Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Háztartásbeli lettem 21...

Háztartásbeli lettem 21 évesen. Az anyámra nem számíthatok. Mit tegyek, hogy megváltozzon a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Anya tavasszal megismerkedett a "szerelmével", azóta teljesen megváltozott. Ezalatt azt kell érteni, hogy minden és mindenki megszűnt a számára, aki nem a pasi... Még a féltestvéreim is (16, 14 és 9 évesek). Sosincs a testvéreimmel, én nevelem őket.

Nehéz még úgy is, hogy a takarítást és a ház körüli dolgokat megcsinálja más és a kajával sem kell mindig törődnöm. De 3 gyerekről, 2 kiscicáról és 2 kutyáról gondoskodni elég fárasztó meló 21 évesen.

Ráadásul a 16 éves húgommal eleinte borzasztóan nehéz volt, igazi "bulikirálynő" szerepében van a gimiben, azt hiszi, a népszerűség a legfontosabb. A 14 éves öcsém rendszeresen idehozta a lányokat, folyton bajba kerül, a legkisebb öcsém pedig nagyon mozgékony, eléggé hiperaktív és ami a szívén, az a száján... Ezek miatt van is vele néhány probléma. Az elején katasztrófa volt minden, csak veszekedtünk és nyírtuk egymást. A nyáron ideköltöztem, mert anya vakációzni ment a barátjával. Azóta itt lakom, Anya hol itt van, hol nincs, tudom, hogy nem számíthatunk Rá.

Pl. 2 hete is hazajött, elmondta, hogy vége a pasival és hogy tudja, mennyire szörnyű anya volt az utóbbi időben, de ez változni fog, mostantól minden idejét a családjára fordítja. Ez tartott pár napig, majd újra összejöttek és azt mondta, hogy decemberben elutazunk egy tengerpartra, a Karácsonyt is ott töltjük. Mondtam, hogy akkor még suli van, erre az volt a válasza, hogy akkor majd én utánamegyek a gyerekekkel, ha elkezdődött a szünet...


Szeretném, ha valami változás történne, mert ez így nagyon nem jó. De ha beszélni próbálok Vele, csak az a válasz, hogy túlreagálom és hogy most nincs ideje erről beszélni.


2014. nov. 29. 16:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem milyen megoldást vársz a problémára, amikor anyáddal nem lehet beszélni, gyámügyet nem akarod bevonni, bébiszitter nem jó, azt nem akarod hogy egyedül legyenek, hát más lehetőség nincs. Én a helyedben biztos nem vennék ilyen terhet a nyakamba és elköltöznék onnan amint lehet, de te tudod.
2014. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Átérzem, hogy milyen rossz érzés az, hogy anyád hülyének, baleknak néz, ugyanakkor saját magamról is tudom, a szerelem, a vágyak képesek elvenni az ember eszét.

És ebből az irányból nincs ötletem a helyzet megváltoztatására.

És ha takaritónőt bejárónőt kertészt, stb. fogadnál aki a háztartásról és ház küröli munkáról veszi le a terhet?

2014. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha mindenre van kifogásod, meg fontosabb, mit gondolnak az emberek anyádról meg stb., akkor hiszti nélkül oldd meg!
2014. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Háztartásbeli???

Elég erős csúsztatás, miután saját bevallásod szerint, mindent fizetett alkalmazott csinál helyetted. Max. többet babysittelsz, mint egy átlag testvér.

2014. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát nem éppen egy átlagos család vagytok. Négy gyerek éli világát, pénzgondok nincsenek, csak a lelkük ugye... meg a bulik. Édesem, törődj a saját sorsoddal... Végülis a konyhai cseléd mellé anyukád szerződtethetne egy nevelőnőt is az öcséid mellé.
2014. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1. Beszélsz anyukáddal, hogy ez nem faxa, szedje össze magát, a gyerekeivel foglalkozzon, ne a f***t hajkurássza.

2. Szólsz a gyámügynek, és akkor ők beszélgetnek el anyucival, de ők picit határozottabbak lesznek, mint te.

3. Tovább keresed a kifogásokat és picsogsz, ez esetben tojok én bele az egészbe, azt csinálsz, amit akarsz.

2014. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyik tanács se jó,akkor minek jössz ide panaszkodni?!Oldd meg,nagylány vagy!!!
2014. nov. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szólhatsz a gyámügyön, nem azzal kezdik, hogy kijönnek és összepakolják a tesóidat, hanem kezdetben anyukádat veszik elő, hiszen ő a gondviselője a testvéreidnek, rá próbálnak majd hatni, hogy foglalkozzon velük. Hidd el, anyukád kellőképpen betojna ettől, és valószínű, hogy megemberelné magát.

A másik, hogy neked amúgy nincs más dolgod? Úgy értem, nem jársz egyetemre, nem dolgozol? Ha anyukádnak megmondod, hogy most már nem tudsz tovább maradni, mert a saját életeddel kell foglalkoznod, amit eddig is éltél, akkor mit csinálna?

2014. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!