Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valami hátránya hogy...

Kiki02 kérdése:

Van valami hátránya hogy együtt alszunk?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és anyukámmal alszok egy ágyban már kicsi korom óta. Nem,nem azért mert félek a sötétben, meg egyéb félelmek miatt, hanem csak így szoktuk meg. Ez gáz-e, lehet e emiatt később valamilyen problémám, egészségtelen e ez a helyzet stb. Szeretnék RENDES válaszokat kapni/kérni.Valamint,hogy kifejtenétek a véleményeteket.

Minden köszönetem a válaszokért!! :)



2014. nov. 1. 22:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
49%
Számomra gáz, és mint lány nem feküdnék anyukám mellett ennyi évesen, és mint kislányos anyuka nem szeretném ha a 13 éves lányom mellettem aludna. Sztem egy ekkora lánynak igenis kell a magánszféra. De ha nektek nem gáz csináljátok! Hátrányod max annyi lehet h még 20 évesen is ott alszol és ezt majd a barátod nem fogja jó szemmel nézni.
2014. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Megnehezíti a felnövést, felnőtté válást.
2014. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
20%
Ha nincs lehetőségetek arra, hogy külön ágyatok, esetleg szobátok legyen, akkor nem gáz. Ez van sajnos. Ha viszont lenne rá módotok, hogy külön ágyban/szobában aludjatok, akkor nekem egy kicsit már cinkes. A nővérem egyedül él a 9 éves lányával egy két szobás lakásban. Az unokahúgom 5 éves volt, amikor elváltak, addig egyedül aludt a saját szobájában. A költözés és a válás annyira megviselte, hogy egészen nyárig nem tudott a saját szobájában aludni. Most már egész jól elvan, már csak havonta egyszer-kétszer köt ki reggelre a nővérem mellett. Nekem kicsi gyerekeim vannak, de a saját szobájukban alszanak. Amúgy szerintem nem gáz, hogy anyukád mellett alszol, de nem egy megszokott dolog. Ezt te is érzed, hiszen feltetted a kérdést.
2014. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom erzed hogy ez nem normalis igy.


Ha van lehetoseged kulon agyban, kulon szobaban aludni, akkor azonnal tedd meg. Nem vagy mar kisgyerek.

2014. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Ertem,koszonom. Ami azt illeti barmikor tudnek tole kulon aludni,nem fugg tole az,hogy hogy alszok. Nem vagyunk lefekveskor osszebujva,nem csinaljuk ugy,mintha elni sem tudnank egymas nelkul.Legtobbszor ugy alszunk el,hogy en jo 2 ora mulva fekszek be melle az agyba,mert o mar hamarabb elalszik. Ez javit valamit a helyzeten?:)
2014. nov. 1. 22:43
 6/37 anonim ***** válasza:
71%

Húgom is ilyen volt, kb. 11 éves koráig anyummal aludt, pedig volt neki saját szobája...


Hát nézd, ez szerintem is cinkes. Most már kezdesz felnőni, szerintem ennyi idősen illene saját ágyban aludni. De szerintem 1-2 éven belül már te fogod kérni anyudat, hoyg saját ágyat szeretnél..


Persze 1x-1x oké, én amikor nem olyna régen elég beteg voltam, akkor pár éjszakát én is anyum mellett aludtam, meg tavaéy nyaraláson is, de azért mindig nem kéne.

2014. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami fura függőség...tudod hogy már nem itt kellene tartanod még sem teszel érte?Morbid példa de a Zongoratanárnő című film jutott eszembe.Ott a középkorú tanárnő alszik még mindig az anyjával bár van külön szobája.Meg is lehet nézni szegény nőt. :) Okozhat furcsa dolgokat a későbbiekben ha valaki nem tud levállni a szülőről mind lelkileg mind szexuális téren. A kisbabáknak is van külön fekhelyük nem alszanak az anyjuk mellett. Apukád?...Nemsokára középiskolás leszel tényleg kell a magánszféra. Engem is agyon féltettek kiskoromban anyum még akkor is mosni akarta a hajam mikor már rég képes voltam rá. El is kezdtem magamtól. :D nem csak a szülő a ludas egy ilyen helyzetben hanem a gyerek is ha nem 'küzd' eléggé. Lehet számodra kell a biztonságérzet emiatt ragaszkodsz ehhez a helyzethez. De nemsokára már nagylány leszel szóval...kell az a külön ágy. ;-) Nekem ez mindenképpen egy nem ideális helyzet egy kamaszodó lánynak kellene látnia szülői mintát is maga előtt ami minden téren szükséges a fejlődéséhez. Az én anyukám is egyedül nevelt fel és eléggé érződik az hogy nem láttam magam előtt párkapcsolatot mert nem volt senkije vagy 20 évig. Na de ha még be is feküdtem volna mellé egy ágyba? Szerintem ez picit morbid.
2014. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%

Kövezzetek meg, szerintem egyáltalán nincs ezzel baj. :D

4 éves voltam mikor elváltak a szüleim, a nagy változás annyira megviselt, hogy beköltöztem anyu ágyába, kisebb-nagyobb szünetekkel 18-9 éves koromig maradtam is.

Egyáltalán nem nehezített meg semmit, azóta más városban tanulok, 1 évet teljesen egyedül éltem az albérletemben, most pedig a párommal alszom. Ugyanúgy felnőttem, mint akárki más.:)

2014. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%
Lelkileg mind szexuális téren okozhat torzulást* kicsit furán írtam.
2014. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
22.58 Az lehet nálad ez természetes volt a kérdezőnél meg még sem az ez itt a furcsa...:) ha ez annyira természetes dolog lenne amit igényel ilyen olyan okok miatt akkor nem kérdezné.
2014. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!