Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Alkoholista...

Mit tehetnék? Alkoholista apa, négy gyerek, gyenge anya.

Figyelt kérdés

A történetem elég érdekes, próbálom rövidre fogni.Hozzávetőlegesen 1 éve kezdett a családunkban elfajulni a dolog. Annyit kell tudni, hogy szüleimnek van egy 23 éves kapcsolatuk házasság címszó alatt. 4 gyerek, fiú már 22-t tölti(március), én 18at betöltöttem, kislány 14et tölti (december), kisfiú 10 éves.

Anyáméknak soha nem volt jó kapcsolatuk, ez tény. De 1évvel ezelőtt váratlanul ért a telefon édesanyámtól, hogy az apámnak nevezett férfi elköltözött otthonról, kiderült, hogy barátnője van. Rólam lepergett 2hét alatt, bátyámmal élveztük, hogy nincs kitől félni, húgom csendesen élte meg, öcsémnél természetesen az iskolában magatartási problémák jelentkeztek. Fojtogatta társait, verekedett,aztán pszichológus, és ez egy idő után meg is szűnt. Ugye a költözéssel egy huzamban a válási procedúra is megkezdődött.Egy egész szertartásnak nevezhetném, hiszem ott ástak egymás alá, ahol csak tudtak. A vége az lett hogy anyám kapott egy felfüggesztettet telefonos zaklatásért. A ház, ahol lakunk, arról tudni kell hogy egy kertben van az apai nagymamámék házával, külön bejárattal, és a telek apám nevén van, a házat viszont szocpolból építették, 5-6 évvel ezelőtt. Éppen ezért apám úgy gondolja hogy ez az ő háza, ezért mikor lelépett, megtartotta ezt a címét, és az albérlet ahol lakott az ideiglenes lakcímként szerepelt. Fél évvel a lángoló szerelem kezdete után egyszer csak beállított, hogy ő összeveszett a barátnőjével és hazaköltözik. Ennyi volt a jó életnek. Anyám, fogalmam sincs milyen indíttatásból, megszüntette a válási eljárást. Mondanom sem kell, hogy bátyámmal a fejünket fogtuk. Ezt követően, kb 4hónapon keresztül, jöttek az események ugyanúgy. Apámnak barátnője van, eljárkál, piál, anyám féltékeny, apám piál, veszekednek, apám élősködik a mi pénzünkön és piál.

A következő történt: Ezt nem tudom teljesen elmagyafrázni,de hátha érthető. A válás hogy megszűnt anyu valamiért nem kapott családi pótlékot, valamit apunak kellett aláírni, kicsit zavaros a történet, lényeg hogy anyu 70ezres fizetése és apu napi (mondjuk) 2ezres fizetése (ami persze el lett piálva) volt 4hónapig. A gázunk kifogyott, ami azt jelenti hogy 2 hétig főtt kaja nélkül voltunk. Én amikor csak nagynénémnél voltam, és kaptam pénzt tudtam hazahozni kenyeret, de sajnos ez sem volt mindig elég.

Végső soron azért írok, mert szeretném eltüntetni apámat innen, vagy teljesen mindegy hogy mit kell tennem, csak ne legyünk egy fedél alatt, ugyanis 1.5 órával ezelőtt arra keltem, hogy öcsém ordít és sír egyszerre, mert apám akkor ért haza, anyám elvette tőle a telefonját, amivel kel és fekszik, és apám pedig ezért ordít. Mikor kimentem, kb az örültséget láttam a szemébe, hogy nincs a kezében a telefon és azzal fenyegetőzött hogy megüti anyámat. Nekem sem kellett több, nekimentem apámnak, anyám leszedett róla, apám megütötte anyámat, még egyszer nekimentem, akkor már apám engem ütött mire bátyám hátulról a nyakánál fogva le tudta fogni. Leírva még nekem is érdekes.

Egyetlen dolgot szeretnék: a hugomat és az öcsémet megszabadítani minimum apámtól, de sajnálatos módon akár mindkettejüktől. Fogalmam sincs mit tehetnék. A telek az övé. Akkor nekünk kell mennünk? Mik a lehetőségeim? A gyerekek jogait tudom, de egyedül kevés vagyok ahhoz, hogy változtassak?


Nagyon szépen megköszönném a megfontolt válaszokat!



2014. nov. 14. 00:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Privát üzenetet is szívesen fogadok!


csak valaki segítsen....

