Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 20 éves szorgalmas, sportoló...

A 20 éves szorgalmas, sportoló fiam hétvégente nagyon iszik és drogozik. A barátai rossz irányba terelik. MIT TEGYÜNK?

Figyelt kérdés
Kedves Szakértők és kedves mindenki! Elkeseredésemben teszem fel a kérdésem.20 éves a nagy fiam. Rendesen dolgozik, jó sportoló. Nagyon jól focizik a helyi egyesületbe . Sajnos a barátaival drogoznak isznak. (néha önkívületi állapotban vannak). Próbáltam már a rossz hatásokról, a következményekről beszélni. Próbáltam kedvesen, szigórún mérgesen. Próbáltam nem tudomást venni róla. Ideig-óráig segített. De azok az á. barátok mindig meggyőzték (kicikizték), hogy kell az neki. A férjemből pedig olyan reakciót vált ki ez a tehetetlenség, hogy már félek. Teljesen elborul a feje, kiabál veszekszik, fenyegetőzik és ki akarja tenni a házból. De én nem akarom engedni, mert, akkor megfagy elájulva valamelyik bokorba. Az elvonóról hallani sem akar, mondván ő ezt megoldja. Most már beszélgetni sem akar velem. Teljesen széthullik a család és az én szívem a gyerek miatt megszakad tehetetlenségemben. MIT CSINÁLJUNK?

2014. nov. 11. 16:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Én is kitenném.


"Fiam, válassz. Drogozol vagy a családod. Ha a drog fontosabb, akkor szedd a holmid. Ha a családod, akkor hagyd abba a drogozást."


Kérdező, nincs más megoldás.

2014. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

A probléma ott van, hogy, amíg nem lesz fontos saját önmagának és nem ismeri be, hogy hibázott, és nem akar saját maga meggyógyulni addig nem tehetsz semmit.


Szerintem az sem lenne egy rossz ötlet, ha te kérnél tanácsot szakembertől, hogy ilyen esetben, mit lehet tenni. Esetleg megfenyegeted a gyereket, hogy mindent elmondasz az edzőnek, főnöknek stb. és akkor lőttek a focinak habár ebben benne van az is, hogy akkor jobban elkeseredik és lecsúszik.

Talán az lenne a legjobb ha maga az edző állna humánosabban a dologhoz, előkapná őket és elbeszélgetne velük, hogy fér össze a sportos élet a drogokkal. És ultimátumot adna nekik: vagy elvonó vagy repülnek.

Ismered a barátait? Azok szüleit? Együttesen a tökükre léphetnétek...

A drog kemény dió ha bedarálta akkor nehéz kitörni belőle annyira a rabja de nem lehetetlen. Szerintem ne add fel.

Ne a káros hatásairól papolj neki nincs értelme. Tudja ő is, mint ahogy a bagósok, alkeszok, csodafogyi tabletta szedők de nem érdekli egyiket sem.

Inkább arról beszéljetek, mi fáj neki, mi okoz gondot, mit nem tud elviselni. Érezze, hogy figyelnek rá.

Szerintem ő elég gyenge, befolyásolható jellem, nincs önbizalma és kiforrott egyénisége, hogy ennyire számít neki az, hogy kicikizik. Így 20 évesen már eldönthetné, kinek akar megfelelni: saját magának vagy a s...fej haverjainak. Azok nem igazi barátok, akik az egészségére törnek!

2014. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

mit jelent a drogozás? Szintetikusok? kokain? Heroin? vagy csak fű?

20 éves. Ki akarja élni magát. Nektek kell jó útra terelnetek, hogy "ki tudja nőni" ezeket a barátokat. Beszélj egy pszichológussal, hogy hogy kéne megoldani ezt a problémát. Az, hogy kirakjátok, nem megoldás mert csak el fog kallódni..

2014. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

" A barátai rossz irányba terelik." EZ csak önámítás. Mindenkinek olyan barátai vannak, amilyenekre igényt tart.


Ki ne dobd! Ha nem akar orvost, akkor várd meg, míg "önkívületi " állapotban van, és hívj mentőt.


Sajnálom a történetet :(

2014. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Keress szaksegítséget! Igen, TE, nem a fiad! Ők majd segítenek, hogy mi lenne a legjobb, mit tehetsz!


[link]

2014. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Pedig a legjobb lenne kirakni. Ott kiderül, hogy össze tudja szedni magát vagy sem. Felesleges még hónapokig, évekig támogatni a drogozását.
2014. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Depressziós beteg, sportoló is lehet az, nem tud csajozni..!!

Csináljon bébit egy német topmodellnek, minden baja megoldódik! Egyébként ez olyan mint egy drog.

2014. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Nem olvastam el az előző válaszadókat, de én a következőt tenném: Valószínűleg a fiú is tisztában van a dolog káros hatásaival.

Viszont: azzal hogy eltiltjátok tőle, mégpedig erőszakosan, vagy hasonló módszerek, nem hinném hogy sokat érnének.

A következőt ajánlom: Ülj le a fiaddal és mond meg neki, hogy nyugodtan drogozhat, sőt rendesen szívja agyon magát, te megengeded neki, sőt támogatod is őt pénzzel, esetleg te is beszívhatsz vele. Ilyenkor biztos, hogy megfog állni az agya, lehet hogy még pár hétig drogozni fog, de utána rájön hogy nincs értelme neki, és már unalmas az egész dolog. Ha valamiről leakarunk szokni, akkor sosem szabad megtiltani az az adott dolgot, mert az csak feszültséget okoz, és a feszültség enyhítésére pont hogy befog szívni, mivel így nyomja el az elvonással generált feszültséget.

Esetleg enyhébb módszer, hogy megmondjátok neki, hogy próbáljon leszokni, de ha nem megy neki, még nyugodtan szívhat.

2014. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de a szaksegítség miért 0%-ban hasznos? csak többet tudnak mondani és nagyobb a tapasztalatuk, mint néhány anonim laikusnak ezen az oldalon, nem?
2014. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Elmondom hogy miért:


Amilyen szarkupacot összehordtál te, azt más nem tudja megoldani helyetted, csak te saját magad tudod megoldani. Mindenki várja a segítséget innen-onnan, pszichológustól, természetgyógyásztól stb. De ezeket csak saját magadnak tudod megoldani, ennyi!

2014. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!