Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondtam valamit anyunak,...

Elmondtam valamit anyunak, ami régóta nyomta a szivemet, erre mondhatni kinevetett. Tényleg nem kellene ezzel ennyit foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy tipikus lelkizős lány, és anyu se az. Sose beszélgettünk pl. a szerelmi életemről vagy bármi ilyesmiről.De most úgy éreztem muszáj elmondanom valakinek, mert teljesen felemészt ez a dolog.

Az egész már 4 éve történt,8. osztályban. Volt egy mikulás buli a suliban, amire a fiú osztálytársaim piát csempésztek be. Nem ittak sokat, de 4 14 évesnek egy üveg vodka pont elég, hogy elveszítsék a fejüket. A bulinak kb. fél 7 kor volt vége, szóval már sötét volt. Ezért nem is bántam amikor felajánlották, hogy ki kisérnek a buszomhoz. Mivel be voltak csípve egész úton hülyéskedtek, így szépen lekéstem a buszom. A következő 1 óra múlva jött. Megkértem őket, hogy ne hagyjanak ott egyedül.Bár ne tettem volna!

Kitalálták, hogy játszunk "felelsz- vagy mersz"-et.Mondtam nekik, hogy durvákat ne mondjanak, mert úgy se teszem meg. Eleinte normálisak voltak, de egyre perverzebbeket mondtak.Persze akkor nevettem rajtuk, hisz ismertem őket, eszembe se jutott, hogy bántanának.Egészen addig, amíg az egyik fiú be nem állt az ajtó elé.Ekkor mondtam, hogy inkább vissza megyek a megállóba és ott várom meg egyedül a buszomat.De nem engedtek ki. Mondták, hogy senkinek se mondják el, ami ott fog történi.Ketten lefogtak és elkezdtek tapizni. A 4. fiú semmit se csinált, csak állt és röhögött. Hiába sírtam, hiába kértem, hogy segítsen... csak állt és nevetett.

Közben a másik kettő elkezdett pofozni és a hajamat tépték.

Egyetlen szerencsém volt, hogy két régi haverom tudta, hogy velük vagyok és azt is sejtették, hogy nem csak jó fejségből jöttek velem.Ezért elindultak megkeresni minket és hál' Isten időben megtáltak.

Mikor haza értem emlékszem, hogy sírtam. De akkor különösebben mégsem viselt meg.Hétfőre (ez pénteken volt) átgondoltam és arra jutottam, hogy csak a pia miatt volt.Senkinek se beszéltem róla a két srácot kivéve. Eddig.

Múlthéten ugyanis véletlen összefutottam azzal a fiúval, aki akkor ott volt és csak nevetett.Hirtelen belém hasított a gyűlölet.Soha senkit nem utáltam ennyire..Ott volt és csak nézte.Tudott volna segíteni, de nem tette. Mielőtt elalszok magam előtt látom, ahogy ott állt, zsebre dugott kézzel és élvezte, hogy bántanak. Fel sem merült benne, hogy leállítsa őket.És még múlthéten volt pofája elhívni randira.Azóta nagyon rosszul érzem magam.Ezért akartam végre kibeszélni magamból anyunak. Erre azt mondta, hogy régen volt, tinik voltunk, ne gondoljak rá.Ennyi.

Tudom, hogy a munka meg van gondja, de őszintén többre számítottam. Persze, régen volt, ez igaz.És akkor kellett volna beszélnem, de akkor fel se fogtam mi történt, vagy nem tudom.


2014. nov. 18. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon szörnyű élmény lehetett, mert akikben megbíztál, azok használtak ki. most elmondtad egy másik személynek, akiben szintél megbízol, és kinevet, nem vesz komolyan.

megértem, hogy ez nagyon nehéz. én nem értem, miért viselkedik így az anyukád. én nem így viselkednék a helyében. talán szégyelli magát, hogy akkor nem tudott segíteni, vagy nem tud mit kezdeni a helyzettel.

