Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nyomoz utánam az anyám?

Miért nyomoz utánam az anyám?

Figyelt kérdés

Egy kisebb városban lakunk, a közelben egy lottózó van és ott ismernek is minket.Volt olyan,hogy kinyomozta(elmondták neki),hogy nyertem ,de csak ilyen párezres tételeket szoktam néha nyerni.Saját pénzemből játszottam úgy,hogy semmi köze hozzá.Volt olyan,hogy ő is nyert de ő nagyobbat, pár tízezret és amikor megkérdeztem tagadta,utána pár nap múlva mondta el ,amikor már nem volt a pénzből. 5-ször 6-szor megkérdeztem akkor mondta csak el. Most nyertem kb 10000-et és neki állt hazudozni,hogy tudja, hogy nyertem meg,hogy én mondtam neki, hogy nyertem meg ilyenek, közben meg nem említettem, de kíváncsi voltam mit fog csinálni.Nem akartam neki elmondani, mert ő úgy gondolja, neki automatikus részesedés jár a nyereményemből. Mert régebben el vett abból amit nyertem.

Azt mondta 11 találatom van(totó amúgy)de 10 volt azt mondta én mondtam neki (miért mondtam volna 11-et ha 10-em volt és el se akartam mondani, hogy egyáltalán van találatom?) addig mondogatja azt amit ő hisz, amíg el nem mondom, hogy mennyi van(olyan mint a rendőrségi vallatás). El kezd veszekedni, hogy mutassam meg a szelvényt,hogy tényleg nem jött be semmi. Már itt tartunk,hogy a saját szavaimat kell igazolnom anyámnál? Én soha nem követelőzök, hogy mutassa meg, meg hogy adjon belőle. Az ő dolga ha nyer.

Nem hazudtam, csak nem mondtam el és amikor elmondtam, akkor ő volt megsértődve.Nem akarok neki hazudni, mert még is csak az anyám, de ő szemrebbenés nélkül meg teszi, apámnak is simán hazudozik, hogy legyen egy kis pénze lottóra.Simán hazudik, mert már szinte szerencsejáték függő. Ő már szinte bele van betegedve, ha nem tud játszani és akkor mindenki mindenért hibás.Én játékként fogom fel, ha nem nyerek akkor ez van, ha meg nyerek örülök neki. Neki már szinte lételeme a játék.

Miért hazudozik,nyomoz,meg "buktat" le? Élvezi?



2014. nov. 24. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem,hogy élvezi amit csinál, nem élvezetből buktat le, inkább szeretné magáénak tudni a nyereményedet vagy nem bízik benned és fél, hogy eltitkolod előle ha nyersz. Szerintem szerencsejáték függő, ahogy te is írtad, hogy szinte az.

Ha nem nyer semmit, akkor is maga alatt van vagy csak akkor ha nem tud játszani?

2014. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Mondd meg neki szépen a következőt :

"Anya, szeretlek, de kur_ára nincs közöd ahhoz hogy ÉN mennyit nyerek a saját pénzemből."

Anyud függő, így ba_sza el az életét, ordítsd le hogy ez nem így működik, és talán felfogja.

2014. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

Ha külön élsz tőlük a saját keresetedből, akkor nincs köze hozzá.


Ha velük élsz az ő pénzükön, jogosan várja el, hogy járulj hozzá az eltartásod költségeihez.

2014. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Veszélyes a játék. Menj másik lottózóba, ahol nem ismerik a családodat.
2014. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 de adok neki belőle ha kér, de ne követelőzzön,hogy abból neki is jár,ne vegye automatikusnak, ne követelje az egészet.

Ha nem nyer akkor maga alatt van (ki nem?),de ha nem tud játszani akkor van, hogy nem érdekli, tök normálisan viselkedik,de van ,hogy ideges és akkor mindenki hibás mindenért, ezért nem tudom, hogy most akkor függő-e vagy sem.

#2 mondtam már neki nyugodtan is meg hangosabban is,tagadta hogy az lenne,mintha meg se hallotta volna.

#3 velük élek, most nincs munkám sajnos,de amikor volt akkor adtam le nekik,de nekem is kell az a néhány ezer,hogy törlesszek, mert én is tartozok embereknek, neki azért kellene,hogy lottózzon belőle.

#4 biciklis távolságra van néhány lottózó, de ne kelljen már 5-10 kilométereket bicikliznem, vagy átmenni egy másik városba azért, hogy totózzak egyet.

2014. nov. 24. 16:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt se értem,hogy miért mondják el neki,ha nyer valaki, nem tartozik se rá se senkire. Ha ő nyer, azt mondják el neki amikor leellenőrzik a géppel és ennyi.
2014. nov. 24. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Te, figyelj csak... ha nincs munkád, akkor miért is kell lottózni?


Az egész család úgy függő, ahogy van. Nem azért, mert megveszitek a szelvényt, hanem azért, mert túl nagy problémát csináltok belőle. Nem bántásból írom, hanem mert szerintem ez nem normális. Amúgy az sem, amit anyukád csinál. Amikor dolgoztál, akkor a kereseteddel is el kellett számolni?

2014. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor kérd meg az ott dolgozókat, hogy mondják el anyukáddal, ha nyertél, egyáltalán hogy játszottál. Semmi joguk hozzá.

A haját meg ne ordítsd le, azzal nem mész semmire. Inkább valahogy kerülni is kéne a témát, amennyire csak lehet. Apukád mit szól ezekhez a jelenetekhez?

Szerintem valamilyen szerencsejáték szenvedélye van, de gondolom ennek is vannak fokozatai. Mivel már kialakult, inkább kezelni kellene valamivel, hogy ne legyen rosszabb. Nem baj, ha valaki szeret valamit csinálni, inkább ott kezdődnek a bajok, ha már emiatt ilyen értelmetlen veszekedések és vádaskodások alakulnak ki.

2014. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs.. tehát: ne mondják el anyukádnak ha nyertél....
2014. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!