Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 évesen miért lenne korai...

19 évesen miért lenne korai összeköltözni a barátommal?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 16 éves korom óta járok a barátommal.Mióta megismertem minden nap beszélünk, heti 5-7x találkozunk. Nagyon szeretjük egymást.

Tavasszal érettségizem, és megyek tovább egyetemi képzésre.

Ahogy megvan az érettségi, azonnal megyek oda dolgozni ahol nyáron voltam.(gyógyszergyár, mindig szükség van munkaerőre).

Az lenne a tervünk , hogy én az albérletre valót keresem meg, majd egyetem mellett is. A barátom már dolgozik havi 120k, és ő meg a kaját és egyéb kiadásokat fizetni.+vésztartaléknak maradna a pénze.

Ez annyira abszurd lenne? A szüleim hallani se akarnak róla, mert minden tesóm a diplomája megszerzéséig itthon lakott. És szerintük ez egyfajta kudarc hogy lelép a gyerek ahogy megvan az érettségi.

Próbálnak bennem már lelkiismeretfurdalást ébreszteni!de már nagyon szeretném a saját utamat járni. És tervben van a házasság és a közös gyerekek is. (gyerekek még 5-6 év múlva,de házasság olyan 1-2 éven belül)

Nagyon jól kijövünk, sokszor főzünk , takarítunk együtt, de így nem az igazi még, hogy nem együtt élünk. Vágyunk rá mindketten.

De a szüleim olyanokat mondanak hogy ha elköltözök az egyetem vége előtt akkor kitagadnak, ha itthon maradok addig akkor segítenek a lakásvásárlásban. de nekem erre nincs szükségem, bátyáméknak segítettek a lakásban.azóta naponta odajárnak, beleszólnak mindenbe, nélkülük ki se festhetnek, nem rendezhetik át a házukat..

nekem ilyenre nincs szükségem, a saját erőmből szeretnék majd egyszer saját lakásba költözni, meg a barátom segítségével.

szóval én vagyok a szemét mert nem akarok még 4 évet itthon lakni?

nincs különösebb bajom az itthoni légkörrel, csak már nagyon vágyom az önállóságra.

de mióta ezt mondtam nekik, hogy mik a terveim, azóta naponta jönnek hozzám ezzel, hogy felejtsem el, itthon a helye az iskolás gyereknek. de egyetem mellett sokan laknak külön már.

és én is meg a barátom is 50 km-re lakik a várostól. minden nap be kell járnunk, míg ha elköltöznénk közelebb lenne minden.

mennyire kéne hallgatnom a szüleimre? mert nem szeretném hogy teljesen meggyűlöljenek emiatt. nem miattuk mennék el itthonról. hogy értessem meg velük?

nincs már olyan messze 6-7 hónap .


19 N


2014. nov. 1. 10:34
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

kéttannyelvű osztályba járok, azért vagyok ennyi idős, mielőtt valaki belekötne.:)

de nem nyelvi szakon mennék tovább.

2014. nov. 1. 10:36
 2/32 anonim ***** válasza:
78%
A szüleid hülye véleményétől függetlenül elég nehéz lesz az egyetem mellett (főleg úgy, hogy még azt sem tudod, milyen, nagyon új lesz, új tanulási stratégia és időbeosztás, megszokás stb...) két ember albérletére elegendő pénzt megkeresned.
2014. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Én is így költöztem össze 19 évesen a barátommal. Most 32 már éves vagyok és még mindig együtt vagyunk. 6 éve saját lakás is van. Szerintem jó amikor az ember szeretne a maga lábára állni, ha nagyon nagyon nem jönn össze még mindig haza lehet költözni. Légy bátor szerintem megéri, pláne, hogy te is ezt akarod.
2014. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

kb 40et tudok keresni , ezt csak a 8 hétvégi napon.

ennyit terveznék majd szeptembertől dolgozni.

nyáron meg amennyit tudok.

erről és a szüleim véleményéről is várom a válaszokat!

