Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az milyen dolog egy szülőtől,...

Az milyen dolog egy szülőtől, hogy a 4 éves gyerekétől olyat kérdez, hogy: kit szeretsz jobban[anyát vagy apát]?

Figyelt kérdés
Beugrott egy emlék, hogy tőlem ezt kérdezték, mikor kb 4 éves voltam. Nem tudom melyikük kérdezte, csak azt hogy legszívesebben azt mondtam volna, hogy anyát, de effektíve muszájból(mindketten jelen voltak) azt mondtam, hogy egyszerre mindkettőtöket.
2014. júl. 17. 15:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*egyformán az utsó előtti szó
2014. júl. 17. 15:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vall felelősségteljes, kellő érzelmi intelligánciával is rendelkező szülőre.

Az ilyen korú gyerekek nem tudnak még választani a számukra fontos és szeretett emberek, de még tárgyak között sem.


Nem tartom jó dolognak az ilyen kérdéseket és az ezekkel sugallt manipulálást.

2014. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyent nem kérdez egy érzelmileg stabil, kiegyensúlyozott felnőtt. Semmi szükség, hogy ezzel terheljük, manipuláljuk a gyermeket...
2014. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tőlem is megkérdezték, de mivel én tényleg egyformán szerettem őket, nem volt nehéz válaszolni.

De így belegondolva, tényleg nem fer egy gyerekkel szemben ilyet kérdezni.

2014. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem egy jó dolog, az biztos.

Azért az már csúnya, ha választani kell valamelyik szülője közül, hogy kit szeret jobban...

Én magam is szülő vagyok, ja és közel 4 éves a fiunk, de soha eszembe nem jutna. Tudom, hogy mindkettőnket nagyon szeret, bár az is látszik, hogy hozzám, mint anyukájához jobban ragaszkodik, mert ugye én voltam vele itthon, velem töltötte, meg tölti is még most is a legtöbb időt, ahhoz van hozzászokva, hogy bizonyos dolgokat velem élt-él át vagy velem csinál. De ettől függetlenül az apukáját is nagyon szereti és soha nem gondolnám, hogy neki választania kellene, vagy hogy bármelyikünket is jobban szeretné a másiknál.

2014. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan dolog,hogy ilyen kérdést a pszichológus is fel szokott tenni,egy ilyen kérdésből meg lehet tudni,hogy az adott gyermek melyik szülővel tud azonosulni.Én megkérdezném a szüleimet,hogy emlékszenek e még erre a kérdésre és hogy miért kérdezték.
2014. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 os! A pszichológus ilyent SOSEM kérdezne, nekem ne akard bemagyarázni. Én is pszichológus (is) vagyok. Az a pszichológus aki ilyent kérdez, tépje szét a diplomáját!


A pszichológus maximum azt kérdezi meg, hogy pl. ha lenne egy űrhajód és csak két személyes lenne, kivel mennél fel a Holdra (nem teszi választás elé, hogy anyával vagy apával). Attól függően, hogy a gyerek mit válaszol (anya, apa, barbie baba, ) von le következtetéseket. De SOHA nem teszi választás elé a gyereket. Ha a gyerek azt válaszolja, hogy MINDKETTŐT vinné, nem mondja azt, hogy válasszon...

2014. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezt az apai nagymamam jatszotta el. Az anyai nagymamammal eltem/elunk, igy termeszetes, hogy vele azert szorosabb a kapcsolatot apolok, o azert meg is rakerdezett. Kb. en is 4 eves lehettem. Nem tudtam mit valaszolni, nagyon osszezavarodtam, anyunak szoltam is. Na o aztan jol megmondta a mamanak, hogy soha tobbet ne kerdezen ilyet. Meg o volt megsertodve...nagyon kellemetlen tud ez lenni.
2014. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rendkívül kegyetlen, önző és manipulatív tett. És valóban nem kérdez a pszichológus ilyet, pszichiáter pedig pláne nem.


Sok nagyon mély pszichés sérülés oka ide vezethető, hogy a gyereket állandó választás elő állítják, hogy kit szeret jobban.

2014. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tőlem is kérdezték,és szörnyen utáltam. Az,hogy kit szerettem jobban,de titkon persze mindig más volt a véleményem,attól függött. Énis mindig azt mondtam,hogy mindkettőjüket ugyanúgy.

Amúgy igen,primitív egy dolog ilyet kérdezni.

2014. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!