Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl sokat kérek tőle? Elvárhat...

Túl sokat kérek tőle? Elvárható ennyi segítség?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden megfogalmazni a problémát, bár elég összetett. 2 éves a kisfiam, én 28 éves nő vagyok. Mindig is színházzal akartam foglalkozni, de a felvételi anno nem jött össze (nem színészet, más terület). Elvégeztem egy viszonylag rokon szakot egyetemen, majd doktoráltam is belőle, és utána szültem. Férjem is színházi ember, így belekerültem a szakmába. Most úgy hozta az élet, hogy kaptam lehetőséget arra, hogy kipróbáljam magam, és nagyon jól sikerült, elkezdtek keresni, és munkákat kapok.

És itt a bökkenő. Ez a munka azzal járna, hogy nem sokszor, egyelőre átlag havi 4x esti elfoglaltságok is lennének. Régebben anyukám mindig biztatott, hogy csináljam, és támogat. Most, hogy ezen a 4 alkalmon be kellene segíteni, nem teszi. Egyet nagy nyögve bevállal, de azon is érzékelteti, hogy ez mekkora teher számára. Mivel még ő is dolgozik, sosem kértük, hogy segítsen a gyerek körül, a két év alatt kb 4x aludt ott. Ezek a mostani alkalmak ráadásul hétvégére esnek, tehát nem dolgozik. Ő viszont azzal érvel, hogy ilyenkor tudna pihenni. Én ezt meg is értem, de nem kérjük ezt minden hétvégén, nem szórakozni járunk, és arra akarjuk rájuk akasztani a gyereket. Bébiszitterre egyelőre nem telik, és nem is szívesen szoktatnám most még hozzá, mert nemrég kezdte a bölcsit is, így elég nagy változás az az életében. Természetesen, ha "beindulna a szekér", akkor megoldanánk a későbbiekben úgy, de ahhoz ezeket a munkákat csinálom kellene.

Kértem, hogy ezt most tegye meg értem/értünk, mert különben nem tudom ezt csinálni, erre azt mondta, hogy gyerekem van, menjek el pl. boltba dolgozni, én már nem tehetem meg, hogy az álmaimat kergessem. Ez nekem nagyon rosszul esett, holott látja, hogy tehetséges vagyok, hogy jókat csinálok, mégsem támogat, inkább "elküldene" eladónak.

(amúgy pár óráról lenne szó, kb. du. 4-től...este 8-kor meg már alszik).


Mit gondoltok? Ez tényleg kihasználás a részemről, és túl sokat kérek? Vagy egy nagymama/anya besegíthetne ennyit?



2014. nov. 3. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Egyáltalán nem kérsz túl sokat, ilyen mennyiségben és ideig nem szabadna, hogy ez megterhelő legyen a nagymamának. Normális ember még örül is annak, hogy tölthet plusz időt az unokájával.

Férjed szüleit, esetleges testvéreiteket nem lehet megkérni?

2014. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Férjem szülei messze élnek, és nehezen mozognak (és a gyerek sem nagyon ismeri őket, nem túl jó a viszony), így az nem.

A húgom most bevállalt végül két alkalmat, hogy itt alszik nálunk, a többire elfoglaltsága van. Rá még néha számíthatunk, de ő meg még tanul, szóval neki is vannak dolgai...

2014. nov. 3. 20:43
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem kérsz sokat DE!

Anyud dolgozik, és igaza van, hogy a hétvége neki is pihenés. Tapasztalatból mondom, hogy amikor vigyáztam a testvérem 3 éves kislányára, estére olyan szinten kizsigerelt testileg, lelkileg, hogy képtelen voltam kipihenni magam. Egy idős embernek aki nincs a nap 24 órájában kisgyerek mellett bizony fárasztó a gyermek. Ezért én megértem anyukádat, hogy úgy gondolja, hogy te vagy a gyermek édesanyja, neked kell megoldani ezeket a helyzeteket. Senki más idejével nem rendelkezhetsz, és ezt neked kéne elfogadnod.

2014. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

"vagy a gyermek édesanyja, neked kell megoldani ezeket a helyzeteket."


És a papának.

2014. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Nem kötekedésből, de egy ismerősöm szinháznál dolgozik, és elég jól keres, elég sokra futja neki, ahhoz képest hogy elég egyszerű melója van... ha férjed is meg (mostmár te is) ott dolgozik, ténleg nem értem hogy nem telik pár ezer ft babysitterre ...
2014. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem rendelkezem az ő idejével, hanem segítséget, szívességet kérek. Segíteni valakin pedig néha azt jelenti, hogy áldozatokat hoz az ember. Nekem is volt már olyan, hogy hulla fáradt voltam, de kért tőlem valamit, és kérdés nélkül mentem és segítettem. Tudom, hogy fárasztó egy gyerek (amúgy nem idős, 47 éves), és nem hosszútávon kérem, csak néha, és átmenetileg. Ezért a kérdésem, hogy szemtelenség-e ennyit kérni.

De lassan látom, hogy tényleg fel kell ezt adnom...ennyi segítség nélkül nem fogom tudni ezt csinálni.

2014. nov. 3. 20:51
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ös: nem mindegy, hogy mennyi ideje és mit csinálsz a színháznál, és főleg az nem mindegy, hogy hol! Hidd el, első színházas munkára nem fizetnek túl. A férjem viszonylag jól keres, amiből albérletet fizetünk, lakáskasszát, autótörlesztést, és abból élünk. Nem mondom, hogy most, ha meghúznánk a szíjat, nem telne 20ezer ft bébiszitterre, de mint mondtam, a gyereket sem akartam volna jelenleg még jobban megbolygatni, mert épphogy beszokott a bölcsibe, és sokszor, ha új helyremegyünk, fél, hogy ott hagyom. Csak anyukámnál nincs ez a probléma.
2014. nov. 3. 20:53
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem kérsz sokat. Ne add fel az álmodat, egész életedben bánnád.
2014. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én teljesen megértem a problémádat, tudom, hogy mennyire fontos elérni az álmunkat és hasonló körökben mozgom. Nekem bármit megtennének a szüleim, hogy segítsenek, csak boldog legyek.

Egyértelmű, hogy kéne segítség, hiszen nem egy irodakukac vagy és az ilyne jellegű pályák nagyon nehezen megvalósíthatók. Mondd meg neki, hogy tudja, hogy ez volt az álmod, máshol is besegítenek a nagyszülők, ennyit meg tud tenni.

2014. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem kérsz túl sokat! Főleg hogy édesanyád 47 éves. Nekem 70 éves az anyukám (de szerencsére fiatalos, igaz a lába azért már eléggé fáj), és önként jön ha segítségre van szükségünk. Pld. ha beteg a gyerek, ő van vele itthon, hogy mi tudjunk dolgozni járni a férjemmel. Hétvégén is szívesen vigyáz az unokákra. Örül hogy velük lehet. Ja, és még ő is dolgozik heti 2 napot :)
2014. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!