Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » én mikor kicsi voltam kb....

én mikor kicsi voltam kb. :1-2hónapos "anyám"elhagyott! Most 13/l vagy ok apukámmal, nagyimmal, mostohaanyukámmal élek! Hallom az iskolába is mondják a többi lányok hogy anya és ez nekem nagyon rossz!? .!?

Figyelt kérdés
nemtudok kit hívni anyának,nincs kihez hozzábújni úgy hogy tudnám:Ő AZ,Ő AZ ANYUKÁM...egyszerüen hiányzik nekem 1ANYA èn mèg soha nem is láttam az anyukamat!!apáèknak 2014.11.24-èn született egy babájuk..hogy csillapíthatnám az anyahiányomat?nekem nem az èn anyám hiányzik csak egy anya ami csak az enyèm!!ha meglátnám az igazit leköpnèm!!?

2014. nov. 29. 09:21
 1/10 szántóvető ***** válasza:
4%

gondolj arra hogy sokkal rosszabb is lehetne.ha nem lenne senki élő rokonod és intézetben nevelkedsz pl.

törődj bele,fogadd el a jelenlegi helyzetet,örülj annak ami most van,mást nemigen tehetsz.

2014. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
A mostoha anyukád az igazi anyukád! Ha több gyerek van egy családban, mint most nálatok, akkor az anyuka mindkettőtöké. Ez a természetes.
2014. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező: "a menj a rákba" és a szmájli hogy illenek össze?
2014. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És a nevelőanyukádhoz, nagymamádhoz nem tudsz odabújni?
2014. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező. Én teljesen megértelek. Nekem 3 éves koromban halt meg az anyukám, a nagymamám és apukám nevelt fel engem és a tesómat. Persze, odabújhattam volna hozzájuk, de mégsem ugyanaz. Sajnos nem tudom azt mondani, hogy enyhülni fog vagy megszűnik a vágy egy anyára, de hozzá szoksz idővel. Én a mai napig minden nap gondolok anyukámra, hiányzik, de elfogadtam, hogy sajnos semmit nem tudok tenni, hogy itt legyen velem és legyen anyukám.

Kitartást. :) A családodat (apud, nevelőanyud és mamád, na meg a kistesód) szeresd nagyon és próbálj meg boldog lenni. :)

19/l

2014. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
19/l köszönöm!!ès a többi HASZNOS VÁLASZÍRÓNAK is!de a te anyukád nem direkt ment el!az enyèm pedig Igen ès bánt a tudat hogy most itt lehetne velem ès apával de nem!ezt ő választotta!most èli az èletèt boldogan rám nemgondolva...!:(erről hogy hiányzik magamban tartom!nem beszèlek senkinek ha kèrdezik azt mondom:hogy hiányozhat egy ojan akit nemismersz?egyèbkènt nem,nemtudok odabújni mert èn ahhoz szeretnèk aki engem szült!az èrzès nem ugyanaz!
2014. nov. 29. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:
figyelj,nekem az apám sajna nem ment el hosszú évekig sanyargatott(lelkileg,fizikailag) és csak pár éve hagyta el a családi házat.Hidd el ha elhagyott volna kicsiként jobb lett volna.Anyukád valószínüleg úgy érezte nem lenne jó anya erre nem készült fel és bár amit tett egyáltalán nem jó vagy elfogadott,de még így is jobbat tett veled mintha maradt volna és a mai napig pl. felhozza hogy tönkretetted az életem és a többi. Ami a múltamat még illeti egy valamire rájöttem,hogy a vér kib..szottul nem számít, a szomszéd bácsit jobban éreztem apámnak mint a vér szerintit,nem az számít hogy ki szült hanem az hogy ki nevelt!!
2014. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyel ilyen onzo, gondolj arra, hogy o boldog.
2014. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezeregy oka lehet annak, hogy miért hagyott el téged/titeket. Te egy verziót hallottál apukádtól és a nagymamádtól, nem lehet tudni, hogy anyukád mivel állna elő.

Azt sem lehet tudni, hogy gondol-e rád. Aki egyszer szült, vagy mondok rosszabb példát: akinek egyszer abortusza volt és érző lélek, annak nincs nap, hogy ne jutna eszébe mi lett volna ha... Biztos vagyok benne, hogy gondol rád néha, az más kérdés, hogy nem jelenik meg az életedben. Bár biztos le leszek pontozva, de szerintem nem kell elsőre elítélni. Lehet, hogy nem olyan rossz szándékú anyukád, csak évekig úgy érezte, hogy nincs rád még készen, most meg már úgy gondolja, hogy ha eddig nem keresett, mostmár nincs pofája 13 év után eléd állni...


Anno édesanyám ugyanígy járt, legalábbis ezt mesélte. 2 éves korában hagyta el őket az apja, pontosabban az alkoholizmusa miatt elvált tőle a nagyim. 25 éves koráig nem is látta, amikor végülis ő kereste fel. A nagypapám pont azt mondta neki, hogy évekig nem volt rá kíváncsi, haragudott a mamámra, alkoholista volt, semmi nem érdekelte. Lett másik felesége, még egy gyereke, meg megint egy új, ismét másik gyerek, megint elvált. Amikor anyu megkereste már egyedül élt és JÓZANUL! Azt mondta ha nem is mindennap, de nem telt el úgy hét, hogy ne jutottak volna eszébe a gyerekei, akiket sorban magára hagyott, de soha nem lett volna pofája huszonévek után felkeresni bármelyiket is, mert nem tud nekik mit mondani. Nem tudja megmagyarázni miért csinálta, amit csinált...

Anyu elfogadta és nagyon jó kapcsolatot alakítottak ki, nekem nagyon jó nagypapám volt, sajnos 2 éve elhunyt. Én csak a halála előtt nem sokkal tudtam meg, hogy egyáltalán nem volt része anyu gyerekkorának és őszintén meg is döbbentem.

Azok a gyerekei, akik haragudtak rá, nem keresték sosem, őket a nagypapám sem kereste meg élete végéig. Mindig tudott róluk mindent, de személyes kapcsolat nem volt közöttük.

Ergo én azt mondanám, hogy ne ítéld el anyukádat! Lehet, hogy hibázott régen, de nem tudhatod hol van most, mit érezhet... Arról is csak egy történetet hallottál, hogy mi is történt pontosan amikor megszülettél.


A vér pedig semmit nem számít, bújj hozzá ahhoz, aki felnevelt, aki szeretett. Nem ugyanolyan, de a legrosszabb időszakokban egy kicsit ez is enyhíti a fájdalmat.

2014. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia!! 17éves vagyok és a szüleim meghaltak,magam vagyok nevelő szülőknél,tavaly meghalt a bátyám is.. Tavaly a mamám is meghalt meg a tatám is,nincs senkim csak 1 nővérem meg 2 kis öcsém.. Ennyi a családom... de őket sem mindig láthatom mert messze vannak tőlem...
2014. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!