2014. nov. 1. 10:42
 5/32 anonim válasza:
63%

Igaza van a szüleidnek, ez túl korai, ráadásul még nem tudhatod, hogy meddig tart, túl fiatal vagy. Számtalan hasonló példa van, hogy miért nem szabad még összeköltöznöd. Most elvakít a szerelem, ilyenkor csak a jót látod, mennyei jövő stb...

Saját példám is ilyen, én 18 évesen költöztem el nagy szerelem miatt, ami 2 évig tartott a házasság után, addig minden mennyi volt, utána nagyon nehéz volt. Jól gondold meg, nem minden fenékig tejfel, az együttlakás igazi próba és az sem teljesen olyan szép, ami kimatekoztatok anyagilag, először minden annak látszik, könnyűnek, de hidd el, nem az.


30N

2014. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

Nem hülyeség, de nem fogod tudni megkeresni 2 ember albérletére valőt suli mellett, max ha valaki másokkal együtt szobát béreltek, ami nem feltétlenül eossz ötlet.

De vizsgaidőszakban merő álmodozás a munka, nyáron kell összeszedni sok pénzt, hogy arra az időszakra legyen.

Egyébknt nem a szüleid döntenek, hanem te, de arra számíts, ogy ha nem bírjátok, akkor ha hazaköltözöl évekig fogod hallgatni, hgy " mi megmondtuk"

Egyébkent én 22 múltam amikor összeköltöztünk, csak 1,5 év után,akkor sem tetszett a szüleimnek, pedig már kollégista voltam 9 éve. Aőta megnyugodtak, mert össze is házasodtunk plusz eltelt 4-5 év

2014. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%

40 ezer forint édes kevés két ember albérletének finanszírozására. Ha minden hétvégén dolgozol, mikor fogsz majd tanulni? Az elején biztosan nagyon megerőltető lesz az egyetemi életre való átállás.

Nem bántani akarlak, csak érdemes ezeket a dolgokat átgondolnod. Én nemrég lettem 20, szintén évek óta együtt vagyunk a párommal, a világon mindennél jobban szeretjük egymást, de nem akarjuk elsietni az összeköltözést, ugyanis jelenleg még nincs miből, egyikünk sem tud a suli mellett eleget dolgozni hozzá.

Nálad ezt duplán át kell gondolni, hiszen ha a szüleid ennyire ellenzik ezt, és a leírtak szerint elfordulnak tőled, akkor nem lesz ott a lehetőség, hogy ha esetleg rosszul sülnek el a dolgok, nem tudjátok fenntartani magatokat, akkor hazaköltözz.

2014. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

4.


Pihenni mikor fogsz?


Et nem birod úgy 3-4 évig...

2014. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

szobát szeretnénk bérelni!

az az ismerősünk aki miatt összejöttünk, egyedül él a lakásában. és nekünk kiadná a felesleges szobáját.

de ha ez addigra még sem jön össze, akkor is szobádban gondolkozunk, csak akkor is mindenképpen ismerőssel osztozkodnánk.

2014. nov. 1. 10:51
 10/32 anonim ***** válasza:
61%

Merész vállalkozás.

Még a "sima" munka is borzasztó kimerítő úgy, hogy hónapokig nincs szabadnapod, csak a hétvége.

Hát még az, ha egész héten tanulsz, hétvégén meg dolgozol... nagyon gyorsan ki fogsz égni így.

Ráadásul a havi 40 is elég karcsú egy albérlet fenntartásához.

Egyetemvárosokban még egy garzont is nagyon ritkán lehet ennyiért kibérelni. Erre meg még rájön a rezsi, illetve a saját szükségleteidre se gondoltál.

Tampon, fogkrém, tusfürdő, sampon... hogy csak az alapokat említsem, de a wc-papír, pzs, mosópor, mosogatószer, fertőtlenítő... se kétfillér.

Azzal is kalkulálnod kellene, hogy ha haragban válsz el a szüleidtől, akkor nem lesz hátraarc, nem lesz hova menni, ha nem jön be ahogy tervezted.

2014. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!