Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hallgassak Anyára? Egy tehetős...

Hallgassak Anyára? Egy tehetős és egy átlagos/szegény ember között sosem lehet kapcsolat? Őszintén mondja ezt, vagy mert nem kedveli?

Figyelt kérdés

Az én családom jóval gazdagabb, mint a barátomé. Ez eddig engem nem zavart, csak a szüleimet. Vagyis most sem zavar, csak elkezdett feltűnni.

Pl. mikor megjelent Mo.-n az új iPhone és Apa megrendelte, akkor egész délután itt hisztiztem Anyának, hogy remélem jó színben rendelte, mert ha szürke, akkor nekem nem kell. És közben itt volt a barátom is és akkor le se esett, hogy ez neki hogy jöhetett le...

Meg egyre több a félreértés miattunk azért, mert ő nem szeret/nem tud olyan helyekre járni, ahová én az ismerőseimmel. Emiatt féltékeny, mert elég sok fiúnak/férfinek tetszem.


Anya azt mondja, hogy egy ilyen kapcsolatnak semmi értelme, mert ezek a különbségek később csak nagyobbak lesznek, Ő pedig sosem tud nekem majd megfelelő anyagi hátteret biztosítani.


De nem tudom, hogy ezt azért mondja-e, mert tényleg így van, vagy mert nem kedveli a barátomat.


Én 16 éves vagyok, Ő 17. Mind a ketten 11.-esek vagyunk, évfolyamtársak.



2014. nov. 8. 11:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Anyád jósnő? Senki nem tudhatja , hogy később ki mire lesz képes. Mennyi a vagyonotok és mennyi volt anyádnak a vagyona mielőtt férjhez ment?

Mindenesetre annyiban igaza van, hogy a különbségeket kompenzálni kell különben feszültség keletkezik.

Pár tízmilliós vagyoni különbség leküzdhető de ha több százmilliós akkor szegény barátod

2014. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%
Kedves kérdező az utolso vagyok. Nem hiszem, hogy éegtem magam, csak az igazságot írtam. Ha nem szokás dolgozni, akkor meg mégis mit vársz Tőle? Nem fogja tudni megvenni neked a legújabb iphone-t stb, nem lesz neked elég, igaza volt anyukádnak.. Amúgy Te még lehetsz más, mint a tobbiek, a gondolkodásodon kellene változtatni. Én pl mérnok vagyok nő létemre és tobbet keresek, mint a párom, mégsem jutott eszembe sose hogy ez bármennyire is zavarna. Magaddal kell lerendezned az igényeidet.
2014. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Itt nem azzal van a baj, hogy ti gazdagok vagytok ők meg nem. Hanem azzal,hogy te el vagy kényesztetve. Egy egész napot hisztiztél az új ájfónod miatt? Eleve sznobság, de hogy még ezért hisztizni? Így tényleg semmi értelme a kapcsolatotoknak, csodálom, hogy még nem hagyott ott a barátod, én ilyen beképzelt és hisztis emberrel, (mert az vagy, ezt kár tagadni) én egy szobában nem tudok tartózkodni, holott mi is bőven jól élünk, de lehet, hogy én kicsit intelligensebb vagyok és megtudok becsülni valamit.
2014. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha te is úgy akarod leélni az életedet, hogy egy szalmaszálat nem teszel keresztbe és másoktól várod, hogy kielégítsék minden anyagi igényedet, akkor tényleg jobb, ha már most a magadfajta elkényeztetett kölykök között keresed a párod.


De erre anyukád segítsége nélkül is rájöhetnél! A barátodból nem lesz egykettőre milliomos (még ha az is lesz egyszer). Aki nem születik bele, annak valahogy tennie kell, hogy az legyen.

Másrészt: korántsem biztos, hogy neki az az álma, vágya, hogy valakit eltartson.

2014. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

"A nők a mi családunkban nem igazán dolgoznak.

Igazából csak egyetlen olyan női rokont ismerek, aki dolgozik.

Egyszerűen csak a nők nem dolgoznak."


