Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondanátok ilyet az 1 éve...

Mondanátok ilyet az 1 éve dolgozó, önállósodni akaró gyereketeknek? .

Figyelt kérdés

..hogy ne költözzön még el mert eddig semmit sem keresett haza?

(adott haza csak keveselték)


A gyerek csak önálló életet akar és új szintre léptetni a 2 éves kapcsolatát.


2014. szept. 30. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell ezt túlreagálni, féltenek ennyi az egész.
2014. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez ritka hulyen hangzik. Max akkor szoltam volna, amikor penzt adott, hogy az keves a kotlsegeire - ha igy lenne. Ha koltozni akar, hat menjen. Sok sikert kivannek neki hozza.
2014. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Amit haza adok, azt ők rendelték el a munkám elején fixen hogy adjak és mennyit.

Szerintem ez nem a féltés kategória.

2014. szept. 30. 19:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Gondolom mar nagykoru vagy. Koltozz es kesz
2014. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
A te szüleid ezt mondják. Más szülei mást várnak el. Ezt a szitut neked kell megoldani., A te családod.
2014. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor dolgozni kezdtem, édesanyám annyit mondott, hogy egy csekkre való pénzt adjak oda, ha segíteni akarok. Ez 20 ezer forint. Meg is kapja.

Nálunk az anyósjelöltemmel van a probléma. A barátom fizetésének 80%-át lenyúlja (nem vicc), és meg van róla győződve, hogy nélküle megáll az élet. Szerinte mi totál életképtelenek lennénk, és nem bírnánk fenntartani egy háztartást, ha elköltöznénk (ezt akkor vágta barátom fejéhez, mikor a fülébe jutott, hogy összeköltözést tervezgetünk).

2 évesek leszünk, én 20 vagyok, párom 28... nem hiszem hogy akkora nehézség lenne együtt élni két dolgozó, felnőtt embernek...

2014. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Nálam is hasonló helyzet van. Elvárják hoyg adjak le pénzt, én is elkezdtem dolgozni, de jóédesanyám valamivel durvább ennél : ő fixesre akarja kiszámolni hármunkra a rezsi költségét, amit csak olyan szempontból nem tartok korrketnek, hogy tudja nagyon jól hogy gyűjteni akarok, ház felújitásásra nagyon jól jönne minden félretett apró is, de ő inkább elveszi... MOndjuk ennek csak az a hátránya hogy addig nem megyek el itthonról, amivel én szivok többet.


Nem tartom az ilyet korrektnek, szűlőként én nem fogom ezt megcsinálni, sőt, ha látom a gyermekemen 19 évesen hogy gyűjt a kis jövőjére, egy garast nem vennék el tőle még rezsiért sem.

Legyek én a túl engedékeny, de szülő támogassa a gyermekét, ne toljon ki vele ha már kellett neki.


Szóval nem tartaom normálisnak a te szülőd válaszát sem.

2014. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Még azt mondom, hogy ha otthon laksz, akkor azért a rezsibe illik végül is beszállni.


Más kérdés, hogy az én szüleim soha nem várnák el ezt, mert tudják hogy a mai világban támogatás nélkül zéró esély van elkezdeni felépíteni egy önálló életet.


Viszont ha ilyet mondanának, az egy jel lenne hogy minél hamarabb le kell lépni. Mert ha elköltözöl akkor igaz hogy egy idegent pénzelsz úgymond a szüleid helyett, viszont senki nem szól bele az életedbe.

2014. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most annyira sajnálja azt a 30-40ezret amit felre tudok tenni?


21 L

2014. szept. 30. 21:12
 10/16 anonim ***** válasza:

és neked komolyan már a sokadik kérdést kell erről kiírnod? már nem is számolom...

fogd fel: nem okés a szüleid hozzáállása, és éld az életed végre. legyen az első lépés az önálló élet felé hogy nem akadsz fenn azon, ha hülyeségeket beszélnek a szüleid, és nem írsz ki kismillió kérdést ugyanarról az egy reakciójukról.

2014. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!