Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit reagálnátok,...

Szülők, ti mit reagálnátok, ha megtudnátok, hogy a tizenéves lányotok drogozott?

Figyelt kérdés

Keményebb drogról van szó, de csak egyszeri alkalom. Arra lennék kíváncsi, hogy mi lenne a reakciótok, mit tennétek, mondanátok neki, milyen büntetést kapna stb.

Kérlek komoly válaszokat, mintha tényleg benne lennétek a helyzetben.


2014. okt. 29. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Büntetés..? Nincs olyan büntetés, ami ezt meg nem történtté tenné. Én mélységesen csalódnék benne, és megváltozna az okos, értelmes lányomról alkotott véleményem. Fogalmam sincs, helyre tudná-e még állítani a bizalmamat.
2014. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
attól függ mit próbált, de kiakadnék az tuti..nem tudom lehet e ezt jól kezelni. inkább kompromisszumat kötni próbálnék mint tiltani. teszem azt havi 1 füvescigi belefér, csak durvábbat ne ccsináljon vagy hasonló..megmaradjon a bizalom, ha baj van lehessen lépni, ne a heroinnál bukjon ki, hogy a sírját ássa...
2014. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először az a kérdés fogalmazódna meg bennem, hogy: Hol rontottam el??? A "tizenéves" három korosztályt foglal magába. Nem tudom, melyik korosztályban melyik a helyes lépés! Elsősorban nem a büntetésre helyezném a hangsúlyt, hanem a beszélgetésre, hogy megtaláljuk a helyes utat!
2014. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Kipróbálta és annyi. Ezért miért kellene büntetést adni? Le lehet ülni megbeszélni vele, mit gondol az egészről.
2014. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalság bolondság. Beszélj vele. Semmiképpen ne legyél rá dühös illetve ne is mutasd ezt felé, még ha az is vagy, mert az nem feltétlen tesz jót.Le kell ülnötök és megbeszélni ezeket a dolgokat mindenféleképpen.
2014. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Èn mindenképpen, ezt egy jelnek fognám fel, hogy valami problémája van és beszélni kell. Mert, hogy tzenévesként már tisztában van mi a helyzet a füvel és mi a helyzet egy erösebb droggal.

Èn is voltam tini, én is tudom, hogy mik ezek, és a hatásukkal is. Ekkor jönne egy elbeszélgetés. Nekem fö kérdéseim lennének, kivel, hol, mikor? Aztan szeretnem megerteni miert is? Milyen volt neki? Mit gondol o errol a kerdesrol? Erzi-e hogy ezzel tovabb is lene? szoval besyelgetnek vele. ez mar az a helyzet amikor nem erdemes buntetni, csak rosszabb lesz, inkabb megerteni kell, es elmodnani neki mi mit gondolunk rola. En tuti ezek utan megmutatnam neki a hatasokat, hogyan lesz valaki egyszeri hasznalatbol fuggo...

2014. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom én mit tennék, de azt tudom mit tett az én apám. A lakásajtón belépve egy tisztességes atyai pofonnal fogadott (ez volt életem egyetlen pofonja, tehát nem a verés volt a szüleim nevelőeszköze) Majd leültünk és elmondtam hogy miért próbáltam ki és milyen volt.(addigra már én is megbántam) Végighallgattak, majd elmondták a véleményüket és minden ismeretüket a drogokról és következményeikről, majd továbbra is bízva bennem, rám bízták a döntést. Jól döntöttem, majd bocsánatot kértem tőlük, hogy csalódást okoztam nekik.
2014. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező "Keményebb drogról van szó, de csak egyszeri alkalom." - OK, ha benne lennék ebben a helyzetben, valszeg lenne egy hosszú, őszinte beszélgetésünk erről a témáról.
2014. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Büntessük meg a gyereket, azért mert rossz szülők voltunk. Attól jobb szülő lesz visszamenőleg is.
2014. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!