Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális apám? Elegem van már...

Normális apám? Elegem van már ebből a szigorból 17L

Figyelt kérdés
Soha, semmi baj nem volt velem, jól tanultam, jó gyerek voltam, nem volt rám panasz. A szüleim két éve elváltak,apámmal élek. Anyámmal mondhatni jó a viszonyom, de oda nem mehetek. Nos, 17 éves vagyok, de a max, ameddig apám elenged pénteken pl az a fél tíz és közben írogat. Alkohollal persze meg sem próbálkozhatok Viszont amint van lehetőségem (pl sokáig dolgozik, elutazik stb) akkor elég keményen be szoktam piálni, már csak azért is, mert tudom, hogy még sokáig nem lesz alkalmam, és úgylázadásból is. Délután 5-6 óra után télen már nem mehetek sehova, még boltba sem, mert hogy sötét van. Ordítani tudnék, vagy sírni dühömben, elegem van belőle, hogy így beszabályoz. Cigizni is elkezdtem, persze titokban, eleinte azt is csak lázadásból,de már sajnos érzem, hogy kezdek rászokni. Van egy barátom. Nagyon szeretem őt, jól kijövünk. Megkérdeztem apámat, hogy nem e jöhetne fel hozzánk, úgyis annyira akart vele találkozni. Erre az volt a válasza, hogy felejtsem el, hogy a lakására feljöjjön, ne bonyolítsuk a dolgokat...stb Viszont találkozni meg hol találmozzunk ha 5 után nem járkálhatok mert "sötét van"?! (A barátom már többször aludt itt titokban, mikor apám elutazott). Kezdek kikészülni, ha lázadok jön a telefonelvétel, pénzmegvonás, végső esetben!! a verés. Tervezwm, hogy ha betöltöm a 18-at kimegyek nővéremhez külföldrel, dehát még érettségim sem lesz. Apám elmondása szerint azért csinálja ezt, hogy "embert neveljen belőlem". De pont az ellenkezőjét éri el Már tanulni sem tanulok egyáltalán, mert minek, ha így se úgy se enged meg semmit. Ha elkerülök itthonról mindent ki fogok próbálni amit eddig nem csinálhattam, és azért aggasztó, de alig várom, hogy szabadon szórakozzak majd.
2014. okt. 29. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

anyukadhoz miert nem mehetsz?

a kerdesedre valaszolva nem normális amit apad csinal. de sejthetne, hogy ha elutazik napokra akkor nem ulsz otthon egesz nap, betartva a szabalyait.

de hidd el az se normális amit te csinalsz. termeszetes a lazadas, de ne vidd ennyire tulzasba.

a tanulas meg erdekeljen, nem apadert tanulsz, hanem hogy kesobb ne legyel masokra utalva, es legyen munkad.

2014. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyumnak van már családja, nem férnék el, nem illenék be, pénz is stb. Tudom tudom, hogy magamnak tanulok, de már semmi motivációm nincs rá. Az a röhejes, hogy közben apám is egyszerre 3 nővel szórakozik, de ő jön itt a nagy emberré neveléssel...
2014. okt. 29. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Azért az első mondatodnak jól ellent mondtál a kifejtéseddel. Igaza van apádnak.
2014. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Az ilyen nőkből lesznek a legnagyobb ribik. Kiszabadul otthonról, aztán elkezd úgy élni, mint egy eszement állat. Apád nem normális, de te sem leszel az. Túl sok ilyen nőt láttam már, mint te és hányok tőlük.
2014. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a választ egy másik ehhez hasonló kérdéshez írtam:


