Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen tanácsot adhatnék a...

Milyen tanácsot adhatnék a barátnőmnek az édesanyjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Barátnőm 16 éves, együtt élnek ketten az édesanyjával egy faluban. Az anyukája elmegy dolgozni, majd hazamegy, eszik és lefekszik az ágyra tv-t nézni. Semmit nem csinál. Barátnőm megy el a boltba is,takarít mert az anyját ez sem érdekli. Mindenre felcsattan,ha kéri a párom, hogy csináljon már valamit, az a válasz ingerülten, hogy "dolgozom,fáradt vagyok,mit akarsz még? majd rájössz..". Szóval ez a tipikus vidéki mentalitás vagy nem is tudom minek mondják, vegetálás. A baj az hogy a barátnőm tanulna - az anyja nem hagyja, mert "csak a kétkezi munka a munka,inkabb keress valami gazdag szakembert" es hasonlo baromságok...es teljeen kikészíti a paromat, aki alapvetően széles érdeklődésű lány, sokat sír azért,mert az édesanyja ilyen. Az apukája meg pont az ellentéte, sikeres, gazdag de Sosem ér rá,mindig utazik és ugye semmi gondja az életben, viszont nincs lakása, mindig úton van, ezért a bíróság az anyukájának ítélte a páromat. Próbálom tartani benne a lelket, hogy ne adja fel és tartson ki, de nagyon nehéz elviselnie, hogy mindent ő csinál a suli,sport mellett a háztartásban.
2014. nov. 21. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyuka valószínűleg depressziós, de ezt sosem fogja elismerni és még kevésbé pszichológushoz menni.

A veszekedés meg sehova nem vezet.

2014. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyuka energiái tuti hogy leszívódnak a munkahelyen. Akár depis is lehet, de lehet hogy csak le van merülve fizikailag és érzelmileg is.

A barátnőd ne vegyen sok feladatot magától érthetődőnek , mert később azok mind kizárólag rá maradnak. Azért békés úton érdemes megoldani ezt a helyzetet.

Majd két év múlva akár hozzátok is költözhet.

2014. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy le van merülve. Heti 5 nap 8 órában nem nagy eresztés. Ez az a minimum,ha egy ember enni akar. Nem tudom, hogy miért ilyen, de tönkreteszi a páromat idegileg.
2014. nov. 21. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Te mennyit dolgozol, hogy azt hiszed, a munka nem fárasztó?
2014. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én 8 órát, majd még 3-4et a saját cégem én, vezetem a haztartasomat,elmegyek edzeni es tanulok a hétvégi egyetemi óráimra. Tudom, hogy ez a lusta magyarnak milyen elképzelhetetlen, amikor a többség 8 óra munkától el van ájulva, de nem hiszem, hogy egy kis takarítás vagy boltba beugrás hazafelé olyan megterhelő lenne egy felnőtt embernek.
2014. nov. 22. 09:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen kérdező.Amennyiben nem depressziós, vagy nem beteg, mert orvoshoz sem mer menni, mert betegeskedés miatt kirúgják.
2014. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!