Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldön élünk, és tanácsra...

Külföldön élünk, és tanácsra lenne szükségem! Ti hogy oldottátok meg ezt?

Figyelt kérdés

Még meg sincs a gyerkőc (próbálkozunk), de anyukám már azon pörög, hogy az első napokban milyen jó lesz, ha jöhet babázni.

(Nagyon várja, amúgy mi is, de még azért elég korán van szerintem. Viszont azzal, hogy nekem mondja, kénytelen vagyok a témával foglalkozni.)


Mi 800 km-re élünk tőlük, és az első néhány napban a párom kiveszi majd a neki járó szabadságot, így együtt szeretnénk azt tölteni hármasban, szokni az érzést, és utána engedni a rokonokat látogatóba. Mivel messze lakunk, ez a látogatás minimum 3 napos lesz, de lehet, hogy több.


Az a kérdésem, hogy mi lenne a célravezető? Nem tilthatom meg neki, hogy levezesse oda-vissza a távot, hogy rögtön az első nap láthassa az unokáját, de nem is lenne túl szerencsés, hogy eljön, megnézi, hazamegy, és kb 2 hét múlva jön vissza, hogy hosszabb ideig maradjon.


Tudni kell, hogy nagyon gondoskodó személyiség, és az első, összezavarodott időben nekem is biztos nagyon jól fognak jönni a tanácsai, a segítsége, amikor a párom már nem lesz mellettem 24 órában (visszamegy dolgozni). Tehát nincs ellenemre, ellenünkre, hogy kicsit később jöjjön, és több napot maradjon, sőt, szeretnénk!

Csak a legelső napokban nem szeretném, hogy ideköltözzön, akkor hárman szeretnénk lenni majd. De ő meg tuti, hogy jönni szeretne, és ettől lelkiismeret furdalásom van. (Nem erőlteti, csak beszél róla, és ismerem. :) )


Mit tennétek, vagy tettetek hasonló helyzetben? Hátha ennyivel előtte még van esélyem békésen megoldani a kérdést. :)



2014. nov. 28. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy az első három napot csak hármasban akarjátok tölteni, utána jöhet ő is.
2014. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ó, hát még nincs is meg a gyerek, ezen akkor kezdj el aggódni, ha már megszültél. :)

Egyébként pedig a közelben van esetleg olyan hely, ahol el tudjátok szállásolni?

Túlságosan hamar agyalsz már olyan dolgon, amin még nem is kellene. Igazából minden csak élesben fog kiderülni, ki tudja, addig miben változnak a körülmények, hogyan fogod viselni a terhességet, a szülést, stb.

Lehet, hogy érdemes lenne még a kórházi bentartózkodásod alatt, ha meglátogatna, és akkor meg tudja babusgatni egy kicsit. Aztán már nem epekedne annyira utána.

Várj még, türelem.

2014. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész még nem aktuális.Ha majd az lesz,akkor fogod tudni, hogy oldd meg.
2014. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki nyugodtan mindazt amit most itt elmondtal, biztos h megerti:-)))


En ennek az ellenkezoje vagyok, nekem szuksegem van anyukamra a szulesnel is hiaba van tokjo fej ferjem, es mar az elso naptol kicsoditetetm h eljen velunk par honapig amig megszokom a babat:-))))))

2014. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, írtam is, hogy szerintem igen korai ezen pörögni, de mivel már(!) ezt hallgatom tőle, így engem is foglalkoztat. Köszönöm az eddigi tanácsokat! :)


Ha a kórházba jön, akkor az a baj, hogy utána menjen haza, amíg mi eltöltjük az a pár napot hármasban, majd jöjjön újra? 800 km csak ide, az oda-vissza, többször megtéve a távot nem kis összeg, és a szabadsága se végtelen. ( Hála Istennek dolgos, aktív, fiatalos, és egyáltalán nem öreg, most 52. :) ) Ha máshol szállásoljuk el, az jó ötlet, de tudom, hogy ha itt lenne az elejétől, akkor úgyis jönne, hiába akarunk mi hármasban lenni.


