Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy döntenétek? Szülők,...

Ti hogy döntenétek? Szülők, mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 20 éves gyereked, aki egyetemen első éves, de nem szereti, amit tanul. Az egyetem 5 év, plusssz külön szakosítás 1-2 év.

Lenne lehetősége kimenni külföldre a barátjához/barátnőjéhez, hogy ott éljen. A párjának lakása van és munkahelye. Ha külföldön akar egyetemre járni, újra le kell érettségiznie (különbözetit tenni), és megtanulni az ország nyelvét anyanyelvi szinten, akkor ingyen mehet.

Az otthon szerzett diplomát nem ismerik el külföldön.


Lehetőségek:

-Otthon elvégezni az egyetemet (7 év), addig várja meg a párja kint, utána kimehet

-Menjen ki most, csináljon különbözetit, aztán járjon egyetemre ott


Ti melyik verziót választanátok?


Szülők, melyiket tanácsolnátok a gyereketeknek?


Miért?


2014. okt. 17. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
hát ez nehéz helyzet..az a baj hogy 7 évet biztos nem tud kivárni senki sem, új élet, biztos szakítani fognak előbb utóbb, de ha kimegy akkor is lehet hogy szakítanak és akkor hol fog lakni? jó ne erre gondoljunk de ez is előfordulhat..ha szakítanak is nem baj, mert ott biztos jobb lesz neki, több pénz, nyelvtudás új érdekes emberek..sztem menjen ki, főleg ha nem szereti amit tanul 7 évig szenvedjen? semmi értelme
2014. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem válasszon ő. Nem a te döntésed, hisz már 20 éves. Ha ki akar menni és újra érettségi stb hát hadd tegye azt. Nehogy már azt csinálja egész életében amit utál.
2014. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. Itthon kezdenék olyat, ami érdekel. Miért nem szereti? Miért azt választotta?
2014. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem ő választotta, hanem a szülei. És nem szereti, mert nehéz, és nincs rá kereslet.
2014. okt. 17. 15:09
 5/22 anonim ***** válasza:

Végzettség nélkül külföldre költözni a "párjához" a lehetö legnagyobb hülyeség. Ugyanis így még esélyes sincs többé az önálló életre, mert egy ideig a párja eltartja, utána meg függöségben él, lehetöséges sincs többé külön menni töle.


Ha meg otthagyná a párja, akkor idegen országban nyelvtudás és szakma nélkül legfeljebb utcalány lehet belöle.


Az meg, hogy MAJD megtanulja a nyelvet, és utána továbbtanul - ezke ábrándok és azok is maradnak.


Ha annyira nem tetszik a lánynak az egyetem, akkor hagyja ott, tanuljon valamilyen szakmát meg az adott nyelvet igen alaposan, és UTÁNA esetleg kiköltözhet külföldre a barátjához.

2014. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Lehetőségek:

-Otthon elvégezni az egyetemet (7 év), addig várja meg a párja kint, utána kimehet

-Menjen ki most, csináljon különbözetit, aztán járjon egyetemre ott 2


MINDKÉT lehetöség zsákutca, egyiket sem okos dolog választani.


Ami megoldás, ha otthagyja az egyetemet, és keres mást, megtanul egy szakmát. Ezen kivül nem ártana nyelvet is tanulni, akkor nem függ késöbb sem a barátjától annyira.

2014. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként mondom:

A választás joga nem az én kezemben van.

Így én mint szülő csak annyit tanácsolhatnék, hogy gondolja végig az egészet.

Mennyi szól mellette mennyi szól ellene ha a külföldi életet választja.

Pl:

- oké, hogy ki tud menni a barátjához/barátnőjéhez de ugye senki nem szereti ha valaki ingyen élősködik a nyakán, még akkor sem ha szívszerelme az illető.

Ezért a kérdés az, hogy

- tud-e majd dolgozni ha nincs nyelvtudása?

- lesz-e pénze, hogy eltartsa magát?

- a szülők ha nem tudják anyagilag támogatni akkor is tud boldogulni?


Én ha anyagilag úgy állnék, hogy zsebből előrángatok havi háromszázezret akkor támogatnám a kinti életét, és rendszeresen adnám a pénzt.

Viszont ha úgy állnék, hogy éppen csak kitudom fizetni a számláimat, fizetésről-fizetésre élnék, akkor csak úgy támogatnám lelkiekben a kinti életét, hogy a gyerekem képes önmagát eltartani. Ne más nyakára menjen ingyenélőként,koloncként-

2014. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Alapszintű nyelvtudással, nem nullával
2014. okt. 17. 15:19
 9/22 anonim ***** válasza:
Az tapasztalatom szerint nulla. Én középszint felettivel indultam el külföldre tanulni és megszenvedtem.
2014. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Melyik országról lenne szó az se mindegy.


Letenni egy olyan diplomát amit gyűlölsz és kereslet sincs rá tiszta időpazarlás. Amit lehetne esetleg:


A.)Tanulsz valami szakmát/okj-t amivel ellehet

helyezkedni (ált. ez ilyen 1-2 év alatt meg van tudtommal), nem kell, hogy nagyon nehéz legyen. Közben megtanulod a választott ország nyelvét, majd elkezdesz kint dolgozni, és mellette lerakod az érettségit. Ezek után pedig keresel egy szimpatikus egyetemet. Vége.


B.) Maradni még párhónapot és valami intenzív kurzuson felrántani a nyelv tudásod minimum középszintig (folyékony társalgás, nem csak megtudok csinálni egy readinget), majd akár elkezdeni itthonról + a párod segítségével valami egyszerű munkát keresni (gyorskiszolgáló, kávézók, takarítás btw). És innentől ugyan az mint az előző.

2014. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!