Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnad, ha egy csaladtagod...

Elfogadnad, ha egy csaladtagod reborn babarol gondoskodna? Mi a velemenyed a reborn babakrol?

2014. nov. 30. 18:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%
Hàt, néha elkélne itt is a friss anyukàknak vizsgaként, mert némelyik " anya" borzasztò.
2014. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
68%
én akkor tudnám elfogadni, ha pszichológushoz is járna és a terápia része lenne ez
2014. dec. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon félelmetes! Régen láttam a tévében erről egy adást, 2 "családot" mutatott be, akik napi szinten együtt élnek 2-3 ilyen babával. Az egyik párnak sosem lehetett gyerekek, a másik pedig elvesztette a babáját. De ők nem terápiás céllal, kezelés mellett éltek így, hanem a mindennapi életben ez lett a természetes nekik, és a környezetüknek is. SŐT!!! Ezeket a babákat egy öreg nő készítette, és hónapról-hónapra új alkatrészeket (érts, kezeket, lábakat, nagyobbra nőtt törzset) küldött a családoknak, hogy a műbabák az "életkoruknak" megfelelően tudjanak "nőni". Az egyik pár legidősebb műgyereke egy 12 éves kislánynak felelt meg, neki épp új, kamaszodó ciciket küldött. (Komolyan, a pedofilok álma...) És a nagy családoknak természetes volt, hogy az ünnepeken a műgyerekeknek is terítenek az asztalnál, magukkal vitték étterembe a gyerekeket, moziba (????!!!!), vásárolni, stb. Számomra ez annyira morbid, hogy szavakat sem találok. Hogy elfogadnám-e, ha egy családtagom ezt tenné? Ha nagyon-nagyon rövid ideig, mondjuk a gyermeke elvesztése után csinálná, de mellette járna pszichológushoz, akkor talán. Nem nézném jó szemmel, de elviselném. Bár ebben az esetben is próbálnám rábeszélni, hogy egy "idegen" játékbabát vegyen magához, és ne a sajátjáról csináltasson élethű modellt, mert az egyenes út neki a megbolonduláshoz. Abban az esetben soha nem heverné ki a gyászt, sőt, lehet, hogy inkább ő is évekig nevelgetné a babát. De ha valaki tényleg éveken keresztül élne így a családomban, és vinné magával mindenhova, úgy tenne, mintha igazi lenne, és elutasítana minden segítséget, azt bolondnak nyilvánítanám magamban, leírnám egy életre. Ja, és leginkább a büdös életben nem engedném, hogy a gyermekeim közelébe jöjjön.
2014. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, amúgy nem olyan, mintha halott csecsemőkkel élnél együtt? Brrr, hátborzongató!
2014. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
84%

Én elveszítettem az egyik gyermekemet babakorában. Szerintem biztos megbolondultam volna, ha helyette egy ilyen babát gondozgatok. Terápiás célra a lehető legrosszabb, hiszen a terápia lényege, hogy a szülők elfogadják, hogy meghalt a babájuk/gyerekük. Ebbe simán bele lehet így őrülni. És az első időkben sem lenne szabad megengedni, nagyon-nagyon sokat tud rontani az amúgy is piszok nehéz helyzeten. Ahogy az egyik válaszadó is írta, sokszorosára növeli a gyászidőt, pontosabban szólva végtelenné teszi kb. És nem kiutat ad, hanem egyre mélyebbre süllyeszt. Szörnyű.

Aki meg csak úgy "nevelget" ilyen babát, az tényleg nem komplett.

2014. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
57%
Valaki írta hogy idióta amerikaiak, de a videóban nem is amerikaiak vannak, hanem britek vagy ausztrálok (nem figyeltem annyira) inkább britek talán. Végülis nem lényeg, németektől is lattam ilyen doksi filmet, nekik 3 babajuk volt, a nő mindegyiknek adott személyiséget. Nagyon beteg volt. Es a férje támogatta, ami meg külön megdöbbentő. De a környezetéből senki nem szól neki hogy ez nem normális????
2014. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%

Nekem úgy önmagában a babákkal semmi gondom nincs, sőt, ha belegondolok, hogy mindegyik kézzel készült, nem kis munka ilyen élethűre megfesteni a bőrüket, szálanként behelyezni a hajukat, stb., szóval ha csak ezt nézem, szerintem nagyon szépek (tudnak lenni).

Még azt sem tartom feltétlenül betegnek, aki ilyen babát vásárol. Hallottam olyanról, aki a gyerekének vette, mert nagyon szeretett volna kistestvért, de nem lehetett a szülőknek több gyerekük, így kapott a kislány egy ilyen babát. Kaphatott volna sima hajasbabát is, de inkább ilyet vettek neki, szerintem egy gyerek esetében nincs nagy különbség, csak hát ez tényleg pont olyan, mint egy igazi. Nem is lett "bolond" a gyerek, aki kapta, pont úgy babázott vele, mint a többi kislány, aztán amikor már kinőtt a babázásból, eltették, és kész.

Olyanról is hallottam, hogy valaki azért vesz ilyet, mert saját gyereke nem lehet. Nem mondom, hogy az egy teljesen egészséges dolog, ha valaki ilyenkor elkezd egy műcsecsemőről gondoskodni, de már eleve az sem egészséges lelki állapot, ha valakinek nem lehet gyereke, pedig mindennél jobban vágyik rá, és amíg csak saját magát vigasztalja vele, addig nem hiszem, hogy el kellene őt ítélni. Hány és hány pótcselekvése van még az embereknek, aminél nem kérdőjelezik meg a mentális állapotukat, pedig azok sem jók semmire. Gondolok itt akár a dohányzásra, a körömrágásra, a mértéktelen édességfogyasztásra, vagy a hajvégrágcsálásra. Egyik sem egészséges dolog, mégsem mondjuk ezekre az emberekre, hogy bolondok.

Nyilván ott már nem kis bajok vannak, ahol a baba gazdája elveszíti a realitásérzékét, és teljesen igaziként kezeli a babáját, babakocsiban tologatja, másoknak is úgy mesél róla, mintha igazi lenne, stb.

2014. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
48%
Hat azert szerintem a koromragas nem egy kategória ezzel. Ok hogy pótcselekvés, de aki rágja a körmét vagy dohányzik az tudja hogy ez rossz dolog, egy rossz szokás. Itt viszont teljesen elveszti a realitás értékét az illető, élő kent gondol egy műanyag babára. Ez nem csak egy rossz szokás hanem mentális zavar.
2014. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26%

Kb olyan, mint amikor mutatják a tv-ben, hogy valaki együtt élt hosszú ideig, a halott hozzátartozójával.


Sajnos rengeteg a normálisnak csak látszó, de a valóságban agybeteg nő!

2014. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
maganugy,itt ahol elek nem csinalnak ebbol problemat. nekem nem kellene az elo gyerekeket se szeretem akkor miert gondoznek egy ilyet? de ha nekik tetszik akkor legyen. ezek legalabb nem orditanak es nem sz@rnak a pelenkaba.
2016. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!