Gratulálok!

2014. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%
Muhaha, megint itt az az idiota aki gazdag kislanynak kepzeli magat :) Hany ilyen kamu sztorit akarsz meg kiirni?
2014. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%

Na jó, szedjük össze a lényeget.


Először is: Nem a párodnak KELL számodra megteremteni a hátteret. A mai világban ez már nem így működik. Persze ha egy pár úgy egyezik ki hogy ők "régimódian" fognak élni, semmi probléma vele. Ezt viszont egyre kevesebben választják, márpedig ilyen esetben Neked kell majd gondoskodnod a hátteredről és az iPhone - jaidról.


Másodszor: Nálunk ugyanez a szitu, csak fordítva. A férjem gazdag, én nem. Az ő szülei éveken át le akarták beszélni rólam, aminek az lett a vége hogy a párom mindig mellettem állt ki és anyósék kénytelenek voltak visszavonulót fújni, amikor jött az első baba. Na de én addigra úgy megutáltam őket a kétszínű és érdekember életmódjuk miatt, hogy még most sem tudok velük haver lenni. Hiába kedveskedik anyós, hiába nem érti miért nem szeretem őket, hiába szeret most... Én már nem tudom. És ebből egyedül nekik van és lehet még nagyobb problémájuk a későbbiekben. Ezt a te szüleid is figyelembe vehetnék még mielőtt késő lenne. Sok sírástól kímélhetik meg magukat, amit most még nem látnak - de ha megtapasztalják, már nem lehet visszacsinálni.


Harmadszor: Miért nem mész Te olyan helyekre, amit a párod is megengedhet vagy miért nem viszed néha el magaddal? Meg lehetne ebben egyezni.


Negyedszer: Minden biztos az ember életében amit belül hordoz, de sem a jólét, sem a pénz nem lehet biztos és örök. Bármikor elveszíthetsz mindent te is és a szüleid is. A mai világban az anyagi jólétre nincs garancia és ha valaki ebben méri az életet, az nagy gondban lesz. Magas lóról lehet a legnagyobbat pof.ra esni.


Végül: Egyáltalán nem biztos, hogy a párod 10-20 év múlva nem lesz gazdagabb, mint most ti. :)


Ezeken gondolkozz el. Anyukád hülyeséget tanít neked és őszintén csak sajnálni tudom amiatt, ahogyan az életet látja. Legyenek igényeid, de ez ne a pénzből álljon. Azt nézd meg egy srácon, hogy értelmes - e (és itt nem az iskolai végzettségről beszélek, hanem az értelmi szintjéről, nem összekeverendő a kettő), dolgos - e, két lábbal áll - e a földön és TESZ - E az álmaiért. Ugyanis lehet valaki gazdag, ha baj esetén csak sajnálja magát és nem emeli meg a valagát. :)

2014. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Egy elkényeztetett k...va vagy,anyád meg szintén.Kitartatja a pi..át,szerintem ne ő osztogasson neked tanácsot,és ha van egy kis eszed,nem követed a példáját...
2015. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 megadeth18 ***** válasza:
85%
Hát ha visszaveszel kicsit a szüleidről rádmaradt sznobizmusból, akkor esélyes a dolog. De ilyenért rinyálni, hogy milyen színű az új iPhone. Mi is gazdagok vagyunk, de nekem csak egy szar gombos telefonom van, de azon kívül, hogy nem lehet vele az utcán menőzni, ugyanazt tudja. Nekem is iPhone-t akartak venni, de én direkt megkértem a szüleim, hogy ne iPhonom legyen, mert minek? Meg lcd tv a szobámba? Nem ettől leszek boldog. És igen, lehet kapcsolat, csak el kell engedned ezt sznob arisztokrata gondolkodásmódot és ne hallgass ezügyben anyádra.
2015. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%
Nyàron ti a Maldiv ö a Jàrda szigetekre megy nyaralni ja nem ö vszinü dolgozni..Nem fog menni ez a kapcsolat
2016. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!