Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért változik meg azoknak a...

Aramnd kérdése:

Miért változik meg azoknak a fiúknak a világról alkotott képe, illetve viselkedése ha apa nélkül nő fel?

Figyelt kérdés
De az egyik bizonyos apa,azért nem lehetett ott,mert lelőtte magát,pár hónappal a kicsi születése után.
2014. nov. 14. 19:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És anyagilag sem állnak túl fényesen.
2014. nov. 14. 19:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt neveli belénk a társadalom, én ezt mondanám... Ez épp olyan hogy én is xy dolgoknak ellene vagyok, de amikor megkérdik miért, csak az a válaszom hogy mert csak. Ez nem indok. Vagyis nincs meg az indokom rá, csak úgy.
2014. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek megvan a hatása.

Az apa hiánya is különböző reakciókat vált ki különböző személyiségekből. Van, aki az apja hiányától keménnyé válik, van aki épp érzékennyé.

Az emberi elme egy komplex rendszer.

2014. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Egy fiu gyereknek szuksege van az apjatol kapott mintakra is a szemelyisege ferfi reszenek a fejlodesehez. Ezt egy anya nem tudja potolni.
2014. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
A férfiaknak és a nőknek némileg eltérő a gondolkodásmódjuk és a világlátásuk. Ez alapvetően feltehetőleg a nemi hormonoknak az agy fejlődésére kifejtett hatása. Bizonyos intellektuális, érzelmi és egyéb agyi központok fejlődése másképp alakul fiúknál és lányoknál. Ugyanakkor a neveltetés szerepe is jelentős, különösen a mintakövetés szempontjából (ami a magasabbrendű állatok esetében is megfigyelhető). A férfiak inkább racionális, a nők inkább érzelmi oldalról közelítik meg a problémákat. Ha egy fiúgyerek apa nélkül felnőve nem a racionális megközelítésből áll neki a dolgoknak, hanem az anyagi mintát követve, akkor bizonyos "keményebb" élethelyzetekben inkább visszariad. A műszaki jellegű kérdések megoldásához többnyire egy ahhoz értő apa mellett megszerzi a szükséges alapismereteket, apa nélkül akár egy villanykörtét sem tud kicserélni. Ahol az ember nem kap pozitív visszajelzést, ahol nincsenek sikerei, onnan inkább visszafordul. Ha egy gyerek olyan légkörben nő fel, ahol nincs egy jó értelemben vett határozott háttér, igazodási pont, akkor hajlamos bizonytalanságban érezni magát. Ilyenkor a viselkedése nem határozott lesz,hanem inkább hisztérikus, ha érvényesíteni akarja az igényeit. Ugyanez egyébként fordítva is igaz, a lányokra. De persze az is tény, hogy egy "rossz" példát mutató apa jelenléte csak rombolja a gyerek személyiségét.
2014. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az apám 22 éves koromban meghalt.

Míg élt folyton megalázott és megvert.


Én örültem volna ha apa nélkül növök fel.

Mert amit tőle kaptam az jó sok verés, ordibálás, Adolf Hitler imádat, rasszizmus, Én semmire se vagyok jó megeszem a kalapom ha leérettségizel...

Beoszlások.


Ja és diplomám van.


Szóval azért azt is mérlegeld h milyen az illető.

Egy korlátolt rasszistát v drogost szerintem simán kihagyhatsz. Abból jót a gyerek nem tanul.

2014. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Hülyeség, hogy egy gyereknek szüksége van apa-anya modellre.

Normális szülő egyedül is tud gyereket nevelni, két debil szülő meg együtt sem ér semmit.

2014. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem megváltozik a világról alkotott képe, hanem máshogy alakul ki, mivel másként nő fel, mint az aki mellett állandóan ott van mindkét szülő.


Bár ez a kijelentés sem feltétlenül igaz, hisz a teljes családban felnőtt gyerekek is lehetnek teljesen eltérőek, hisz az elsődleges szociális közeg a család, a gyerek pedig gyakran az ott meglévő, családtagoktól tanult morális értékeket, szokásokat viszi tovább.

2014. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én ismerek egy srácot, apa nélkül nőtt fel, úgy tűnik mindenkiben apai mintát keres (mindenkire hasonlítani akar, extrém módon befolyásolható, megy a bandával, mint egy birka, de ha új barátai lesznek, akkor meg azokkal, soha nem tudja ki ő, mire képes, mit akar, mi lenne jó, belekezd mindenbe, utána belekezd másba, de nem riad vissza semmitől sem - nincs tanács semmi, nincs helyes-helytelen), jelenleg most fog szabadulni..
2014. nov. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
és meglehet nézni a többiek családi hátterét is, akik mellette ülnek..
2014. nov. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!