Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti erről mit gondoltok? Ti...

Ti erről mit gondoltok? Ti egyenlően támogatjátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, ha egy szülő az egyik gyerekének fizeti a benzin tankolását a másiknak pedig kijelenti, hogy fizesse magának.

Akinek fizetik az kevesebbet keres, viszont otthon lakik, rezsibe nem kell beleadnia. A másik testvér már külön él, Ő sem keres azért olyan sokat, de teljesen magát tartja el.


Mit gondoltok erről?

Ez szerintetek nem igazságtalan picit?


Ha az embernek 2 gyereke van, akkor mindkettőnek ugyanannyit kellene adnia, nem? Nem különbséget tenni.


2014. nov. 3. 09:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

3-an vagyunk testvérek. Soha nem lestük egymást, hogy "húúú vajon Ő most mit kapott?"

Amikor bajban voltunk/vagyunk soha nem vár csukott ajtó egyikünket sem.

Nem tartjuk nyilván, hogy ki mit kap. Mindig az kap, aki bajban van.

A benzinpézről: egy utcabeli fiatal srác karácsonykor úgy ment haza meglátogatni az anyját, hogy vacsora végeztével elkérte a benzinpénzt. Hányinger! Gyalog is hazamennék bárhonnan, hogy Édesanyámat megöleljem karácsonykor.

2014. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 piroska és a farkas ***** válasza:
Az otthon lakó testvér fiatalabb egyébként? Szerintem logikus, hogy a kevesebb jövedelemmel rendelkezőt támogatja a szülő, nyilván az a cél, hogy előbb-utóbb elköltözzön ő is, és önálló legyen. Az is lehet, h mivel otthon él még, ezért több dolgot tesz meg a szüleidnek, mint Te, aki nem oda mész haza. Ez egyébként természetes kéne, hogy legyen, praktikus, hétköznapi dolgokra gondolok. Az is lehet, h 90 ezret kereső pedagógus, Te pedig hazaviszel nettó 200 at mittudoménmivel és esetleg ezt az igazságtalan különbséget próbálják a maguk lehetőségeihez mérten orvosolni. Szerintem ahol nagyobb a szükség, oda megy a több segítség, és jó családban az ember nem méricskéli ezt. Ha neked lenne váratlan segí tségre szükséged, biztos megkapnád, de mivel élsz önállóan, így természetes, h a szülőkben nem merül föl, h támogassanak.
2014. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Fizikai képtelenség minden gyereket ugyanúgy támogatni. Nem is értem a kérdést.
2014. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretségi körömben történt az eset.

Két gyereke volt egy házaspárnak. Mindkettőt egyformán támogatták. Ha az egyik kapott 100 Ft-ot , a másik is kapott 100 Ft-ot. A gyerekek kirepültek, családjuk lett. Az egyik vállalkozó lett, többszörös milliomos. A másik egyszerű alkalmazott, tanári fizetéssel. A tanár gyereke beteg lett. Minden pénzük elment a gyógyíttatásra. Évekig küzdöttek a gyerekért, lassan mindent eladogattak..... a szülök viszont mindkét gyereküket egyformán támogatták. Ha a milliomos gyerek kapott 100 Ft-ot, a másik is kapott ugyanannyit.

Röviden ennyi a történet.

A tanárt elbocsátották, alkalmi munkákból él, a vállalkozó éli a felső tízezrek életét..

A történet igaz, a szülők maximálisan igazságosan támogatták gyerekeiket.

(Vagy mégsem ?)

2014. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: én vagyok az a válaszoló, akinek szintén azt kellett megélnie, hogy a link bátyja kap, én meg nem, mert én megteremtem magamnak munkával.

Kicsit szélsőségesnek érzem a példádat, mindamellett, hogy teljesen idevág a történeted. Az erkölcsi értékítéletem azt kiabálja, hogy egy betegséget nem lehet azonos kalapba tenni egy tankolással. Amit behoztál most, az egy másik szempont, ugyanarra a kérdéskörre. A Te példádat olvasva elszorult a szívem, és az jutott eszembe, milyen család az, ahol nem segítik az egy betegség miatt bajbajutott családtagjaikat. Ez a kérdés is megérne egy misét...

2014. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudom én, hogy szélsőséges, azt is tudom, hogy teljesen egyedi eset, de sajnos ez a saját ismeretségi (baráti) körömben esett meg, és mai napig elszorul a szívem, ha látom őket(:

Személy szerint én azt vallom, mindig azt fésüljük, aki kócos.

Természetesen egy link semmirekellő gyereket nem támogatnék.

2014. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!