Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki fiatal...

Van itt olyan, aki fiatal felnőttként otthon lakik, és fizet/nem fizet a szüleinek a rezsibe?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hálátlannak fogtok mos nézni, de itthon lakom a szüleimnél egy határhoz közeli faluban. 50 500 Ft-ot keresek itt a faluban közmunkásként. Van diplomán, de vele itt nem tudok elhelyezkedni. A fővárosban pedig amit keresnék, szinte minden pénzem elmenni a havi fizetnivalóra. Viszont, ha lenne párom, miatta fel mernék költözni a fővárosba, mivel a költségek is megfeleződnének. Itthon nem jó élni, semmi jövőm nincs, de amit megkeresek, az az enyém, nem kell albérletet, rezsit, élelmet, bkv bérletet fizetni. Lehet, hogy kényelmes megoldás, de higgyétek el, ismerek sok fiatalt, aki, amit megkeres szinte kicentizi, hogy ne haljon éhen. Budapesten tanultam, ösztöndíj és rengeteg diákmunka mellett volt olyan, hogy éheztem. Talán valamit nem jól csináltam...Anyukám az utóbbi időben pénzt kéreget tőlem, és finom közli, hogy ingyen élek. A saját anyám sajnálja tőlem a kaját? Ahol két emberre főnek, jut a harmadikra is. Nem? Míg nem laktam itthon a szobámat éjjel-nappal fűtötték télen, mert anyukám, itt nézte a tévét. Apukámnak és anyukámnak 270 ezer Ft bevétele van, de tőlem el akarja kérni anyukám a rezsit. Nem járok bulizni, nem cigizem, nem iszom. Néha egykori csoporttársaimhoz felutazom a fővárosba. Van, hogy havonta 1X 2X, van, hogy 2 hónapig nem. Változó. Hiányoznak, és hiányzik a városi forgatag. Anyukám sajnálja tőlem ezt. Hátvégén mi a jó eget csináljak egy határszéli kis faluban? Kocsival sem megyek a környéken sem, ha nem muszáj, de ha mégis, benzin pénzt adok. Abba az egybe szoktam fizetni. A szüleim meg állandóan kocsikáznak rokonokhoz, akik nem jönnek, mert mindig az én szüleim mennek hozzájuk. Szóval ez nyomja a lelkem. Köszön előre a válaszokat!
2014. júl. 10. 21:44
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
19%
tipikus mai ingyenélő fiatal...
2014. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Tudod nekem nem vettek semmit a se@@em alá! Tudod miből tartják fent magunkat sokan, mert muszáj? Erotikus munkából! 50 600 Ft-ot, hogy a jó büdös qra életbe osszak be. Megbeszéltük, hogy itthon élek, egy tál étel jut...vagy elmegyek és amit keresek, alig marad hónap végére valamim. Nem játék az éhezés! Nekem a se@@em alá nem tudnak a szüleim házat venni, mint egyeseknek. Pestre születni kell, mert aki nem odavaló vagy nyomorog, vagy tisztességtelen úton keres pénzt. Nagyon ritka az, aki becsületes fenn tudja magát tartani, nem szűkölködve. Fiatalként mer gyermeket vállalni is.
2014. júl. 10. 21:55
 3/58 anonim ***** válasza:
84%

Én felnőttként lakom együtt anyámmal, és bár még tanulok, én is adok haza. Mert használom a vizet, az áramot, a gázt, +1 főre kell főzni, satöbbi. Egyszerűen ez lenne a normális. Nem kell mindent, de egy keveset tessék hazaadni. Egy keveset meg félretenni.


És ezt úgy mondom, hogy szerintem adott esetben azzal sincs semmi gond, ha valaki 30 év fölött még a szüleinél lakik! (Igen, lehet ezért megkövezni...)

2014. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ha még tanulsz, akkor miből van jövedelmed? Suli mellett tudsz dolgozni? Melyik megyében életek?
2014. júl. 10. 22:01
 5/58 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt ember vagy, otthon laksz, jogosan várják el tőled, hogy fizess a rezsibe! Nem kötelessége egy szülőnek sem eltartania a felnőtt gyerekét! Keress olyan munkát, ami jobban fizet. Pesten egy közepes szupermarketben 100.000Ft-ot meg lehet keresni, amiből egy társbérletben simán ki lehet fizetni egy szobát (bérleti díj+rezsi kb. 30e.). Ha nagyon akarnál, el tudnál költözni és nem a szüleiden élősködnél. Én lassan 10 éve önellátó vagyok, sok olyan munkám volt, ami szar volt, nem szerettem, de megcsináltam, mert kellett a pénz. 28N
2014. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
94%

23 éves vagyok és a szüleimmel élek. Tanulok még, de gyakorlati munkán vagyok, és elég jól keresek vele. Az én anyám bár nem nem kérnek pénzt, de adok valamennyit, mert abban igazad van, hogy ahol 2 emberre főznek, jut egy harmadiknak is, de mégiscsak otthon élek. Fürdők, eszem, iszom, és ezek mind pénzbe kerülnek.

Egy normális felnőtt tisztábban van azzal, hogy minden pénzbe kerül. Én inkább fizetek egy összeget, mint hogy a fizetésem háromnegyede elmenjen albérletbe.

2014. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
71%

én ugyan 18 éves koromban ahogy találtam munkát elköltöztem ilyen problémám nem volt.

viszont lehet hogy ha mást nem is a rezsibe illene belefizetni, hisz használod a vizet, áramot, melegedsz télen. szerintem már ha csak ezt fizetnéd anyukádék nagyon elégedettek lennének mert látnák az igyekezetet. néha vásárolhatsz is, nem mindennap, egy egy hétvégi menü alapanyagát akár...ez is segítség.

2014. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
60%
Én is itthon lakom, de szerencsére közel a fővároshoz. Ez tényleg egy áldás. Viszont azért nem látom értelmét elköltözni, hogy az összes pénzem az albérletbe menjen el, amikor így tudok félretenni. Semmi jövőm nem lenne, ha elmennék albérletbe. Vagyis meg lehetne oldani úgy, hogy társbérlőkkel, de kösz, én nem fogok csak azért vad idegenekkel összeköltözni, mert ez a divat.:) Majd összeköltözöm a párommal.
2014. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
25 vagyok, azon fiatalok közé tartozom, aki a rendszerváltás áldozta, mivel a korosztályomnak nincs munka. Vagy külföldön dolgozik, vagy közmunkás, mint én.
2014. júl. 10. 22:04
 10/58 anonim ***** válasza:
96%
Valahol megertelek kerdezo,2 lehetoseged van. Vagy pesten megprobod az eletedet,ahogyan irtad... vagy otthol maradsz es segitesz a szuleidnek anyagiakban..... tudod nagyon draga ez a vilag es hiaba ketesnek a szuleid jol... ha sok a kiadas.... sztem mivel van jo vegzetseged menjel el budapestre mert legalabb jol dolgozhatsz es nem a kozmunkan leszel,magad ura leszel...es parkapcsolat is ott jobb lehetoseged van mint falun.....!! Ez az elet rendje hogy dolgozunk a megelhetosegert!!! Fel kell nonod.!!nem helyes ha te ott maradsz a szuleidel es eszel iszol...es a ye penzedel pedig azt teszel amit szetetnel!! Ha ott laksz akkor be fog kellened szallni anyagi dolgokban is...akkor nem jobban jarsz ha elmesz dolgolozol jobb allasban es magad ura vagy ???
2014. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!