Igaza volt anyunak?

Figyelt kérdés

Jól összevesztem anyuval tegnap, amikor látogatóba jött. Már az elején húzta az orrát a lakásra, hogy ez még rosszabb mint volt, meg hasonló megjegyzések. (Két éve, amikor különköltöztem, nem igazán engedtem nekik beleszólni a berendezésbe, az egyszerű dolgokat szeretem ezért én rendezgettem be kedvem szerint, nagyrészt használt dolgokból.)

Aztán mondta, apuval azt gondolták, vesznek ide egy új szobabútort és megcsináltatják a vizesblokkot. És amikor mondtam, hogy köszönöm, ezerszer megmondtam már hogy nem kell, ne dobjatok ki erre ennyi pénzt, kiakadt, hogy ő szégyelli magát, hogy a fia ilyen körülmények között él és nem gondolta volna, hogy ilyen igénytelen panelproli lesz belőlem. Erre volt néhány keresetlen szavam, utána elrohant. Igaza volt, és én voltam bunkó? Elég rosszul érzem magam azóta. Egyátalán mit jelent a panelproli?


2014. nov. 9. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

A panelprolit a panellakásban lakó, jobbra nem vágyó, kvázi igénytelen emberre szokták használni. F. Hegyi István Népszabadságos újságíró alkotta meg ezt a szókapcsolatot 2001-ben.


Tedd kezedre a szíved. A lakásod igénytelenül, csúnyán van berendezve? Vagy rendetlen vagy?

Az, hogy nem engedted nekik, hogy bútort vegyenek meg vizesblokkot megcsinálják, teljesen rendben van. De akkor a saját pénzedből kéne rendbehoznod a lakást.


Igazad van, hogy rosszul érzed magad, nem lett volna szabad keresetlen szavakkal kioktatni anyukád, akármennyire igazad volt a sztoriban.

2014. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha a szüleid anyagilag megtehetik, hogy segítsenek neked, és ha valóban igénytelenül van lakásod berendezve, akkor nincs igazad.
2014. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Fogadd el a tamogatast, a segitseget...!

Es kerj bocsanatot szerintem. Sok sikert!

2014. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy nem tehetik meg, pedagógus fizetésből, meg a lakásvásárlás elvitt minden tartalékot. Elhihetitek, nem akartam megbántani, de már nagyon unom ezt a témát. Tudom csak önzetlenség, de engem zavarna, ha emiatt monjuk elmaradna a nyaralás.
2014. nov. 9. 22:31
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
A te lakásod. Ha szemeteszsákokkal akarod berendezni, az is a te dolgod, tőlük gorombaság odamenni és fintorogni.
2014. nov. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát nekik semmi közük hozzá. Ha mocsokban élnél, akkor sem lenne, hisz a te lakásod.


Minket is állandóan bsztatnak, amiért nincs falióránk. Hogy lehet így élni? Mi meg ezerszer megmondtuk, hogy nem kell, nincs rá igényünk. Felhozzák ezeregyedszerre is, hát mondják, kit zavar?!

2014. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Abban igazad van, és teljesen normális érzés, hogyha a te lakásodban úgy akarsz élni, ahogy azt te akarod. Felnőtt férfi vagy, így leszel önálló, sőt talán már az is vagy és innét kezdve igazából olyan mindegy, hogy rend volt-e, vagy se. Abban viszont nincs igazad, és jogosan érzed magad rosszul, hogy úgy beszéltél anyuddal, ahogy. Ők végül is csak jót akarnak, gondolom még azt is nehezen dolgozzák fel, hogy kiszállt a gyermekük a fészekből. Szóval legyél kicsit türelmesebb hozzájuk. Kicsit..., jóval türelmesebb hozzájuk. :)
2014. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Nos, valóban csak a te dolgod, hogy rendezed be a lakásod. Ha 2 év alatt még nem tudtál egy normális szobabútort és vizesblokkot összehozni, akkor valóban igénytelenül élhetsz. Az anyák pedig nagyon érzékenyek tudnak lenni, ha a fiuk szerintük rosszul él. Nem kell elfogadnod a segítséget, vissza lehet utasítani diplomatikusan, de az, hogy megbántod az anyádat, aki segíteni akar (még ha kéretlenül is), az tényleg bunkó dolog. A helyedben bocsánatot kérnék tőle, és közölném, hogy a helyzet nekem sem felel meg, de szeretnék saját erőből boldogulni.
2014. nov. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem az az érzésem, hogy segíteni akar, hanem hogy ez is rólam szól, legyen úgy a te lakásodban is, ahogy én akarom...
2014. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, azt mondta persze semmi baj ő is idegesebb volt aznap. Úgy állapodtunk meg hogy egy darabig jegeljük a témát.
2014. nov. 10. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!