2014. nov. 14. 00:39
 2/9 anonim ***** válasza:

vedd fel, amikor a családot fenyegeti, és kérj távoltartást. Aztán, ha lejárt, akkor vedd fel újra, és kérj távoltartást, és így tovább.


Ha meg máshogy akarsz tőle megszabadulni, az alkeszektől a legegyszerűbb, 7.es kémia.

2014. nov. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnalom.Lehet nem a legjobb tanacs de probalj meg ingyenes irodakat felkeresni informacioert.Olyasmikre gondolok mint a segelyvonalak.Hatha.

Nem igazan tudom mi lenne a legjobb.De ha ezen az oldalon a jogi kerdeseknel teszel fel kerdest talan ott is jon valasz.Nekem multkor ket jogasz is valaszolt. :)

2014. nov. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van videó arról, ahogy veszekednek és öcsém sír, hogy hagyják abba. Ez elég lenne a távol tartáshoz?


Egyébként köszönöm!

2014. nov. 14. 07:50
 5/9 anonim válasza:
Én ezek alapján úgy látom,édesanyád még mindig ragaszkodik "édesapádhoz".Ennek mi lehet az oka Ő tudja.Lehet még benne szeretet,bármilyen furcsának is tűnik,és lehet félelem,mert nem akar az "utcára"kerülni négy gyerekkel.Őt kellene meggyőzni,hogy ne féljen változtatni,mert tönkre fogtok menni idegileg.Sajnos nekem is volt részem hasonlókban,de nem ennyire durván.Anyukám félt változtatni(mai napig együtt vannak)az idegrendszeremen nyomot is hagyott.Arra is van lehetőség,hogy ha alkoholos befolyásoltság alatt van,elvigyék a detoxikálóba (pszichiátria ahol kijózanítják).Ennek is meg vannak a lépései.Rendőrt,orvost hívni,és ők megteszik a szükséges lépéseket.Nagyszülők nem tudnak segíteni?A gyámhatóságot mindenképp fel kellene keresni,ott biztosan tudnak segíteni,megfelelő tanácsokkal ellátni.
2014. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egyébként én úgy gondolom,hiába van apukád nevén a ház,a szocpolt a gyerekek kapják,kitenni benneteket nem tud,ha akar akkor sem.Mindenképp a gyámhatóságra kell menni,minél előbb.Sok sikert,és kitartást kivánok!!!
2014. nov. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A családban nem nagyon tudunk számítani senki. Nagymamám Alzheimer-kóros, 3. stádium, nagypapám nem vérszerinti, és nem is segítene. A többi 3 nagyszülőmet nem is ismertem.

Igen, én is tudom hogy anyám ragaszkodik, próbáltuk bátyámmal lebeszélni, szépen, csúnyán. Sikertelenül. Ezért szeretnék már jogi lépéseket tenni, mert úgy látszik egyedül kell megoldanom.


Köszönöm a válaszod.

2014. nov. 14. 07:59
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ha gyámhatóságra megyek akkor egyből elvesznek minket?


Mert a házunk, tiszta, rendezett, nagy kerttel, anyunak van jövedelme és ő nem is iszik, apámat már leírtam.


Tehát alapvetően meg sem látszik hogy itt ilyen problémák lehetnének.

2014. nov. 14. 08:01
 9/9 anonim ***** válasza:
nem fognak automatikusan elvinni titeket intézetbe (téged és bátyádat egyáltalán nem hisz nagykorúak vagytok azt csináltok amit akartok... intézetbe már ti nem mehettek) két kisebb testvéredet se viszik rögtön, elbeszélgetnek anyukáddal, megnézik a körülményeket, beszélgetnek a tesóiddal is hisz nem picik már és utána döntenek mit tehetnek... - én amit tennék következő verekedésnél látleletet vetetnék azonnal és feljelenteném testi sértésért... meg amit a többiek írtak - elvitetni detoxikálóba, verekedésnél ráhívni a rendőrséget, de mivel az az állandó lakhelye, nem költöztethetik ki onnét... én anyukád helyébe biztos elköltöznék nekem nem érne annyit a ház se.. a saját és a gyerekeim nyugalma nekem mindennél többet érne... Családi pótlékot kell hogy kapjatok vagy anyukád vagy apukád, olyan nincs hogy nem kaptok!!! bátyád dolgozik? te tanulsz még vagy dolgozol? mert össze kéne fognotok és így anyukáddal elmenni albérletbe hogy ti is segítetek neki...
2014. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!