Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 20 éves szorgalmas, sportoló...

A 20 éves szorgalmas, sportoló fiam hétvégente nagyon iszik és drogozik. A barátai rossz irányba terelik. MIT TEGYÜNK?

Figyelt kérdés
Kedves Szakértők és kedves mindenki! Elkeseredésemben teszem fel a kérdésem.20 éves a nagy fiam. Rendesen dolgozik, jó sportoló. Nagyon jól focizik a helyi egyesületbe . Sajnos a barátaival drogoznak isznak. (néha önkívületi állapotban vannak). Próbáltam már a rossz hatásokról, a következményekről beszélni. Próbáltam kedvesen, szigórún mérgesen. Próbáltam nem tudomást venni róla. Ideig-óráig segített. De azok az á. barátok mindig meggyőzték (kicikizték), hogy kell az neki. A férjemből pedig olyan reakciót vált ki ez a tehetetlenség, hogy már félek. Teljesen elborul a feje, kiabál veszekszik, fenyegetőzik és ki akarja tenni a házból. De én nem akarom engedni, mert, akkor megfagy elájulva valamelyik bokorba. Az elvonóról hallani sem akar, mondván ő ezt megoldja. Most már beszélgetni sem akar velem. Teljesen széthullik a család és az én szívem a gyerek miatt megszakad tehetetlenségemben. MIT CSINÁLJUNK?

2014. nov. 11. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Piálni ebben a korban kb. mindenki szokott, ki előbb, ki utóbb, majd kinövi. Viszont milyen drogot használ? Azért az se mindegy, hogy füvezik (rengetegen csinálják, nem kell amiatt aggódni), vagy lövi a heroint...
2014. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
47%

magára hagynám.

Miért? mert senkire nem hallgat, és maga akarja megtapasztalni (még nem így gondolja), saját maga bőrén akarja megélni a rosszat.

Vannak ilyen emberek...

Egyébként én a helyedben a férjed kezét fognám a gyerek keze helyet. Két tűz között vagy, és hiába szereted a gyereked, ha nem járja a helyes utat. Ha a gyereked eltávolodik tőletek, nem a ti hibátok, hanem az övé. Neki kell visszatalálni a normális, kiegyensúlyozott élethez, és nem hinném, hogyha erőszakkal, idegbajosan próbálkoztok az jóra vezetne...

2014. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mennyi hülye válasz, te jó ég!!!


Ne hagyd!!! Az anyukája vagy!! Ha kiteszitek, elindul a lejtőn és meg se áll. A haverok majd elkopnak, ő meg marad egyedül a bajban.

Nem tudom, mit kell ilyenkor csinálni, de szakember igenis tudja. Keress interneten valamilyen drogambulanciát vagy ifjúsági és családsegítőt, esetleg mentál higiéniás szakembert, aki először neked elmondja, mi ilyenkor a teendő. Ha már tudod merre indulj, akkor jön az a lépés, hogy kézen fogod a "kisfiadat" és elviszed oda, ahol segítenek neki. Ne csak mondd neki, lépj!!


"Az elvonóról hallani sem akar, mondván ő ezt megoldja."


Támogasd állj mellette tudja hogy rád számíthat

Elindulni a legnehezebb de legyél rá büszke ha meglépi!

Ha elereszted a kezét ebben a helyzetben, akkor vége.



UI Egyébként milyen drogot használ?

2014. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Mit jelent az, hogy drogoznak? Már mint milyen drogot fogyaszt (nem mindegy)?


Az alkohol meg ilyenkor megy mint állat... Láttál te már kolesz bulit? Szerintem egyáltalán nem meglepő. Ha amúgy jól dolgozik és jól sportol akkor minek kell cseszegetni? Fiatal. A legtöbb fiatal így éli az életét aztán felnőnek. És tudom most mindenki le fog pontozni, de mikor bulizzon, ha nem most? Meg mire fel akarjátok elvonóra küldeni?


- Doktor úr a 20 éves fiam minden hétvégén bulizik, szeretném beadni ide elvonóra. Egyébként nincs vele semmi probléma, de mi ezt nem tudjuk tolerálni.


... Körbe is röhögnének.


Kicsit húzzátok ki a karót. Vagy ha annyira zavar titeket akkor rakjátok ki (nem sokat fog változni, ha eltudja magát tartani).

2014. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként pedig itt sokan írják, hogy kérj segítséget szakembertől. Meg a kedvencem:

hogy kézen fogod a "kisfiadat" és elviszed oda, ahol segítenek neki


Hát ez nagyon nem fog működni. Aki nem akar leszokni és nem akar elvonóra menni (bár még mindig nevetségesnek tartom, ha csak nem KOMOLY DROGRÓL van szó, ami nem derült ki), az nem fog. Ez itt nem megoldás.

2014. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Abban nem értek egyet, hogy a barátai viszik rossz útre. Fiad felnőtt ember, önálló akarattal. Maga dönti el, mit akar csinálni és maga dönt a barátairól is. Csak persze könnyebb a barátokat hibáztatni. Ha nem akarna lezülleni, nem tenné.
2014. nov. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én ugyan még fiatal vagyok ahhoz hogy gyerekem legyen, de azért elképeszt az a válaszoló, aki azt tanácsolja, "fogd a férjed kezét a fiad helyett, őt meg engedd el" :O

Milyen ember az ilyen??? Nagyszerű, akkor tapadj rá a férjedre mint egy kapcsolatfüggő pióca, és kb 15-20 éven belül kettesben mehettek a sírba. Itt egy fiatal fiúról van szó, a gyerekükről, a gyerekét az ember nem hagyja cserben a bajban!!! Ha meg cserben hagyja akkor utána tiszta lelkiismerettel éli le a hátralévő pár évét kettecskén, miközben egy fiatal életet hagytak elveszni? Soha, soha nem mondanék le a gyerekemről, nem tudnék élni a tudattal utána, de nem is akarnék. Küzdj érte!

16/L

2014. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

nem nézem le a fiatalabb korosztályt, de jól félre értetted amit írt a 12-es.

Kifejtette, miért...


Egyébként meg a gyereked felnőtt ember, és nem kisfiú, hogy pelenkázd. Ő választja, mi a jó neki. A szülő a tiltással, és a sok magyarázkodással még inkább távolabb kerül a gyerekétől. A gyereked akar veletek lenni? szeret titeket?

Mert ti szeretitek, és vele akartok lenni... akkor kivel van itt a baj? a szülőkkel?


mindenki vállaljon a tetteiért felelősséget!!! Van határ, és nem kell vakon a gyereket követni, és mindenben segíteni. Ha megadják neki a kellő figyelmet, és állandó aggódást, soha nem fog megváltozni.

2014. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16 éves látszik, hogy még kislány vagy. Szép gondolat, hogy fogod a felnőtt férfi gyereked kezecskéjét és ellovagoltok a naplementébe. Csak sajnos az ilyen helyzetekben ez nem segít a valóságban. Főleg egy drogos nem csak magát, de a családját is magával rántja.
2014. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Persze, "az én fiam sosem hibás, a többiek viszik bele a rosszba"... ugyanolyan hulladék a tied is, mint a többi. Barátkozz meg a gondolattal!
2014. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!