Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy én mást akarok?

Figyelt kérdés

Szóval a családom "orvos család". A szüleim mindketten azok, apa szülei szintén. Igaz anyu apuja mérnök volt, a felesége fodrász, de ez most mindegy. Ráadásul húgom is orvosnak készül. Elméletileg én is, emelt bioszra és emelt kémiára járok.

Itt a nyakamon a felvételi. Felvennének orvosira, efelől semmi kétségem, de én nem akarom. Egyszerűen nem vonz. Vegyészmérnök akarok lenni. Esetleg egy gyógyszerésszel még kiegyeznék.

Egyszer már fölvetettem korábban, de akkor órákig hallgattam, hogy ez micsoda butaság. Orvosként is lehetek kutató, vagy ami csak akarok.

Most az jár a fejemben, hogy egyszerűen csak nem adom be a jelentkezést, vagy szándékosan elrontom az érettségit. De ez is csak elodázása lenne a dolognak. Nem tudom mit csináljak.


2014. nov. 7. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért kell ehhez elrontani az érettségit? Jelöld be a vegyészmérnökit első helyen és kész. Online megy a jelentkezés, nem is kellenek hozzá szülők. Ne egyezz ki!!
2014. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk is így volt,most én vagyok a család szégyene,ne aggódj :D


orvosi után már amúgyis lenne annyi pénzed, hogy vegyészmérnöknek is tanulj! vagy ha annyira penge vagy,egyszerre csinálod a kettőt :D

2014. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és az érettségit SEMMIKÉPPEN NE SZÚRD EL KÖNYÖRGÖM!!!
2014. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Azzal, hogy elkezded az orvosit, utálod és 2-3 év után jönnek rá a szüleid, hogy najó, mégse ezt kellett volna, annak 4-6 elpazarolt állami félév lesz a hozadéka, semmi más. Egyik volt osztálytársam ugyanígy volt a dologgal, csak ő informatikus akart lenni. Ő is a felvételivel trükközött, aztán a szülei beletörődtek, hogy nem akar orvos lenni.
2014. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy elrontsd az érettségid direkt, mert azzal magaddal szúrsz ki. Én is csináltam a hülye agyammal hasonlóan, aztán azóta is szívok emiatt.

Egyszerűen add be a jelentkezésed oda, ahová akarod és kész.

A szüleidnek meg mond meg, hogy a te életed, és te ezt nem akarod, és orvosnak különben is csak az tanuljon aki szívből tudja csinálni, te meg nem tudnál így tenni. Ha ebből se értenek téged meg az már igazából az ő bajuk szerintem.

2014. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

voila:


"Anya, Apa! Én mást akarock. Vegyészmérnök akarok lenni." Kell hozzá két pupozot kanál magabiztoság, 4O deka elszántság és 18O fokos öntudasossággal készre sül.

Tálaláskor ízlés szerint egy csipet pimaszsággal díszíthető.


Eszi, nem eszi, nem kap mást. :)

2014. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban tetszene a vegyészmérnöki, mint az orvos. Ha szerintük orvosként is lehetsz kutató, és ezzel nincs bajuk, akkor miért ne lehetnél vegyészmérnökként kutató? Egyébként az érettségidet semmiképp ne rontsd el, gondolom nem akarod ilyen hülyeség miatt elszúrni az életed. Jelentkezésnél 3 helyet lehet megjelölni, és érettségi környékén még lehet módosítani egyszer a sorrenden. Tehát egyrészt a tudomásuk nélkül is felcserélheted a szakokat (ami nem túl okos, mert akkor is kellene magyarázkodnod), másrészt van még időd megbeszélni a szülőkkel. A vegyészmérnök egyáltalán nem alacsonyabb rendű az orvosinál. Számomra legalábbis vonzóbb szakma. Csak egy kis magabiztosság kell, hogy kiállj magadért. Miért is kellene, hogy minden gyerek tovább vigye a családi hagyományt, és vetélkedjen, ki a jobb? Vedd a kezedbe a sorsod. Annyit tudok mondani, hogy próbálj velük felnőttként beszélni. Mondd el, hogy te semmiképp nem fogsz orvosira menni. Testközelből látod, mivel jár, és te más életet képzelsz el magadnak. Ha nem támogatnak abban, amit tanulni szeretnél, akkor megtalálod a módját, hogy önállóan teremtsd meg magadnak a lehetőséget a tanulásra. Szakmát viszont csak egyet választhatsz, és azt felelősséggel akarod tenni.
2014. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy nem bírod a vért, rosszul lennél a boncolásnál, elájulnál
2014. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a legtöbb hozzászólóval. Ne rontsd el az érettségit, jelöld be első helyen a vegyészmérnökit, és kész.

Ha nem akarják megérteni a szüleid, akkor egyszerűen buták.

Ez a te életed, nem tartozol nekik semmivel, neked kell eldönteni, mi akarsz lenni, nem nekik.

2014. nov. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!