Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én lennék a hibás amiért a...

Én lennék a hibás amiért a gyerekem ilyet tett?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam pár vágást a karján,nagyon szándékosaknak néznek ki,valószínüleg pengével csinálta.Aztan az egyik barátnőjét megkérdeztem ,hogy mit tud erről ,szerinte akkor tette amikor rossz jegeyet kapott és félt a szidástól. Én vagyok a hibás? Csalódott is vagyok,ugyanakkor mérges is. Mért tehett ilyet? 13 éves a lányom.

2014. dec. 2. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért én megkérdezem. Ide írtál kérdést, de leültél a lányoddal beszélgetni amikor megláttad a karján a vágásnyomokat? Vagy csak a barátnőt kérdezted, és gyorsan a gyakorira kiírtad??

Ülj le a gyerekkel és kommunikáljatok.

2014. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Más helyett nem tudok véleményt írni, csak a saját tapasztalatomat. Kamaszként én is erős indíttatást éreztem ilyesmire, bár nem tettem meg egyszer sem. Nálam amiatt volt, hogy anyám sosem szeretett, nem volt jó a kapcsolatunk. Szüleim elváltak, apám nem nagyon foglalkozott velem. Tehát nálam a szeretetteljes családi háttér hiányzott.

Beszélgess el a lányoddal finoman. Mint egy barátnővel. Talán elmondja, mi zajlik benne. Ha nem, menjetek el pszichológushoz.

2014. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap este volt egy ilyen kérdés.


"Hogyan mondjam el nekik, hogy falcolok"?

2014. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
Minden szuloben lehet hibat keresni. Engem vertek gyerekkoromban es megsem vagtam szet magam. A baj a gyerek agyaban van.
2014. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne a lányt is megkérdezni erről a dologról. Ha fél a szidástól, akkor annak oka van. Mégpedig szülői oldalról. Egy tizenhárom éves gyerek nem tudja önmagát nevelni, hiszen még gyerek. Le kell vele ülni, nyugodt körülményeket teremtve és megbeszélni ezt a dolgot. Egy gyerek nem csinál ilyet csak úgy. Sok szerencsét és minden jót.
2014. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

4-es, sajnálom :( Viszont a verés súlyos dolog, olyankor a gyerek magát okolja. Tehát nem vágja magát, hanem rossznak tartja magát.

A nem jól vagy nem eléggé szeretett gyerek meg a szülőt okolja, és tehetetlenségében vágja magát, mert közben függ a szülőtől és szót kell fogadnia... Na mindegy, hosszú lenne érthetően kifejtenem, de a két dolgot nem lehet összehasonlítani.

Biztos te is küzdesz emiatt valamivel, amivel ez a lány nem fog, mert nem ugyanaz a helyzetetek...

2014. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szülőnek az lenne a feladata hogy a gyerekével őszinte. Nem a barátai kéne faggatni, hogy mi a baja a lányodnak, hanem őt megkérdezni. akkor lehet meg is tudod a valódi okát.
2014. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tévedtek, ha azt gondoljátok, csak az a gyerek tesz ilyet, aki rosszul/szigorúan van nevelve. Előfordul, hogy a gyerek annyira nem akar csalódást okozni és szomorúnak látni a szüleit, hogy így bünteti magát. Nem azért, mert fél.. A probléma a gyerek fejében van, beszélni kell vele.
2014. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Ált suliban nekem is nagyon rossz néven vették az elégteleneket mégse vagdostam miatta magam eszembe se jutott. Egyszerűbb volt sírva közölni a rossz hírt és máris nem akartak annyira leszidni. Szerintem egyéb problémái vannak. Lehet mondjuk depressziós mert nincs sok barátja vagy vannak akik kiközösítik akármi, és a jegy miatt még rosszabbnak gondolta magát (vagy véletlenül pont akk csúszott be a rossz jegy amikor alapból maga alatt volt), a barátnő meg csak kombinált hogy mit kaphat egy rossz jegy miatt otthon

Esetleg adj neki egy naplót aminek az egyik kulcsa nálad van. Az én anyukámnak bevált xD ha esetleg ő is olyan lenne mint én hogy soha semmit nem mond el otthon

2014. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mennyire kell otthon jó jegyeket hoznia? Milyen szidást kapott eddig, ha rossz jegyet hozott? Nem kell annak fizikainak lennie, elég ha szóan kapja, és már úgy érzi tőle, hogy ő nem elég jó nektek. Nálunk is nagy volt otthon az elvárás, ha rosszabb jegyet hoztam, ami a szüleim mércéje szerint már nem tartozott az elég jó kategóriába, akkor nálunk is jött a lelki terror, hogy ,, nem lesz belőled semmi, nem fognak felvenni sehová". Nagyon szerettem apukámat, aki azóta már sajnos meghalt, de borzasztó volt hazamenni, ha tudtam, hogy megint jön a szöveg, hogy nem vagyok elég jó.


A lányodnál ez egy segélykiáltás, hogy valamit eddig nem úgy kezeltetek vele kapcsolatban, ahogy kellett volna. Gondold át, hogy miben tudsz neki a jegyeivel kapcsolatban engedni, és máshogy hozzáállni, aztán beszéld is ezt meg vele minél előbb, nehogy addigis hülyeséget csináljon. Csalódott és mérges meg ne rá legyél, hanem arra a hozzáállásra (szidásra), ami odáig vezetett, hogy a lányod inkább a kezét vagdossa, minthogy nyíltan elmondja a félelelmeit.

2014. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!