Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam meg a fiamnak...

Hogy magyarázzam meg a fiamnak, hogy nekem nem annyi a dolgom mint az osztálytársa anyjának?

Figyelt kérdés

Fiam (negyedikes) osztályába jár egy kislány, akinek az anyukája nem dolgozik. Főállású anya 4 gyerekkel (a férje nagyon jól keres így könnyű). Kreatív nő, jó a kézügyessége is (valami képzőművészetit végzett), meg gonndolom hogy otthon van unatkozik, az osztályba is szokott készíteni díszeket alkalmakra. Most persze a halloween őrület van úgy van feldíszítve a terem. A fiam már alig várja, hogy hazahozza majd a díszt, mert mindig a gyerekek elosztják egymás között. Technika órára is ez a nő segített, szóval a gyerekek is csináltak díszeket.

A fiam pedig most teljesen odáig van. Tegnap is mondta hogy mit hoz haza és szinte számon kérte rajtam, hogy én miért nem csinálok vele ilyeneket. Milyen jó a kislánynak hogy az anyja mindent megcsinál (tényleg szép dolgai vannak, a füzetek, könyvek borítása stb, de könyörgöm nekem erre nincs időm!!!!!)

Hogyan magyarázzam meg a fiamnak, mert látszik nem fogta fel, hogy mit mondok neki. Pedig higgadtam adtam elő hogy én dolgozok, nem annyi a dolgom.



2014. okt. 30. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Bocs, de neked hány gyereked van?

Csak mert 4 gyereket+férjet ellátni, mosni-főzni-bevásárolni stb. azért szerintem nem annyira könnyű... Mindenképpen túlzás azt állítani, hogy unatkozik.


Nekem is egy fiam van (úton a kistesó), 8 órában dolgozom, de gyakran szoktunk ezt-azt csinálni, Húsvétra, Karácsonyra együtt díszítjük a lakást, anyák napjára, szülinapokra sk ajándékokat csinálunk stb.

2014. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Az rendben van, hogy arra nincs időd, hogy egy egész osztálynak díszeket készíts, de arra kellene, hogy legyen (vagy az apjának), hogy egy darabot megcsinálj a saját gyerekeddel.
2014. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva lehet tényleg félreérthető voltam.

SZoktunk néha mi is csinálni, de a gyerek azon akadékoskodott, hogy X anyja mindent megcsinál, az osztályba is, és otthon is milyen sokat csinálnak ezt-azt. még a kutya házra, tyúkólra is stb... Hát én ilyeneket nem fogok az tuti...

Szóval néha mi is szoktunk, csak ritkán. Mert mint írtam kézügyességem sincs hozzá.

Két gyerekem van amúgy + 8 órás munkaidőm.

2014. okt. 30. 14:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén mit csináltok? Lehetne néha családi program fél- vagy egy órára kézműveskedés. Akár a fiad is megmutathatja mit tanultak az iskolában. Neten ezer gyors és mutatós ötletet lehet találni. Szerintem hétvégente egy óra simán belefér, nyilván nem azt várja,h naponta órákat tölts ezzel. Ingyenes kézműveskedős gyerekprogramok is vannak, ezekre erre is vadászhatsz, ha nagyon nem megy. Itt felénk direkt van szülő/gyerekeknek is, heti 1 órás foglalkozás.
2014. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt mondom, hogy 4 gyerekkel azért nem olyan könnyű, főleg ha még kisebbek is vannak, akik még otthon vannak az anyukával. (Tehát nem óvodában, bölcsiben, iskolában mindenki.) Elhiszem, hogy hétköznap nincs időd és energiád díszeket gyártani, de azért hétvégén délután csak van 1-2 órád a gyerekkel együtt elkészíteni valamit. Nem hiszem, hogy a kislány anyukája egész nap a díszek felett pöszmötöl miközben a 4 gyerek mindig máskor akar enni, fürdetni kell őket, rendezni, altatni, főzni másnapra, rendet rakni a gyerekek után stb. Gondolom ő is hétvégén ül le, és lehet, hogy a gyerekek is segítenek neki, és együtt csinálják meg.
2014. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Szépen elmondod neki, hogy te elmész reggel dolgozni és este jössz haza. A kislány édesanyja ezt nem csinálja. Ő otthon van egész nap és így be tudja osztani az idejét. Megmondhatod neki, hogy vannak emberek, akik nagyon ügyesek és vannak, akiknek kissé "buta" a kezük. Akár rá is vezetheted, hogy reméled, neki sokkal ügyesebb lesz a keze, mint a tied.
2014. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Iskolás-Óvodás gyerekei vannak. Egyik sincs otthon.

