Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudnatok bocsatani a...

Meg tudnatok bocsatani a gyereketeknek ha sorozatgyilkos lenne?

Figyelt kérdés
A Dexter sorozatot neztem es onnan jutott eszembe.
2014. nov. 23. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem. Imádom a fiam, de azt, hogy más embereket megöl minden ok nélkül az nem megbocsájtható. Nincs mentség arra ha valaki megöl egy embert. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy az áldozat is valakinek a lánya/ fia vagy felesége, férje. Esetleg van gyermeke...
2014. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Beszélnünk kell Kevinről


Jó film. Mondjuk nem sorozatgyilkosság éppen, de témába vág. Az anya szemszögéből forgatták. :)

2014. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit megbocsájtani..

Aki sorozatgyilkos annak valami elcsúszott fejben, ezért nem tudnek haragudni,de bezáratnám.

Ez olyan, hogy az értekmi fgyatékos gyerekemnek megkell-e bocsájtanom, ha nem tud a társadalomban élni, és megbánt másikat..vagy akármi.l

Betegség..

2014. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

pszichológushallgató vagyok.

biztosan életem végéig marcangolna a bűntudat, hogy nem előztem meg a tragédiát, nem vettem észre, hogy valami nem stimmel a gyerekemmel, de nem őt okolnám. hogyha mittudomén, elsődleges pszichopata a gyerek, akkor nyilván nem én rontottam el a nevelését, viszont szigorúan véve nem is ő tehet róla, mert abszolút máshogy van összerakva, mint a normál ember. ilyenkor a normális megelőzésre kell koncentrálni. hogyha viszont téveszméi vannak, akkor meg azért nem vonható felelősségre teljesen, hiszen nincsen tudatában, hogy teszemazt a hangok, amik gyilkosságra sarkallják, nem igaziak, ő azt full valóságként élné meg. itt is a megelőzésen van a hangsúly, a traumamentes gyerekkoron. szóval elsősorban nem a gyerekre haragudnék egyik esetben sem, hanem magamra, amiért nem vettem észre. pedig az esetek jó nagy részében nem hirtelen bukik ki a dolog.

amúgy én is végignéztem a dextert, és esküszöm fogalmam sincs, hogy ő hova kategorizálható. annyi ellentmondás van a viselkedésében, hogy az eszméletlen.

amúgy a criminal minds 10 éveadon át dobálja ki a sorozatgyilkosokat, ha valakit érdekel a téma :) eléggé leegyszerűsítve, de nagyon sok féle betegséggel találkozhatunk. és ahogy a sorozatban is látszik, általában a sorozatgyilkosok nem szimpla gonoszságból válnak azzá, amik, hanem gyerekkori traumák, súlyos veszteségek hatására, amiket képtelenek feldolgozni. aki meg "gonoszságból" gyilkol, az általában pszichopata/szociopata, amiről meg undorítóan hangzik, de nem tehet; mint ahogy én se tehetek róla, hogy három embernyi empátia szorult belém, így ő se tehet róla, hogy belőle meg kihagyták :)

2014. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Anyámékat kérdezd. (Rossz vicc, nyugi :D Bár elég régi a kérdés... de kihagyhatatlan volt.)
2020. dec. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!