Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan eset, amely...

Létezik olyan eset, amely feljogosít egy apát arra, hogy megüsse a fiát?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 20:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Most tuti le leszek pontozva de a szulo is ember elveszitheti a turelmet pl. meglopja a szulot,drogozik tizenevesen.
2014. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Alapban szerintem NEM. De a "menthető felindultság" kategória apa és fiú között is létezik, nem csak minden más ember között...
2014. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy, hogy a "megüsse" alatt pontosan mit értesz. Egy atyai pofon szerintem mindenki életében legalább egyszer elcsattan. Egyszer kaptam én is, kb. 7 éves koromban. Nagyon megérdemeltem, és a mai napig emlékszem rá, pedig sima pofon volt, nem bántalmazás, vagy ilyesmi. De a lényeg nem is az volt, hanem, hogy már akkor is tudtam, hogy nagyon rászolgáltam, és szégyelltem magam, nem is kicsit.
2014. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Hogy ne létezne:D
2014. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Olyan nincs, hogy "feljogosít", soha semmilyen eset nem jogosít fel senkit arra, hogy megüssön valaki mást, azonban én úgy gondolom, hogy azért, ha az apa egyszer pofon vágja a fiát, még nem kell meglincselni. Én is vágtam már pofon valakit, és ha a gyerekem lett volna, ugyanúgy megtettem volna.
2014. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Rosszul tudjátok. Nevelési célzattal, még a jog is elismeri, hogy le lehet zavarni 2-3 pofont.
2014. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Bizony. Házi fegyelmezési jognak hívják, és a szülőket illeti meg.

Bizonyos szintig a tanárokat is, de az csak szóbeli becsületsértésig terjedhet, míg a szülőké a tettlegesig is. (A pofon ilyen.)

2014. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Miaz hogy!
2014. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez nem jog kérdése, hanem családon belül is sokszor az indulatok, érzelmek irányítják az embert. Én azon az állásponton vagyok, hogy minden gyereknek meg kell tanulnia valahogyan, ha másként nem, akkor akár kisfokú testi fenyítéssel azt, hogy igenis létezik olyan helyzet, amikor, hogy úgy mondjam: ez erősebb kutya b...ik. Azaz az életnek vannak olyan helyzetei, amikor igenis figyelembe kell venni a fizikai kényszerítő körülmények létezését.
2014. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

#7 - idéznéd a paragrafust? :)

(nem fog összejönni, a "házi fegyelmezési jog" az 1878-as Csemegi kódex része volt, nem a modern jognak... csak olyan "kiirthatatlan nagy túlélő" - holott 2005 óta a gyermekvédelmi törvény deklaratíve tiltja a testi fenyítés minden formáját)

És hát én kivételesen még idézni is tudom:


A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásáról szóló 1997. évi XXXI. törvény 2004-es módosítása tartalmazza az Európa Tanács ajánlásával összhangban megfogalmazott jogszabályt:

„A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez. A gyermek nem vethető alá kínzásnak, _testi fenyítésnek_ és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak. (1997. évi XXXI. Törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról, 6. § (5) bek.)

2014. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!