2014. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Erre én is gondoltam.Mert mikor elmondtam ledöbbent először és megkérdezte, hogy ez igaz-e? Utána mondta ezeket.Ez olyan 7 körül volt.Azóta mintha kerülne is..
2014. nov. 18. 22:33
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyébe örültem volna hogy megosztod velem, és azon gondolkodnék el hogy mit rontottam el hogy nem azonnal mondtad el. Át érzem a helyzetet mert nekem nagyon szar a kapcsolatom anyukámmal. Amúgy hány éves vagy? Ez a történet még le írva is szörnyen hangzik, el sem tudom képzelni hogy te akkor mit élhettél át. De hidd el nincs anyukádnak igaza. Nyilván túl kell tenned magad ezen és gondolkodj pozitívan, szerencsére nem fajultak el a dolgok mert megérkezett a két haverod. Remélem ők ellátták a bajukat.Az a görény meg nem tudom mit képzel magáról hogy randira hívogat. Én megbeszélnék vele egy időpontot és magam helyett valamelyik haveromat küldeném aki bosszút áll.
2014. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Na azert jol megcifraztad a kerdest. Anyud nem nevetett ki, sot nem is hiszem , hogy kis dolognak gondolja a problemadat. Inkabb csak nem tud mit kezdeni a helyzettel. Sajnos, mar akkor el kellett volna ezt mondanod, amikor megtortent. Akkor meg lehetettvolna cselekedni.
2014. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam túl cifrázni a dolgot, csak mivel nosolyogva mondta úgy éreztem.. Igaz most, hogy leírtam már nem is haragszok rá.
2014. nov. 18. 22:51
 6/17 anonim ***** válasza:
talán még lehet cselekedni. nem tudom, ez milyen büntetési kategória, de lehet, hogy 5 év alatt évül el. ha legalább feljelentést tesztek, egy kicsit legalább megf.ngatjátok őket és xarul érzik magukat, az is valami.
2014. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amit veled csináltak a fiúk, az nem játék. Az kőkeményen a bántalmazás kategóriába esik, amit büntet a törvény. Nem szabad hagyni, hogy következmények nélkül megússzák, mert valószínűleg nem te voltálaz első és utolsó áldozatuk. Fontos, hogy megtudja róluk a világ, hogy milyenek, mert veszélyt jelentenek másra is. ANem tudom, 14 évesen mennyire büntethetők, de ha jogi következménye nem is lesz az ügynek,de annyit legalább el kéne érni, hogy a fiúk ismerősei, családja tudjanak az ügyről.
2014. nov. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Már 18 évesek.

Viszont nem akarok feljelentést tenni.Nem tudnám a rendőrségen elmesélni részletesen.Elsűlyednék szégyenemben.Valahol én is hibás vagyok, én kértem, hogy maradjanak velem.Talán ezt félreértették.

Másrészt hogy tudnám bizonyítani? Az a két srác, aki megmentett akkor is azt mondták, hogy jelentsem fel őket, ha akarom..de ne keverjem bele őket semmiképp. A négy srác pedig biztos tagadná és elmúlt négy év.Milyen bizonyítékot tudnék felmutatni?

2014. nov. 18. 23:38
 9/17 A kérdező kommentje:

Meg ugye nem történt meg, az..amit akartak. Erőszakoskodtak, de... szóval nem erőszakoltak meg. Ez is bűnténynek minősül?

Meg fogalmamsincs milyen életük van azóta.Mi van, ha rendes, boldog emberek lettek időközben? Nem voltak egyébként rossz srácok.Csak 14 évesek, akik életükben elöszőr ittak.. meg ugye éppen tomboltak a hormonok. Persze, nagyon haragszom rájuk, de nem is tudom...

Meg mi van, ha senki se fog hinni nekem? Anyunak is az volt az első kérdése, hogy igazat mondok-e.

2014. nov. 18. 23:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

azt felejtsd el, hogy hibás vagy, mivel nem vagy hibás. egyikük sem gondolhatta, hogy azt kérted, hogy pofozzanak meg és bántsanak. csak a szerencse mentett meg, hogy nem történt rosszabb dolog.

azok a barátaid talán már máshogy gondolják felnőttként, és tanúskodnának. de ha nem is büntetik meg őket hivatalosan, jó szerintem őket megf-ngatni, ahogy írtam. valamilyen módon mindenképp. a szüleiddel beszéld ezt meg. mostanában már elég komolyan veszik az ilyen dolgokat azért a rendőrségen. jó, ha meg lesznek szégyenítve. ha az én gyerekem lennél, én tuti lépnék valamit.

2014. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!