Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nem kellemetlen...

Szerintetek nem kellemetlen egy baráttól nagyobb összeget kölcsönkérni arra, hogy elindulhassak külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nem túl jól állunk anyagilag, a férjemnek jó munkahelye van, színvonalas helyen dolgozik, nekem viszont már nincs munkám, átmenetileg nem foglalkoztatnak. Van egy lassan 2 éves kislányunk és ki szeretnék menni külföldre, hogy kicsit rendbe szedjem magunkat mert kezdünk egyre rosszabbul állni. Viszont a megtakarított pénzünket korábban fel kellett, hogy használjuk, igen csekély összeg maradt meg belőle. A családom (szüleim) nem tudnak támogatni bennünket, anyósomék sem támogatnak így teljesen magunkra vagyunk utalva. Egy barátomhoz fordultam segítségért, nem tudom mennyire nevetséges kérés ez, de konkrétan az induláshoz kértem tőle anyagi segítséget, de kellemetlennek érzem, viszont végső elkeseredésemben úgy éreztem minden követ meg kell, hogy mozgassak. Munka lenne, most van szezon, van kint ismerősöm is aki ajánlotta, hogy szívesen segít. Egy jobb élet reményében szeretnék kimenni, tervezem, hogy később a férjem és a kislányom is utánam jöhet és talán kicsit színvonalasabb életet biztosíthatunk magunknak mert itt éppen, hogy megélünk...
2013. jún. 14. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:
És ha nem jön össze? Akkor nemhogy nullán, de mínuszban lesztek. A barátságot és a pénzt csúnya dolog összekeverni, főleg így, hogy nem kenyérre kell.
2013. jún. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem tul jo otlet. Hasonlo helyzetbe voltam, csak nekem a tesom adott kolcson. Amit igert melo nem jott ossze, viszont a penzt vissza kellett adjam. De meg igy is hogy visszaadtam, hatalmas viszaly alakult ki koztunk....
2013. jún. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tennem. Először is eszme nem jutna a gyerekem nelkl menni kulfoldre, másrészt nem kérnek ilyenre pénzt.
2013. jún. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok, de csak biztos munkahelyre menj! Szerintem lépni kell, sajnos itthon csak kilátástalanság van. Nekem a párom ment ki, én fél év után követem, mert csak így tudtuk összespórolni, de az én hazai és az ő kinti fizetéséből már így is fenn tudunk tartani 2 albérletet plusz megtakarítás. Nem mindegy!
2013. jún. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Baráttól soha nem kérnék kölcsön. Családtól esetleg, de maximum a szüleimtől, nagyszüleimtől, mástól nem.


De tőlük is csak azért, mert tudom, hogy ők úgy állnak, hogy tudnának is adni, nem vaktában kérek, mert a barátaim anyagi helyzetével sose voltam és nem is leszek tisztában. Épp így ők sem ismerik az enyémet ilyen mélységekig és biztos nem is avatnám őket annyira bele, hogy közlöm kölcsön kell.

2013. jún. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen miatt senkitől nem kérnék, csak ha vészhelyzet, végszükség áll fönn. Ez egy nélkülözhető kiadás, lehet, hogy nem is jön össze, és akkor bizonytalan ideig vissza se tudnád adni azt a pénzt. Közben nem ismered a barát anyagi helyzetét, lehet, hogy ő minden igyekezetével ad, de valójában nagyobb szüksége van a pénzre, mint neked, és a végén mégis neki kell a hónap végén kuporgatnia, mert te voltál felelőtlen.


Én ezt a felelősséget nem tudnám vállalni, inkább én viseljem a saját anyagi helyzetem következményeit, mint egy olyan ember, aki nem tehet róla!

2013. jún. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve adtam kölcsön a barátnőmnek 150000-ft. Egy év óta nem tudta meg adni, pedig most már nekem is nagy szükségem lenne a pénzre. Nem is beszél róla, olyan mint ha meg sem akarná adni. Nekem kényelmetlen kérni. A barátságunk is meg tört, nem vagyunk már olyan barátok mint régen. Én soha többé nem adnék barátnak kölcsön.
2013. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzet az, hogy de, "vészhelyzetről" van szó. Ugyanis nekem most jelenleg nincs munkám, itt ahol mi élünk rengeteg a túljelentkezés és munkalehetőség is alig akad. A Páromat rendben van, hogy most felvették egy új munkahelyre, de jelenleg még betanításon van szeptemberig, jutalékpótlót kap ez mindössze 42 ezer plusz most már nekem csak a GYES jár. Ebben a hónapban még kaptam a fizetésem de a következő hónaptól már nem, sajna nincs meg az egy év munkaviszonyom sem, hogy munkanélkülit kapjak. Én eddig amennyit csak tudtam mentem és dolgoztam és nem is volt semmi baj. Én tudom, hogy a gyermeket itt hagyni nem szép dolog, nekem is megszakadna a szívem, tegnap éjjel háromig csak forgolódtam, sírtam, hogy hogyan lesz tovább. A férjemnek lesz majd egy záróvizsgája annak függvényében dől el, hogy marad vagy sem. Viszont ez körülbelül októberre tehető, ha nem válik be mint dolgozó akkor nekem is úszott ez a munkalehetőség, mert télre már senki sem vállal kint munkát, nem is nagyon van akkor lehetőség. Leültünk a családdal kicsit beszélgetni erről és azt mondták, hogy ha valóban ilyen rossz a helyzetünk akkor ők természetesen összedobják azt a pénzt amire szükségem lenne, hogy kijussak és éljek is az első 1-2 hónapban ameddig munkát nem kapok. Van kint ismerősöm nem is egy, többen is jelezték, hogy ha biztosan tudom, hogy mennék szóljak és bármiben segítenek. Lenne is most munkalehetőség ami biztos... Fogalmam sincs mit csináljak el vagyok keseredve, hogy mi lesz velünk, nyilván nem jókedvemből tenném meg ezt a lépést ... Én sem akarnék menni ha nem lenne muszáj de egy fizetésből (ami kb. 90 ezer körül mozogna) egyszerűen nem tudjuk fenntartani magunkat. Szóval fogalmam sincs mit tegyek, már korábban több helyre is beadtam az önéletrajzom, egyelőre semmi, sehol sem tudnak biztosat mondani...
2013. jún. 14. 12:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, az a nagy helyzet, hogy az ilyen szezonmunkákat azért kint sem főúri szinten fizetik meg, ellenben a megélhetés költségei Nyugat-Európában lényegesen magasabbak. A munkáltatók nagy része sem a grófi udvarház, semmi garancia nincs arra, hogy az első nap után ne küldjenek el. Ez esetben máris elment a kiutazásra, szállásra egy rakás pénz.


Az is kérdés, hogy milyen ismerős az ismerős. Erről Magyarországon nem illik beszélni, de bizony az embereket a másik problémája egy adott szint után nem érdekli. Ne várd, hogy napokig, hetekig fog majd munka után loholni ha az első nem sikerül. Hol laknál? Ahhoz hogy kivegyél valamit szintén viszonylag magasabb összeg szükséges.


A barátságnak jó eséllyel vége, ha nem tudod visszaadni a pénzt. (Márpedig gyakorlatilag a semmire kimenni nem egy vonzó üzleti terv).

2013. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!