Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden esetben az anya a...

Minden esetben az anya a hibás, ha nem jó a gyerekével a kapcsolata?

Figyelt kérdés

A fiammal nem értem meg magam, állandóak konfliktusaink. Nagyon szemtelenül beszél velem, de az iskolában és mindenhol nagyon sok panasz van rá.


A volt férjem nem látogatja a a gyerekeket és ellenem hangolja amikor éppen 3 havonta találkozik velük. Nekik azt mondja, hogy ez miattam van és a nagyobbik fiam, ez el is hiszi és haragszik rám amióta elváltunk.


Tehetetlennek érzem magam ebben a helyzetben, megoldhatatlannak a látom, rengeteg beszéltünk már, erről, de a szó nem nem segít. Néha úgy tűnik, hogy érti, aztán kezdődik előről.


Nem, tanul, és nem is érdekli, ha rossz jegyet hoz, lop tőlem, tönkreteszi a dolgaimat. Minden haragja ellenem irányul. Jártunk pszichológushoz, ott azt mondták, hogy ez kamaszos problémák, de én nem így érzem.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lehet a megoldás?


2014. márc. 23. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Részben igen az Anyuka de Apuka is hibás lehet, az én példámból kifolyólag 18 elmúltam mikor kezdtem megkedvelni a motorozást, rögtön ellenkezett anyám, hogy nem akar temetést rendezni, úgyis meghalok az első kanyarba stb. Akkor megutáltam egy életre viszont 1 évem még volt a suliból, addig meghúztam magam, lett munkám, és csak azért is ellene fordultam, mert mi az hogy valaki tiltja a most már csak jelképes "gyerekének" hogy mit tegyen.

Volt akkoriban k**va anyázás, r*hadj meg, és még sorolhatnám, ez mind egymás fejéhez dobáltuk, voltak olyan helyzetek amikor amit kézbe vettem odahajítottam legyen az gyümölcs, flakon, azóta sem jó a viszonyunk hiába itthon élek, mert elköltözni nem fogok hisz akkor minek van 2 szintes házunk, de alapvetően nem függök tőle.


Tehát láthatod hogy Ő volt a hibás teljes mértékben, ugyanis nem követelőztem, mindent önerőből hoztam össze, csak éppen beleszólt abba ami érdekelt mindig is.

21F

2014. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Első te nem vagy ép! Már ne is haragudj. Persze ezht nem fogod megérteni, lehet, hogy soha. De elárulok egy titkok, az ilyenek, mint te tényleg gyakran kötnek ki az árokban. A normális nagymotorosokban igenis kell legyen egy félsz. Tudod mi bizonyítja ezt legjobban? Hogy az ismerős motoros ffiak sorba teszik le a gépet, vagy vesznek vissza az állatkodásokból, mikor megszületik a gyerekük. Ha te emiatt egy életre megutálod az édesanyádat, akkor baromira nem vagy felnőtt egy nagy hülyegyerek vagy. Aki ráadásul anyuci nyakán él. Szerintem szégyellheted magad, mert infantilis vagy, gőgös és még a legalapabb felnőtt lépést sem teszed meg, hogy elköltözz, csak a pofád nagy.
2014. márc. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

És kérdező: az első válaszoló válaszából láthatod, NEM, nem mindig az anya a hibás...

De ne aggódj a legtöbb embernek kinő az agya felnőtt korára... Egyes nyilván kivétel, de drukkolok, hogy a te fiaddal rendbe jöjjetek.

2014. márc. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én látom felnőni a húgomat, és érzem, hogy anya mennyit, de mennyit próbálkozik, hogy vele is jó legyen a kapcsolata, de nem megy. Sosem példálózott velem, sosem kivételezett, sosem hasonlított össze minket, azt apa szokta, akit viszont imád húgom.


Remélhetőleg később rájön, hogy ő a buta...

2014. márc. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.Láthatod az 1-ből.Szemtelen veled?Vágd úgy szájon a fogai is bele remegjenek.A lopásért meg külön eltördelném a kezeit is.Ha már"nagy fiú"menjen el ha nem tetszenek a szabályaid.Próbálja csak ki,aztán rádöbben otthon arany élete volt.Mi lesz legközelebb neked megy?na ne már a nyúl vigye a puskát.
2014. márc. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Egyetlen egy kivétel van, amely olyanritka, mint a fehér holló: a született pszichopaták esete. Ott lehet a szülő a legjobb és legelfogadóbb is, akkor is esélytelen az egész. Minden más esetben az anya a hibás.


Kérdező: nem pszichológushoz kell vinni egy nagyon problémás gyereket, hanem gyermek- és ifjúsági pszichiáterhez.

2014. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyuurmaa válasza:
Nincs gyermekem előre leszögezem.A KLASSZIKUS gyereknevelésben nem hiszek,szerintem nem is működik soha. A gyereknek nem lehet megmondani hogy mi a helyes,csak meg- mutatni példamutatással.egyszerű példa:hiába mondja az anya a gyereknek hogy ne hazudjon ha a gyerek hazugságon kapja az anyát ezt tekinti példamutatónak. Az apa ha ellene hangolja saját fiát,jelezze neki hogy ez fáj neki,mutasson rá,de ö soha ne tegye ugyanezt.Meg fog lepődni hogy a gyerek rá fog jönni mi történik.Gyerekfüggő hogy mennyi idő igaza van az előttem felszólalónak.
2014. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!