Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi ideig maradjak otthon...

Mennyi ideig maradjak otthon a babával? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, nem Magyarországon élünk, és az itteni lehetőségek közül nem tudom melyiket válasszam. Itthon maradhatok a gyerekkel 12, 15, 20 vagy 30 hós koráig, ezt születés előtt el kell dönteni, és ennek megfelelően fogom kapni a gyest. Ha csak 1 éves koráig maradok, akkor a mostani fizetésem összegét kapom egy évig, tehát semmi nem esik ki anyagilag (1000 euró/hó), utána már semmi nem jár, tehát mindenképpen vissza kell mennem dolgozni. De akkor még nagyon pici a baba. Ha 30 hós koráig maradok, akkor már a fizetésemnek kevesebb, mint a felét fogom kapni, ami elég kevés (kb 450 euró/hó), ezt viszont végig 30 hós korig. A 15 és 20 hós a kettő között van. Mivel első baba lesz, nem tudom, meddig kellene itthon maradnom, a párom dolgozik, de azért itt drága az élet, szóval sajnos figyelembe kell vennem az anyagiakat is, bár éhen nem halnánk egyik opcióval sem! Kérdés: Nektek hány hónapos kor a minimum, ameddig biztosan maradnátok otthon a gyereketekkel?? Sajnos a héten el kell döntenem, hamarosan szülök!
2014. okt. 13. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
1 eves koraban meg nem mennek vissza ( hol dolgozol,napi hany orat? ki vigyazna a kicsire? mindenkeppen a 15 vagy 20-hos lenne az idealis... az kb 600 eu az meg elfogadhato is.. hol eltek ha szabad kerdeznem?(csak mert en is kulfoldon vagyok :) ) mondjuk masfel eves koraban mar jobb lenne ha nagyon figyelembe kell vennem az anyagiakat.. de szivem szerint 30 hot valasztanek.. de a 20 ho szerintem idealis lesz :) Jo babazast,es problema mentes szulest kivanok neked :)
2014. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Én mellette maradnék 30 hós koráig. Azt írtad, így is meg tudnátok élni, az anyagiak rendben lennének így is. A babának az anyja mellett a helye szerintem, szóval amíg lehet, én maradnék vele otthon.
2014. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

1000 ojró per hó a minimálbér. Biztos, hogy jó ötlet a szülés?

Minél hamarabb keress valami jobban fizető melót, ha családosdit akarsz játszani külföldiában.

2014. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez baba függő. Ha szereti a társaságot, akkor el lesz a bölcsibe (remélhetőleg) Szerintem pedig 15-20 hónapost be lehet már adni. De ha már ennyi idősen beadod akkor csak fél napra hagynám. Attól hogy "hamarabb" megy bölcsibe, semmilyen hátránya nem lesz, gyorsan szocializálódik :)

Jól válasz bölcsit, kérdezgess, hogy bánnak a kicsikkel.

2014. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A gyes összege itt Ausztriában nem függ a keresettől, tehát hiába keresek jobban fizető állást, akkor is ugyanezek az opciók lesznek.

12 hó: 1000 euró

15 hó: 800 euró

20 hó: 630 euró

30 hó: 450 euró


A fix kiadásaink most gyerek nélkül havonta kb 1500 euró (ebben benne van már lakbér, rezsi, net, telefon, autó, minden). Ennyit megkeres a párom, tehát éhen semmiképpen nem halnánk, akkor se ha 30 hónapot választok, viszont akkor félre rakni már nem tudunk (nyilván pluszköltség lesz a baba amire elmegy az én bevételem). 600 vagy 800 euró már jobban hangzik, abból még maradna is, csak kérdés, hogy megéri-e 15 vagy 20 hónaposan visszamenni baba mellől.

2014. okt. 13. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
A nagy kérdés, hogy a munkáltató mit enged. Mert Ausztriában könnyen elbúcsúztatsz a munkádtól ha nem egy év után mész vissza.
2014. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen alacsony fizetéssel visszamennék dolgozni 1 éves kora után, mert ezek szerint nem vagytok eleresztve.


Nálam 6-7 hónap a minimum, de 1-1.5 évet tartok ideálisnak. A 6 hónap azért, mert ennyi ideig ajánlatos a WHO szakvéleménye szerint szoptatni a kisbabákat, ha van rá lehetőség, hogy minden szükséges immunanyaghoz és a fejlődésükhöz szükséges anyaghoz hozzájussanak. Ezután már csak pénz és életvitel kérdése, hogy ki meddig marad otthon. Azért kb. 1-1,5 év az "ideális" szerintem, mert ennyi idősen már gagyog, szaladgál a gyerek, szívesen megy társaságba és közösségbe, nem elég neki az anyja 24/7-ben, plusz ekkor már elég nagy hozzá, hogy kifejezze nagyjából érthetően a nemtetszését, nyűgösségét, fáradtságát, vagy hogy mit is szeretne épp.

2014. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
1 éves koráig maradnék otthon ilyen fizetés mellett. Ahogy az utolsó írta, egy évesen a kicsi már simán bölcsibe tud menni, nincs szüksége anyára, hogy a nyakán lógjon.
2014. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyévesen tényleg nem olyan pici már, ilyen lehetőségek mellett szerintem én is visszamennék. Pont a fiam egyéves kora körül kezdett el piszkosul hiányozni a munkám, és láttam rajta is azt, hogy egyáltalán nem lenne számára megterhelő, ha nem velem lenne egész nap.

Sok múlik azon is, mihez szoktatod, de persze függ a babától is, mert tény, hogy nem egyformák.

Esetleg az nem lenne még rossz, ha kétéves koráig csak részmunkaidőben dolgoznál, de nem tudom, hogy ez nektek mennyire fér bele.

2014. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!