Az a kérdés, hogy hogy lehet ezt finomat közölni, hogy várnia kell egy hetet (mondjuk, amíg kiengednek, és itthon is vagyunk) az első és egyetlen (egy darabig) unoka látogatásával? (Egyke vagyok, és egy babát tervezünk egyelőre, aztán majd meglátjuk.)

2014. nov. 28. 18:43
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Rémlik mintha egyszer azt mondták volna nekem, hogy szülés után a férj ne nagyon legyeskedjen otthon mert csak ront a helyzeten, csak menjen szépen dolgozni és esténként segítsen be.
2014. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: nyilván még nem szűltél:D Az első pár napban apuka kell, hogy ott legyen, hogy segítsen. Anyukának pár napig még feküdnie kell, ha lehet. Apuka addig pár napig ágybahozhatja a reggelit, elmosogathat, megmelegítheti az előre lefőzőtt, lefagyasztott kaját, mintha beteget ápolna. Én is külföldön élek, itt 6 órával a szülés után már elképzelhető, hogy hazaengednek, de legkésőbb másnap. Már rögtön másnap ne haragudj, de én még nem igen tudtam pattogni úgy fájtam.

Ez a segítség dolog trükkös. Mi is azt akartuk elsővel is és most másodikkal is, hogy első pár nap ne jöjjön senki. Na nálunk nem gond, mert 2000km a távolság. Elsőnél 42. hétre szerveztem meg, hogy kijön először anyósom, aztán apám. Már 38 hetesen megszültem, így szépen össszeszoktunk addig. Most december 23-ra vagyok kiírva, de remélem, hogy hamarabb szülök. Én karácsonyra most meg akartam hívni anyósom, de ő nem akar kijönni. Rosszul is esett, hogy én fizetem a repjegyét, ő neki meg nincs kedve télen repülni. Jó lett volna az extra segítség, mert tudom, hogy egyel még megoldottuk, de most 2 lesz már, mert itt lesz a 4.5 évesem is, azonkívűl együtt karácsonyozhattak volna...de hát ő tudja. Apu márciusban jön, mert nem akar az első hetekben lerohanni. Mondtam neki, hogy felőlem jöhetne korábban is, de nem erőszakoskodom. Nehéz úgy tálalni, hogy ne sértődjenek meg. Pedig nem rosszból mondod, csak az első pár napot szeretnétek egyedül tölteni. Még nehezebb lenne a dolgod, ha közelebb laknátok, netán a szomszédba, akkor esélyed nem lenne azt mondani, hogy 3 napig ne gyere át:D

2014. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: ez hülyeség. Biztos pasi mondta, aki így akarta kihúzni magát a feladatok alól.


Kérdező: nem biztos, hogy az első napok összezavarodottak lesznek. Ha ott lesz a férjed, akkor megoldotok mindent. Egyenesen meg kell mondani anyukának, hogy számítasz a segítségére a második héttől, amikor már a párodnak dolgozni kell.

2014. nov. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodj felnőttként. Most már családod lesz, és úgy normális, hogy ők az elsők az életedben, anyukád pedig a második vonalba szorul. Tehát nem is kérdés, hogy neki kell alkalmazkodnia hozzátok.

Más megoldás nincs, csak egyenesen elmondani neki - lehetőleg minél előbb, mielőtt a tudtod nélkül leszervezi az egészet. "Gondolkozunk, hogy legyen a szülés után, és az első 3 napot hármasban töltenénk majd, hiszen akkor válunk igazi családdá. Utána viszont szívesen látunk téged, nagyon örülnék, ha jönnél."

Persze elképzelhető, hogy finom lelki terrort fog alkalmazni rajtad, de most már erősnek kell lenned és nem engedni neki. Aztán úgyis belenyugszik. Kegyetlenül hangzik, de mást nem tehetsz. Minél előbb mondod neki, annál jobb.

2014. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!