Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apu megtiltotta, hogy elolvass...

Apu megtiltotta, hogy elolvassak egy könyvet és el is vette. Mások is megtíltanák a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Van egy könyv, aminek "Helga naplója" a címe. Az egyik tanárom mesélt róla és nagyon megtetszett, ezért meg vettem. Egy 15 éves zsidó lányról szól, aki a koncentrációs táborban naplót írt.Mindig is érdekeltek a Hitlerrel kapcsolatos dolog, de mikor apuéknak megmutattam lekiabált, hogy miért kell nekem ilyesmit olvasgatnom, inkább a matekra hangolódjak rá.Utána el is vette a könyvet /3 hétig gyújtöttem rá a pénzt :( / és megtiltta, hogy 'ilyen' könyveket hozzak a házhoz.

Nem értem mi baja van, hisz a suliban is tanítják és ettől biztos nem fogok kedvet kapni, ahhoz hogy diktátor legyek vagy ilyesmi..még rossz hatással se hiszem, hogy lenne rám, hisz egy zsidó lány szemszögéből van írva az egész.

Egyébként se szeretik, ha olvasok. Mindig mondják, hogy inkább takarítsak, vagy tanuljak, mert semmi hasznom ezekben a könyvekben.

15/L


2014. nov. 20. 17:45
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
92%
Már bocsánat, de ez milyen nevelés? Pénzt gyűjtesz rá, és csak úgy elveszi? Álj ki magadért. Tudom, mondani könnyű, de átérzem a gondodat, csak nekem nem a könyvekkel volt ez...
2014. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagy, hogy a szüleid elvegyék a kedved az olvasástól. Az olvasás jó, hasznos, és a javadra válik:)
2014. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
14%
15 évesen már ne olvass mesekönyvet. A matek hasznosabb.
2014. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Wágási azt hittem, hogy több eszed van!


Kérdező. Jól teszed, hogy olvasol, legalább okosabb és szélesebb látókörű leszel a szüleidnél!

(Amúgy ez egy jó könyv.)

2014. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%

Más szülő inkább örülne, ha olvas a gyerek, és főleg nem csak Harry Pottert.


A szüleid jót akarnak neked, csak nem jól.

2014. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, örüljön az apád, hogy egyrészt olvasol, másrészt ilyen komoly könyvet olvasol. Észérvekkel próbálkozz, győzd meg, ha ez nem megy, állj ki magadért mindenképpen.
2014. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Én ennyi idősen nagyon sokat olvastam (Harry Pottert is imádtam, mellesleg nem gyerekkönyv, ha van hozzá szemed) Anna Frank naplóját is például, ami témába vág. Először örültek a szüleim, mikor 10 évesen elkezdtem könyvekezót olvasni, aztán amikor látták, hogy tanulás helyett is olvasok délutánonként, akkor tőlem is elvették, de legalább nem örökre. Lázadtam is emiatt, sokszor titokban olvastam HP 7-nek kicseréltem a borítóját, így amikor anyukám elkobozta, igazából a Trója volt benne, és egész éjjel azt olvastam, másnap meg egyest írtam töriből. Azt támogatták, hogy olvassak, de csak ha nme kellett tanulni, ami képtelenség, mert ha egy izgalmas könyv közepén tartasz, nem is tudsz másra koncentrálni. És tényleg néha nme csináltam házit (inkább sokszor), de nem bántam meg. Lett egy két négyesem mondjuk fizikából vagy kémiából, de sokkal fontosabb, hogy megtanultam helyesen írni, választékosan beszélni, feljődött az érzelmi intelligenciám stb, az olvasásnak köszönhetően. így egyetemről vissateknitve ezeknek már nagyonn haszna van, mint tudni, hogy mi az acetilén képlete. Lehet, hogy apukádnak a témával van baja, és azt hiszi, hogy megrázó lesz ez neked, de 15 évesen szerintem elég érett vagy hozzá. Ha tényleg érdekel, keresd meg a könyvet, és lopd vissza vagy találj más megoldást, nem hiszem, hogy ebből bajod származhat. Én a fél kamaszkorom azzal töltöttem, hogy könyvek után kutattam otthon, és füleltem, mikor jön valaki, hogy betehessem a fiókba. este a takaró alatt olvastam, elvittem suliba, a HP 5-öt egy nyelvtanórán fejeztem be a pad alatt :)
2014. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy azt gondolta fiatal vagy még ehhez a témához vagy baja van a németekkel vagy a fogvatartottakkal.

Jól teszed, hogy olvasol ;)

2014. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%
asszem én is elolvasom ezt a könyvet :) a táborból is ír vagy csak a gettóból?
2014. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A Harry Potter az egyik kedvencem. :3

De sajnos azt nem tudom, hogy ebben a könyvben miről ír Helga, mert csak az Előszóig jutottam.:(

2014. nov. 20. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!