Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akiknek már felnőttek...

Szülők, akiknek már felnőttek a gyerekeik, de még otthon laknak. Pénz kérdés. Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Hozzá járulnak a rezsihez, vagy csak magukra költik a pénzt,így viszont mindent maguknak fizetnek, vesznek ?

Persze, tudom ez függhet a szülő(k) anyagi helyzetétől is.


2014. nov. 19. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem még nem, de rokonságban van felnőtt gyerekek, ők nem fizetnek, de mindent maguknak vesznek meg... de mint ahogy írod is, ezt megengedhetik maguknak anyagilag, hogy rezsibe-kajába ne kelljen beadniuk...
2014. nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én minimálbért keresek.

Fizetnem kellett, 20ezret, későbbiekben 30-40et akartak kérni.

Sajnos nem jött össze, mert költözöm. Nem azért mert haza kellett adnom, ezt megértettem, csak vágyom az önállóságra.

:)

22L

2014. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt pénzkereső ember tartsa el magát, éljen meg a saját keresetéből. Ha albérletbe menne, ott is így lenne, és még bérleti díjat is fizetne. Nem baj ha megtudja, a saját bőrén érzi egy fiatal, miből lehet megélni. Szépen szálljon be a rezsibe, ha otthon eszik akkor abba is, a saját használati dolgait meg vegye meg maga.

Mondjuk mi félreraktuk neki mindig, de elkértük.

2014. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

2. vagyok


Egyébként a ruhákat, kozmetikumokat, telefonszámla, minden ilyesmit magamnak vettem, a többit félreraktam és gyűjtögettem.

2014. nov. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Amikor otthon laktam még, akkor adtam haza egy fix összeget, plusz néha bevásároltam.

Magamnak vettem a cuccaimat.

Nyilván kaját, mosóport nem kellett külön vennem.

De tisztálkodási szereket, sampont, tusfürdőt, stb. magamnak vettem.

2014. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Tarsadalmi ertelemben az a felnott, aki a sajat laban all, magarol gondoskodik, es ebbe az otthonlakas mar nem fer bele.


Jogi ertelemben (18 ev) vagy biologiai ertelemben (ivarerett) lehet felnott, de a gyakorlatban meg nem.

2014. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Míg otthon laktam, tőlem sosem kértek vagy fogadtak el pénzt a rezsibe, kajába. Az az én pénzem volt, magamra költöttem, a szüleim örültek ígyis, hogy nem kell adjanak ruhára, kozmetikumokra, bulizásra, stb.

Nem mondom, hogy gazdagok voltunk, de simán megéltünk az én pénzem nélkül is.

2014. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Soha semmilyen pénzt nem fogadnak el.
2014. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
én még nem vagyok ebben a helyzetben,de ha leszek,úgy gondolom,hogy úgy fogom csinálni,hogy elkérek egy fix összeget kajára,reszire,de azt minden hónapban el fogom tenni neki.Persze ha megtehetem.Így az tuti félre lesz rakva neki,és majd ha külön költözik,nagy meglepetés lesz,ha odaadom neki.remélem megtehetem majd
2014. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Letesz 30e ftot minden hónapban, 100alatt keres.. Nem költjük, hanem eltesszük neki, de ezt nem tudja...

Csak 24, nemrég kezdett dolgozni,

2014. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!