannak, tudnia kell a szülőnek, de ebben a korban szerintem már nem kellene olyanokba beleszólni, hogy mikor fekszik le az ember (ha későn fekszik le, úgyis ő szívja meg), tampont vagy betétet használ-e, tangát vagy franciát hord, stb., mert ez mind egyéni preferencia kérdése. Nekem anyám 14 évesen hiába mondta, hogy feküdjek le legkésőbb 10-kor, mindig éjfél körül aludtam el, és max. délután szundítottam egyet, hogy kipihenjem magam, mert nekem ez így volt kényelmes.
2014. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Mindenről természetesen.

A szülő felel a gyerekért jogilag és anyagilag is.

Természetesen vannak olyan dolgok, amit a szülő megértően nem feltétlenül kérdez ki.

2014. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

7-es: összekevered a szezont a fazonnal...

Nem az a kérdés, mibe szólhat bele a szülő. Beleszólni valamibe és tudni róla két teljesen más dolog.

2014. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mindenkinek joga van a magánélethez.

Tiniszerelem (igen, lehet őrjöngeni, hogy menjen legózni) és hasonlók. Magánlevelezések, milyen fiús-lányos képeket nézeget a neten (megint lehet habzó szájjal fetrengeni a linóleumon, mert mi 14 évesen nyilván nem néztünk ilyet).


Normális szülő teret enged a gyerekének. Sokan itt az hiszik, hogy a gyerek olyan, mint a kutya.

Önálló személyiség, EGY EMBER, nem egy tárgy, hogy a szülő szabadon rendelkezzen felette.

Egy fejlődő személyiség akinek biztosítani kell az egészséges környezetet, szabadságot, biztos családi hátteret.


Szülőnek joga van tudni a gyerek tanulmányi helyzetéről, iskolai dolgok, egészségügyi dolgok, de a privát szféra jár mindenkinek.

Persze egy normális világban olyan szülők lennének, hogy senkinek nem kéne titkolnia, hogy kipróbálta a cigit, meleg stb.

De nem olyan világban élünk. A valóságban a szülő csak a frusztrációit, hatalommániáját éli ki a gyerekén.

Mint ahogy a kommentekből is látszik.

2014. okt. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!