Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Csak szerintem gáz ilyet elvárni? (karácsonyi ajándék téma)

Megbeszéltem a párom anyjával és a párom nővérével, hogy új szemüveget veszünk a páromnak karácsonyra. Mindenki belead x összeget. Nemrég voltunk a párommal szemüvegesnél, megállapítottuk, 50 ezerből bőven kijövünk, mert van karácsonyi akció. Mikor ezt elmondtuk a párom anyjának, ő mondta, hogy maximum 15 ezret tud beleadni. Gondoltam ez teljesen jó, én 30-at rá tudok áldozni, a párom nővére is minimum 20-at adna, simán meglesz.

Ma kiderült, hogy 30-at adott a tesó, és anyuka ezen kiakadt, "miért adott olyan sokat" címszó alatt, majd eljutott odáig, hogy amit a párom az apjától és a nagyapjától kapott névnapjára pénzt, bele kellene adnia a szemüvegbe. (Ergo ő ki akarja húzni magát a költségekből, később le is szögezte, hogy ő nem ad bele)

Kérdem én, nem pofátlanság ilyet kérni valakitől? Adja oda a névnapjára kapott pénzét a saját karácsonyi ajándékára? Nem gáz ha nem ad bele a szemüvegbe, kifizetjük ketten a párom nővérével, de anyósjelöltön kicsit azért megütköztem.

2014. dec. 2. 20:50  Privát üzenet  

A válaszok
Hát ez nagyon gáz. Inkább csak símán mondta volna, hogy nem tud beleadni. De most mért nem ad bele? 30-at bead a tesó, ő adjon egy 5-öst, te meg a maradékot. Nemigaz, hogy a saját gyerekével ezt csinálja.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2014. dec. 2. 20:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt furcsálom én is, hogy pár ezret sem képes beleadni...Mindig megy a dráma, hogy nincs pénzük, meg minuszban vannak és jajj úristen... de köznem pudinggal, pattogatott kukoricával és somlói galuskával tömi a fejét. Barátomat meg kiosztja egy 100 ft-os chipsért is, mert nekik erre nincs pénzük. (megjegyzem, barátom fizetését is a sajátjaként kezeli).

Ezek után még nehezebb felfognom hogy ennyit is sajnál a fiától karácsonyra.

# 2/8Időpont 2014. dec. 2. 21:04 Privát üzenet
opened paradise nevű felhasználó válasza:

50-ből kijöttök,a tesó ad 30-at,meg te is,akkor minek még az?

A válasz 13%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2014. dec. 2. 21:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem tudtuk hogy 30-at ad, az ma derült ki. Értelem szerűen igazodni akartam hozzájuk. Nem vág földhöz ha ki kell adnom érte 20-at, de úgy volt hogy az anyja is belead.

# 4/8Időpont 2014. dec. 2. 21:18 Privát üzenet
opened paradise nevű felhasználó válasza:

Értem.

Akkor szerintem vegyétek meg felesben,hagyjátok ki belőle őt,főleg,ha úgy akar adni,hogy másnak a pénzéből,ráadásul pont az ajándékozott fiáéból adna bele.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2014. dec. 2. 21:35 Privát üzenet

irigy a banya!

egyszer dugd el a seprűjét!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2014. dec. 3. 05:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó, tetszik a neved :D a szemüveg megrendelve, 47 ezer, előlegbe perkáltuk a 30at, a maradékot fizetem. Anyósjelölt megpukkadhat :)

# 7/8Időpont 2014. dec. 3. 18:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mégis adott egy 10est anyuka. Úgy látom rájött hogy enyhén önzőn viselkedett.

# 8/8Időpont 2014. dec. 3. 21:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek vigyek? Vagy ne? Ciki lenne? (leszbi téma)
Elszeretnék hívni egy csajt randira, de fogalmam sincs hogyan, hogy mit adjak neki, hogy mi legyen a téma szóval mit kell ilyenkor csinálni?
Szerintetek nagyon ciki lenne? (meleg téma)
Elszúrtam az álmot? Karácsonyi ajándék téma.
A múlt történelem, a jelen ajándék, a jövő titok. Tudtok ehhez hasonló idézeteket? A téma mind1.
Ajándék téma, de nem a szokásos, ki-mit vett hasonló helyzetben?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!