Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem fogadja el, amit...

Apám nem fogadja el, amit tanulok, pedig nagyon kemény, rosszul esnek a megjegyzései?

Figyelt kérdés
Apám műszaki területű mérnöki diplomával rendelkezik és én agrár tipusú mérnöki karra járok és lépten-nyomon megjegyzéseket tesz, hogy az agrárban dolgozó mérnökök nem is igazi mérnökök, meg hogy minek akarok én diplomás paraszt lenni, miközben nagyon kemény matekunk, fizikánk, gépészettanunk van, csak annyi a különbség, hogy nálunk a kémia viszi a pálmát, az a legfontosabb tárgyam. Ráadásul nem is mezőgazdaságban tervezek elhelyezkedni, hanem olyan szerencsés lehetek, hogy "legmodernebb" ágazatban, a kutatás + fejlesztésben tudok majd dolgozni nagy valószínűséggel, egy kutatólaborban. De hiába magyarázom neki, múltkor egy családi ebéd során mindenki előtt megalázott, hogy büfészakra járok. Szeretem őt, de nagyon rosszul esik és vágyom az elismerésre, mert rengeteget tanulok és jól jönne egy kis támogatás. A legrosszabb, hogy már bogarat ültetett a nagymamám fülébe is és ő is azt hajtogatja, hogy miért nem megyek orvosnak, vagy valami normálisnak, mert így csak a szüleim pénzét pazarlom a tanulással. Én balga megosztottam velük, hogy milyen vállalkozási terveim vannak a jövőre nézve és azt is kiröhögték és alkalmatlannak tartottak rá. Ti mit tennétek a helyemben?
2014. nov. 14. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz a véleményükkel. ha tudod, hogy el fogsz tudni helyezkedni, akkor végezd el. a legrosszabb amikor a szülő a saját vágyait akarja kiélni a gyerekein.
2014. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Megsértődsz, ha azt írom, hogy apád egy buta érzelmi analfabéta és szűk látókörű?

Van egy saját életed, amit te élsz, neked kell eldönteni, hogy mi akarsz lenni. Az én apám is mérnök, és ahogy a legtöbb reálos ember, ő is totális érzelmi analfabéta. Mondjuk én humán beállítottságú vagyok, engem régen azért hülyézett le, mert gyenge voltam matekból. Pár hete viszont megkeresett, hogy angol nyelvű szabványt fordítsak már le neki, mert egy kukkot nem ért belőle.

Szerintem ha apád ezen szellemi szinten van, akkor teljesen felesleges neki magyarázkodnod. Szépen végezd el, aztán ha apád nem változik meg, én minél hamarabb elköltöznék.

2014. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez kemény:(. Én a helyedben elköltöznék, ahogy tudnék, addig is próbálnám elengedni a fülem mellett a megjegyzéseit, ha látja, hogy nem tud vele bántani, előbb-utóbb abba fogja hagyni. A terveidet ne oszd meg vele, mert látod, csak el akarja venni a lelkesedésed.
2014. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az engedd el a füled mellett lehet egy kicsit pontatlan megfogalmazás volt:). Arra gondoltam, hogy ha elkezdi mondani, hogy semmi értelme a szaknak stb akkor mondj annyit, hogy engem ez érdekel ezért ezt választottam, ha tovább mondja lezárhatod annyival, hogy most nem szeretnél erről beszélni. Vagy akár felhozhatsz más témát is, tehát elmondja a mondókáját a szakról, végig hallgatod és elkezdesz valami teljesen másról beszélni.
2014. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

A K+F nem ágazat. Fater szeretné ha többre vinnéd, talán úgy gondolja komolyabbra vagy képes, mint amilyennek ő az agrármérnöki képzést, és persze a tipikusan ahhoz kapcsolódó munkát tartja. Ha tudod mit akarsz, nem számít mit gondol, de azért egyszer leülnék vele, és meghallgatnám mi a baja. Nem változtat önmagában semmin, és hátha mond olyat ami hasznodra válik, így vagy úgy, talán hülyeség, talán nem.


Tökmindegy milyen matekod, fizikád van, az számít mihez értesz. A magyar egyetemek klasszikus gyengesége, hogy elméletieskedő baromságot oktatnak, amitől szerintük javul a színvonal. Nem javul.

2014. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 intrepid ***** válasza:
Van erre egy jó közmondás, "minden cigány a maga lovát dicséri". Most félre ne érts, nem cigányoztalak le titeket, csak azt akartam érzékeltetni, hogy az emberek szeretik a saját munkájukat többnek mutatni, hogy ők milyen szépek és okosak, ők f1ngják a Passzátszelet, ők hugyozzák a Golf áramlatot stb. Ha te elvégzed ezt az iskolát, sikerül oda elhelyezkedned ahova tervezed, ott sikereket érsz el, akkor te is azt tartod a legkomolyabb munkának a többihez képest.
2014. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

apád a diplomás paraszt, nem az agrármérnök.

undorító, mikor egy szakma képviselői lenézik egy másikéit.

2014. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

felejtsd el apádat, ő a diplomás paraszt. tény, hogy a műszaki területen nagyobb esély van elhelyezkedni de ez sem annyira rossz irány. tanulj keményen és tanulj nyelvet is mellé, aztán irány külföld, majd ha kuncsorog utánad, hogy kéne neki valami, hasonlóan kedves szavakkal láthatod el.


egyébként felejtsd el a család nagy részét is, csak azért mert vérrokonaid vannak, nem lesznek értelmes emberek, a többség értelmi és érzelmi analfabéta, az emberek többsége nem fog megbecsülni de amit elérsz a munkáddal, az kéne nekik, akkor hirtelen nagyon kedvesek lesznek veled.

2014. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy "Ha cukrásznak mentem volna, jobban örülnél?"
2014. nov. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik, hogy a pénzt amit adnak a tanulmányaidra arra hitelként tekintesz, és azt az összeget kamatostul vissza fogod nekik fizetni, de ne merjenek még egyszer lenézni és eltántorítani az álmaidtól, mert saját magukkal szúrnak ki. Ha nem tudod rendesen végezni a dolgod az idióta gondolatok miatt amiket beletettek a fejedbe és meghiúsulnak a tanulmányaid, az az ő hibájuk, és ők még nálad is rosszabbul járnak emiatt.


Vállalkozási ötletet sose mondj el senkinek, ez egy jó tanács. Az nem tartozik senkire, még a családodra sem. Azt egyedül az üzleti partnereidnek mond el, de nekik is csak akkor, ha már írtál egy több oldalas üzleti tervet, és többszöri átolvasás után is meg vagy vele elégedve.

2014. nov. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!