Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok zsebpénzt 9. es kolis...

Adnátok zsebpénzt 9. es kolis gyereketeknek, ha lóg az iskolából, tiszteletlen a nevelőkkel, rosszak a jegyei. Stb. Eddig adtam, hogy tudja kipótolni a menzát, de azt is cigire költötte. Úgy döntöttem, ezentúl nem adok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Én ebben az esetben átgondolnám, hogy kiíratom a kollégiumból, és ha bejárni nem tud a lakóhelyről, akkor átiratom egy közelebbi iskolába. 15 éves létére ennek a gyereknek komoly viselkedési problémái vannak, és ezt nem oldja meg, ha nem adsz neki pénzt: talán még rosszabb is lesz, mert lop vagy drogokat kezd árulni, ki tudja? A legtöbbet azzal érheted el, ha folyamatosan a felügyeleted alatt van, akkor is, ha esetleg egy kicsit gyengébb iskolába kell járnia: ezt a sulit úgysem fogja befejezni, ha már 9. osztályban így áll hozzá.
2014. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Én a lógáson és a kolégiumon kívül mindent csináltam amit ő. Az én szüleim ezentúl jegyhez kötötték a pénzemet és a cigiről szerintem még máig sem tudnak. Én most 10.-es vagyok és a pénzhiány miatt sok mindent bevállaltam volna.
2014. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mostantól már lopni is fog.
2014. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kolis csak kell neki adni (bármi fontos dologra is kellhet), valami más fegyelmezési módszert találj ki a jegyekre.
2014. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne pénzt adj neki, hanem mindent, amire szüksége van lehet: csomagolj neki, mikor hazamegy, vegyél konzervet, általában kollégiumokban van teakonyha, ahol lehet melegíteni. Tusfürdőt, tisztálkodószereket vegyél neki mindig te, vigye magával, akkor arra sem kell külön adni. Ruhát, cipőt együtt vásároljatok, szintén megoldva. Így nem kell pénzt adnod a kezébe, ha nem bízol benne.


Mindemellett beszélgess el a gyerekkel, mert ez nem normális. Sokáig éltem kollégiumban, de nem züllöttem el, a környezetemben mindenki normális volt. Cigiztek ugyan páran, de nem mindenki, én sem szoktam rá. Az, hogy a gyerek ilyen lett, a ti felelősségetek is, és természetesen az övé is, hiszen fel kéne tudnia mérni, mi a rossz és a jó ebben a helyzetben.

2014. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

2 opciot latok helyesnek..

1. mivel kolis kell neki hogy ha barmi van akkor legyen nala..

2. mindent megveszel neki amire szuksege lehet..

A heti kajajat,tisztakodo szer,befizetsz mindent,es penzt nem adsz a kezebe,max 1 hetre 500-1000 forintot.... semmi tobbet.

2014. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves 5. Így csinálom/csináltam eddig is. Csomagolok mindent,együtt járunk ruhát venni. Mindene megvan,mindössze nem adok neki cigire pénzt.
2014. nov. 30. 19:01
 8/19 anonim ***** válasza:
5%

7 Mit keres a kollégiumba a gyereked amikor ilyen állapotban van? Megtudnád ezt mondatni?


Megtudnád azt mondani, miért a pénzen van a legnagyobb hangsúlyod, ahelyett, hogy azon törnéd a fejed, hogy mit tegyél?


Tisztában vagy azzal, hogy mi a szülő fogalma?

2014. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem. Kedves 7. Fullidióta vagyok. Kérlek adnál nevelési tanácsokat,hogy olyan tökéletes lehessek,mint te.
2014. nov. 30. 19:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kioktató is volt a hozzászólása, igaz, hogy a zsebpénznél vannak komolyabb problémák most a gyereknél.
2014. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!