Egyedül is kreatívoskodik, mondta már, mikor egy díszt megdicsért az osztályfőnök, hogy örül annak, hogy tetszik, mert sokat agyalt rajta és két napig csinálta. Szóval innen tudom. És innen arra következtetek van ideje.

2014. okt. 30. 14:26
 8/10 anonim válasza:
100%
Szerintem segítene, ha esetleg elmesélnéd neki, hogy mit csináltál aznap. Persze nem valami hosszú kiselőadásban, csak éppen annyit, hogy ne unja el. És persze a hétvégi 1-2 órás közös foglalkozás sem rossz ötlet.
2014. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább azoknak a táborát erősíteném, akik nem nagyon értik, hogy miért NINCS időd.

Mondom ezt úgy, hogy én is dolgozom normálisan és teljesen egyedül (elváltként, már nem élő nagyszülőkkel, külföldön élő volt férjjel stb.) nevelem a gyermekemet.


Szerintem itt a gond inkább ott van, hogy azt írtad, hogy ninbcs is kézügyességed és valahol nem is nagyon szereted ezeket a dolgokat.


Egyébként ezzel sincs nagy baj, nem mindenkinek van érzéke ilyen alkotó, kézműves dolgokhoz.

Én azért a kisfiam érdekében a helyedben egy picit megerőltetném magam.

Olyan sok jó és tényleg könnyű ötlet van fent a neten (pl. papírtányérból angyalka vagy hasonlók), ami neked kb. 10 perc előkészületet igényel (amit meg tudsz oldani akár este is, amikor már a kisfiad pl. elaludt).

Most, hogy korán sötétedik, közeledik az év vége, tényleg itt az ideje ezeknek a dekoros dolgoknak.

Otthonra biztosan tervezel valamilyen dekorációt, ajándékkártyát vagy bármit. Akár már most be lehet fogni a kisfiadat a hozzávalók legyártásába- legyen közös program pl. a csillag alakú kis papírfigurák kiszúrása- ha inkább ő csinálja, te pedig csak "jelen vagy vele, beszélgettek, csak besegítesz, ha elakad- az is jó.

Hetente 1-2* fél-egy órád csak van erre, nem?

Akár úgy is, hogy este eggyel kevesebbet társasoztok vagy eggyel kevesebb mesét olvastok- akkor jut idő erre is.


Nem lehet, hogy a kisfiad sem a konkrét kézműves füzetborítót és a festett akármit várja tőled, hanem azt az együtt, valamilyen közös alkotással teli kis időt, ami valószínűleg jut a kislánynak, nálatok meg kevésbé?


Van esetleg olyan dolog, amiben te tudsz sokat segíteni az iskolának? Biztosan van, amiben te is jó vagy, amivel kapcsolatban pedig a te fiad lehetne büszke rád- pl. szülői munkaközösségi tag vagy vagy te szoktad megosztani a közös iskolai fényképeket, vagy tudsz fénymásolni, valamilyen alapanyagot szerezni az osztálynak vagy sütit készíteni vagy hasonló.

Gondolkodj el pl. ezen is és akkor ha a kisfiad legközelebb a kislány édesanyjához hasonlít téged, akkor te is tudod mondani, hogy másban pedig te tudsz adni a közösségnek.


Az irigységet félretéve én lehet, hogy az anyukát is megkérdezném, hogy honnan veszi az egyszerű, kreatív ötleteket, eszközöket, alapanyagokat.


Néha azért lehetne engedni a kisfiad kívánságának is- az együtt töltött idő értékesebb, mint maga az alkotás- egyébként pedig nem olyan nagy tehetséget igényel egy-egy egyszerű borító vagy girland :)

2014. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondd meg, hogy majd ha az o apja megkeres annyit amibol megel az egesz csalad, akkor te is szivesen otthonmaradsz.
2015. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!