Hát elmondanám nektek, hogy a lehető legrosszabb dolog amit szülő tehet gyermekének, ha ilyen dolgokat tilt, mint amit a kérdezőnek is. És ez saját tapasztalat. Én 17 évesen hasonló helyzetben voltam. Nem mehettem sehová, nem sportolhattam, nem járhattam el futni még a háztömb köré se, pedig biztonságos környék volt. Nem pasizhattam bulizhattam, stb. Aztán próbáltam belenyugodni, mondogattam magamban, hogy ez így biztosan jó, mert a szüleim biztosan csak jót akarnak nekem, stb. Magyarán kényszerítettem saját magamat a helyzet elfogadására. Aztán a lelkem mélyén kínlódtam és minden este sírva aludtam el. Lefogytam, a hajam elkezdett hullani. Aztán 19 évesen ideg összeroppanást kaptam. Én nagyon szerettem volna megfelelni a szüleimnek, szerettem és szeretem őket de ez nem ment, mert ez nem élet, mondhattok bármit. És igen, veszélyes egy 17 évesnek egyedül, ez az egy igaz, de ki mondta, hogy egyedül menne haza? Egyébként egy 27 éves nőnek is ugyanolyan veszélyes lehet. Ami még felháborít, az az, ha valaki a híradóval jön. Persze a híradóban nem hallhattatok arról az esetről, amikor a saját unoka nővéremet, akit olyan szigorúan neveltek mint engem, a saját bátyja akart megerőszakolni, mert kiderült róla, hogy őrült. Magatokba véstek egy "alap sztorit", hogy "a 16 éves Timikét megerőszakolták részegen egy discoba és terhes lett, mi ez már, ne engedjük a gyereket sehová" és itt be is zárul a kör. Pedig a való letben a dolgok nem így mentek. Az ideg összeroppanásom után a szüleim észhez tértek, bár kb. 1 éven át depressziós voltam, felálltam, és összeszedtem magam, új életet kezdtem. Higyjétek el, ha valaki szabad akar lenni, hiába mondjátok, hogy "én tartom el" ha egyszer ő nem attól lesz boldog. Most 23 éves vagyok, jövő hónapban leszek 24 éves, és valahol hálás vagyok az ideg összeroppanásomnak, és depressziómnak, ha lehet ilyet mondani, ennek az esetnek köszönhetem, hogy nem bolondultam meg, mert ha a szüleim tovább folytatják azt, hogy nem engednek élni, biztosan megbolondulok.

2014. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jól van, akkor ribi leszek, köszönöm a jóslatot. Inkább az, mint hogy egész életemben itthon üljek apámmal és még a rohadt boltba se mehessek le. Rgyszer direkt csináltam olyat is, hogy hajnal kettőkor mentem le a Tescoba :DD


Köszönöm a hosszú választ, lassan én is az idegősszeroppanás határán állok. Tördelem a kezem, bele-bele ütök a lábamba, falba...stb. Depresszióval már kezeltek egy éve, szedtem gyógyszert is.

2014. okt. 29. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Jól magadra hagytak szegénykém, de épp ezért vigyázz magadra.

Ezek a szabályok egy szerető családban még elmennének, mert meg lehetne őket beszélni, és ésszel módosítani.

A bibi ott van, hogy két életed lett: egy tökéletesen korlátozott, és egy teljesen féktelen. A cigi, pia nem megoldás semmire, és ha csak dacból alszol a barátoddal, mert most éppen megteheted azt amit máskor nem, az se igazán építi a kapcsolatot.

Keress lelki segítőt, szakembert.

Tisztázd magadban, hogy akarsz élni egy-két- három év múlva. A jövődbe érdemes energiát fecolnod, az apukáddal való küzdelembe nem, ha valóban ennyire hajthatatlan.

Törődj csak magaddal, tanulj, hogy mielőbb a saját lábadra állhass.

A cigi pia sokba van, ha önállósodni akarsz, ne szokj rá, saját pénzből venni kész öngól. Helyette, mozogj, sportolj, légy jóban magaddal.

Sok sikert!

2014. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bence_ ***** válasza:
100%

Apád fél! Leginkább magától. Mivel be van szarva, hogy elrontja ezért mindent tilt. Ha téged berak egy kalickába akkor milyen marha jól biztonságba leszel. Ha foglalkozna veled akkor észr venné, hogy értelmes vagy, hogy vannak igényeid. Mint minden embernek.

Tanulj és Figyelj magadra mert máskülönben csak saját magaddal tolsz ki.

2014. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!