Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha az otthon...

Mit reagálnál, ha az otthon élő gyereked hitelt venne fel plasztikai műtétre?

Figyelt kérdés
Keveset keres, kb 95 ezret, éppen ezért nem kérsz tőle semmi pénzt a lakhatásért, szóval se rezsire, se ételre nincs gondja. Azt szeretnéd ha egy minimális összeget félretenne havonta a saját érdekében, mert hát örökre nem lakhat itthon. De egyszercsak megtudnád hogy felvett 500 ezer személyi kölcsönt, amiből plasztikai műtétet fog csináltatni. Szóval éveken át fizetheti a havi 30 ezret, ami mellett már biztos hogy nem fog tudni spórolni. A műtét egy régi álma volt, így is 10 évet várt rá hogy megvalósulhasson.
2014. okt. 29. 13:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Az első gondolatom az hogy egy igazi hülye. Fél év alatt simán összerakhatta volna azt a pénzt hitel nélkül, hisz eltartod.
2014. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ milyen plasztika. Nem mindegy, hogy C kosaras melléből akar F-eset csináltatni, vagy az arca közepén éktelenkedik valami, ami durván elrondítja és lehetetlenné teszi az életét. Az elsőnél kiakadnék, a másodiknál meg segítenék neki megkeresni a legjobb hitelkonstrukciót.
2014. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem a műtéttel van itt a baj, hanem azzal hogy 100%-ban eltartod őt, de havi 95ezer ftból mégsem tudja kispórolni azt az 500ezer forintot és hitelből oldja meg, majd 3x annyit fizet vissza. Igazad van hogy aggódsz érte, de ne legyen a plasztikai műtéten a hangsúly. Azt próbáld meg megértetni vele, hogy lassan el kell majd szakadnia a szülői fészektől, és hitelből megoldani valamit nem megoldás.

Egyébként hány éves? Ha 18-19, akkor még el lehet fogadni hogy keresi önmagát és a helyét az életben, de ha pl 25-28 éves, akkor már el se kéne tartanod.

2014. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
36%
Attól milyen műtét. HA mellplasztika, akkor lehet kiborulnék kicsit, mert nekem kis kicsi mellem van, és nem költök ilyenre. Ha más, akkor meggondolandó, hogy neki mennyire fontos.
2014. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
55%

Én a számat töltettem fel hyarulonsavval, ez 70 ezer Ft-ba került, anyu mindig hülyeségnek tartotta, de azóta én jól érzem magam, a saját pénzemből mentem el. 500 ezer Ft-os műtét valószínűleg mell vagy orrműtét lehet, azt hülyeségnek tartaná, amíg nem állok olyan jól anyagilag, hogy ne hiányoljam azt az összeget. De egyébként minden szülő baromságnak tart minden plasztikai műtétet, erre felkészülhetsz, hogy nem fog tapsikolni.

Én a helyedben biztos nem erre költenék most, inkább vennék fel hitelt lakásra és fizetném a részleteit.

2014. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
19%
Attól függ, milyen műtét. Ha pl mellműtét vagy valami olyasmi, hogy jobban repüljenek rá a kanok, nagyon szánalmasnak érezném. Azt tegye akkor, ha ez nem akadályozza a költözésben, vagyis nem rajtam spórolja össze a törlesztést. Ha valami olyan egészségügyi problémája van, ami miatt nem tud beilleszkedni (óriási anyajegy az arcon pl.) akkor megérteném.
2014. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
70%

95.000 kevés lenne?

Én minimálbért kapok, ami alig 77.000 Ft és így is kérnek tőlem haza pénzt.


Szóval kicsit el lehet gondolkodni...

2014. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
68%

7-es vagyok.


Ja és azon szenvedek mindig hogy minél többet tudjak félretenni, saját szórakozásra semmit nem költök és nem járok el sehova így.

2014. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Mellplasztika de nem nagyobbítás, semmi szilikon, hanem sima felvarrás, átalakítás. Gyerekkorától kezdve csúnyácska, asszimetrikus mellei nőttek, ami sok gondot okozott tinédzserként is.
2014. okt. 29. 13:25
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
Jajj ne! Ha ez igaz akkor talán még tb-re is műthető, vagy legalábbis részben finanszírozva. Tessék előbb utána járni nektek is, ha tudjátok, hogy ennyire bántja!
2014. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!