Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy rosszul döntöttem?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, egyetemre járok. És ez lenne az egyik problémám.. nem érzem magam késznek az egyetemre, és nem is érdekel amit tanulok. Biológia szakos hallgató vagyok. Anyu úgy kezel mintha 20éves lennék és teljesen egyértelmű lenne, hogy nekem ezt kell csinálnom. A gimnáziumom is azért választottam, mert biológiát akartam tanulni. 10-ben át akartam menni művészetire, de végül maradtam a gimiben mert "művészetből nem lehet megélni" és mivel ezen kívül a biológia az egyetlen ami érdekel, ezzel felvételiztem.Végig úgy gondoltam, hogy nem baj ha nem szeretem annyira, majd végig csinálom valahogy, de most, hogy már tényleg élesben megy az egész, kezdek besokallni és úgy érzem nagyon nem állok készen erre az egészre. 2évig még a gimiben kéne ülnöm a korom szerint, ráadásul olyasmit tanulok, amivel nem szeretnék foglalkozni az életemben. Mindig is valamilyen gyakorlatias foglalkozást képzeltem el magamnak, még az asztalosság is közelebb állna hozzám mint az hogy egész nap egy laborban üljek. Úgy érzem már 5 évesen el lett b***a ez az egész, amiért előbb mentem oviba, és most jött el az a pont hogy ez a korkülönbség érződik is. A szaktársaim közül mindenki ezzel szeretne foglalkozni, lelkes, én meg nem tudok örülni, nem érzem magam odavalónak.

A családban mindenki diplomás, és ha elmondom ezt a szüleimnek, akkor tudom, hogy azt fogják reagálni, hogy csak azért mondom mert sokat kell tanulni és lusta vagyok, meg hogy mások bezzeg hogy örülhetnének ha azt tanulhatnák amit én, én viszont minden hétvégén bőgve utazok vissza a koliba, annyira gyűlölöm ezt az egészet. Szívesen elvégeznék valamilyen okj-s művészeti képzést, mint amilyet a nővérem is csinál, de egyszerűen félek ezt az egészet elmondani, mert rohadtul csalódni fognak bennem. Lehet hogy pár év múlva máshogy fogok erről gondolkodni, és még egyszer nekifutok majd az egyetemnek, de most még nem állok rá készen és mielőbb abba kéne hagynom, mert nem szeretném a támogatott féléveim pazarolni.


2014. nov. 9. 20:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
De rossz lehet 17 évesen egyetemen lenni...
2014. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%

Ha az első félév után abbahagyod, akkor vissza sem kell fizetni. Viszont egy félév múlva ha kilépsz, akkor két félévnyi tandíjjal jössz... Érdemes emiatt gyorsan dönteni.


Egyébként ha a szüleid valóban felnőttként kezelnek, akkor tiszteletben tartják a döntéseidet is. Megmondod nekik, hogy még nem érzed késznek magad az egyetemre, még nincsen kiforrott képed arról, mivel akarsz foglalkozni, és nem akarsz feleslegesen éveket pazarolni olyasmire, ami egyszerűen nem neked való. Nálam ezt megértenék akkor is, ha most, másodévesen jelenteném be.

2014. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj, ha gyakorlatias dolgokat szeretsz csinálni, akkor azt javaslom hogy próbálj meg kémiára átmenni, mert ott nagyon sok labormunka van. Kipróbálod magad benne, és ha tetszik akkor maradhatsz is. Én tudom hogy a kémia szakon megvesztem a laborokért, imádtam őket, de azért volt nagyon magolós része is a dolognak. Vagy menj át orvosira. Az is megéri.
2014. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
#1 remélem nem iróniának szántad, mert ha belegondolsz (vagy mondjuk átéled) akkor tényleg nem jó. Még hagyján lenne, ha nem az ország másik felébe járnék..
2014. nov. 9. 20:26
 5/39 A kérdező kommentje:
#2 csak abban kezelnek felnőttként ami szerintük jó. Ha valami olyan döntést hozok ami nekik nem tetszik, akkor persze hülyegyerek vagyok egyből.
2014. nov. 9. 20:27
 6/39 anonim ***** válasza:
34%

Jajj, nehogy már 17 évesen olyan kisgyerek legyél még!

Egyetem elején rengetegen 17 évesek. Úgy csinálsz, mintha valami zseni lennél, aki előrébb jár a kortársainál...


Egyébként meg tessék összeszedni magad, kvázi felnőtt vagy: megmondod otthon, hogy nem ezt szeretnéd csinálni. Kiválasztod, mi az, és elkezded. Elkésve egyáltalán nem vagy.

2014. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
#köszönöm a választ, de sajnos a kémia még kevésbé vonz. Nekem inkább az egyszerű, könnyebben "megfogható" dolgok valók azt hiszem. :/
2014. nov. 9. 20:29
 8/39 anonim ***** válasza:
66%
A biológiából sem lehet megélni! Én orvosi mellett végeztem néhány kurzust a biológusoknál, és mesélték a végzősök, hogy vért izzadnak az álláskeresésnél. Ha gyakorlatias munkát szeretnél, és érdekel valamennyire a biológia, inkább legyél orvos. Ha bizonytalan vagy, akkor pedig most hagyd ott az egyetemet, ahogy írták, mert másképp fizetned kell majd.
2014. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
#7 az egész egyetemre nem jár rajtam kívül senki aki 17 éves. amúgy majdnem 97-es vagyok. És pont arról beszélek, hogy rohadtul nem érzem magam zseninek, és nem megy az egyetem úgy ahogy terveztem. Hülyének és fiatalnak érzem magam hozzá, mondhatjuk így is. Azon nem tudok változtatni.
2014. nov. 9. 20:33
 10/39 A kérdező kommentje:
külön formanyomtatványt kellett csináltatni a koliban is hogy nem vállalnak értem felelősséget.. tiszta gáz az egész..
2014. nov. 9. 20:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!