Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez? Egyre többször...

Normális ez? Egyre többször olvasom itt, hogy 15-16 évesek írják, hogy nem bírják, hogy otthon megmondják mit csináljanak.

Figyelt kérdés
lyen nehéz lenne a mai fiatalságba kötelességtudatot és felelősséget nevelni. Azt írják hogy akkor inkább átköltöznek a másik szülőhöz, nagymamához stb, csak ne kelljen tanulni meg időben hazamenni stb
2014. okt. 17. 10:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Tudod Kérdező, egy dolog a kötelességtudat meg a felelősség, és egy teljesen másik dolog a szülő által a gyerekre kényszeríteni akart értékrend, életmód, normarendszer, szabályok.

Szóval azért nem mindegy, hogy most a gyereknek tényleg nincs kötelességtudata és felelősségtudata, vagy arról van szó, hogy a törvény adta kereteken belül egyszerűen másként akar élni....

2014. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, ahogy az első mondja! :) Még annyit, hogy - kövezzetek meg, pontozzatok le, elviselem :P - 15 - 16 évesen már kitudja magának alakítani a gyerek a napirendjét, betudja osztani magának az időt. Sőt! Már ki is alakult.
2014. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Tizenévesen senki se bírja, ha parancsolnak neki, a szülő meg még nem állt rá a szófogadó gyerekkor után, hogy partnerként kezelje a gyerekét.


Erről szól a kamaszkor.

2014. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igazad van amit mondasz. Én úgy gondolom, mégis hogy egy 16 éves nem igazán tudja mi jó neki. A szülő dolga, hogy terelgesse a helyes út felé. Gondolok, olyan estre, amikor a gyerek folyamatosan csavarog, cseszik a tanulásra, és nem tetszik neki hogy a szülő ezért pampog. Szóval inkább elmenekül
2014. okt. 17. 10:31
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
Persze, nyilván van ilyen eset is. De olyan is van, hogy a szülő nem képes elfogadni, hogy a gyereke nem 6, hanem 16 éves, ezért folyamatosan a saját akaratát akarja ráerőszakolni, anélkül, hogy figyelembe venné, mi a jó a gyereknek. Sajnos van ilyen is...
2014. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező "Én úgy gondolom, mégis hogy egy 16 éves nem igazán tudja mi jó neki. A szülő dolga, hogy terelgesse a helyes út felé." - én meg azt gondolom, hogy az evidens, hogy az ilyen gondolkodású szülőtől menekül a gyerek.
2014. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%

Normális esetben a gyerek felfogja, hogy mi az ő érdeke és azt teszi amivel később jobbá válik az élete (hahaha...).


Eszembe jutott az a vicces dolog:

- Eleged van a szülőkből, hogy mindig mindenbe beleszólnak?

- Itt a tökéletes megoldás! Költözz el otthonról és tartsd el magad!

2014. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Azért nem bírják, mert mindenütt azt olvassák/hallják, hogy nekik jogaik vannak, a szülőknek csak kötelességük.

De már a kicsi gyereket is elrontják, amikor mindent ráhagy a szülő.

2014. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

kedves 6-os!

Akkor ha szülő azt akarja hogy tanuljon a gyereke, ne csavarogjon, miközben Ő mindent megad Neki, dolgozik mint egy barom, és jobb életet akar neki biztosítani, tanítatni akarja, akkor a gyerek meneküljön?

2014. okt. 17. 10:51
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem normális, mert kamaszok. Minden kamasz marha okosnak és érettnek hiszi magát, és mindegyik utálja, hogy "parancsolgatnak" neki (értsd: nem tehet azt, amit akar, haza kell jönni időben, és normálisan kell tanulni, ne adj isten még a szobáját is ki kell takarítania...).

Eltelik pár év, és mikor tényleg felnő, majd reálisan látja a helyzetet, de amíg ennyi idős, szinte biztos, hogy idegesíti a rendszabályozás, azt hiszi, hogy okosabb mindenkinél, és őt meg a gondjait senki se érti meg. Én is ugyanilyen voltam, csak azóta eltelt 10 év, és már látom, hogy anyámnak igaza volt :D

Amúgy én nem értek egyet azzal, hogy egy 16 éves tudja, mi a jó neki. Ha ezt anno rám bízták volna, otthagytam volna a gimit egy szar szakközépért, csak mert a legjobb barátnőm odajárt, hajnalig buliztam volna állandóan, és hétközben is jobban érdekelt volna a bandázás, mint az, hogy reggel suliba kell menni. Nyilván nem minden 16 éves ilyen, de a legtöbb igen, sőt, most már talán rosszabbak is.

2014. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!