Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek, hogy a 16...

Ti megengednétek, hogy a 16 éves lányotoknak komoly kapcsolata legyen egy nála egy évvel idősebb fiúval?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon értelmes ember, a fiút ismerem is közelebbről. Jó tanuló, hangszeren tanul, érdeklik a művészetek, a lányom is hasonló beállítottságú. Nagyon régóta tetszik neki a srác, mindenbe beavat. Állítása szerint már egy fél éve ismerkednek, mert azt mondják mindketten, hogy nem akarják elkapkodni az egészet, hanem inkább kiismerik egymást. Ez alatt azt értik, hogy sokat beszélgetnek, moziba járnak, vagy cukrászdába. Most kezd komolyabbra fordulni a dolog, amit nem bánok, de hát csak bennem van a félsz :) Megbízok mindkettőben, de azért mégiscsak szülő vagyok, így féltem. Persze tudom, hogy 16 évesen már nem kicsi a lányom. És nagyon sokszor beszélgetünk mindenről (akár szexről is.) Azt mondja, semmit nem akar elsietni, minimum egy évet vár még, hogy lássa, hogy kitart-e mellette a srác. De azt mondta, ő is félénk, és nem akarnak még ilyenbe belevágni. Szóval, nektek mi a véleményetek? Nektek, mint szülőknek, mikor jött el ez az idő?
2014. márc. 16. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég idös màr, tudja, mit csinàl, ha szépen felkészitetted, hadd vàgjon csak bele!:)
2014. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a kapcsolatod a lányoddal, mindenbe beavat. Én engedném neki, hisz szerintem megvan a bizalom.
2014. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
hát ha nem olyan tudatlanok mint a legtöbb itteni 16 éves hogy "a pasim ráélvezett az asztalra majd másnem azon ültem lehetek e terhes" és hasonlók akkor nyugodtan
2014. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben több dolog miatt is inkább örülnék, mint félnék:


1. A lányod bízik benned, annyira, hogy még az intim dolgait is elmeséli neked.

2. A lányod értelmes ember, tudja ésszel kezelni a helyzetet, annak ellenére, hogy szerelmes. Nézd meg a mai kérdéseket, hány 16 éves akar házasodni, csak hogy elköltözzön otthonról...stb.

3. A fiú is értelmes, komoly srác, nem csak 1 lenne neki a lányod a sok közül.


Én azt mondom, ha bízol a lányodban, és a nevelési módszeredben, akkor semmi okod aggódni.

2014. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan :) azt azért mond meg neki ha esetleg oda kerül a sor,forduljon hozzád bizalommal és menj el vele gyógyszert iratni.nehogy itt megszakításos dolgok legyenek.örülj hogy ilyen jó a kapcsolatotok,és megbízik benned :) jó anya vagy látszik ebből is!!
2014. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek szemszögéből mondom, nekem anyukám anno mindent megtiltott, soha nem engedett sehova, nem lehetett barátom, haverjaim sem, semmi. Annyira túlféltett, hogy mire kikerültem a "való életbe" egy rakás szerencsétlenség lettem. Nem tudtam kommunikálni az emberekkel, nem voltam képes emberi kapcsolatokat kialakítani. Borzalmasan naiv voltam, a férfiak is ott rúgtak belém, ahol értek. Soha ne tedd ezt a lányoddal. 16 éves, nem 10, engedd, hogy legyen párkapcsolata, barátai, stb... mert ezeken keresztül fogja megtapasztalni, hogy milyenek az emberek, bizonyos szituációkban hogyan kell viselkedni. És igen, néhány negatív tapasztalatot is el kell szenvednie ahhoz, hogy ne legyen egy rakás szerencsétlenség felnőtt korára, mert hidd el nekem, hogy abból nagyon nehéz kijönni.

Persze nem azt mondom, hogy mindent hagyjál rá, beszélgess vele sokat ezekről a dolgokról és tudja, hogy benned megbízhat.

2014. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Ha tiltanám, annál jobban akarná :)
2014. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os válaszolóval tökéletesen egyetértek, a mi családunkban ugyanez a helyzet. Anyukám több fiútól is eltiltott, de felvilágosítást nem kaptam, a szex sokáig tabutéma volt. Meg is romlott a kapcsolatunk.
2014. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korban az lóg ki a sorból, ha valakinek nincs kapcsolata. Törődj bele: ez a kor erre való, örülj, ha rendes a fiú. Egyáltalán nem biztos, hogy egy évig ki fogják bírni szex nélkül, azt beszéld meg a lányoddal, hogy ha ezt tervezik, menjen el nőgyógyászhoz a fogamzásgátlást megbeszélni.
2014. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Mire érted a "komoly kapcsolatot" ?

Mert, ahogy leírtad, jelenleg is "járnak". Ennél mi lenne a komolyabb?

2014. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!