Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Tudom, hogy nem...

Mit tegyek? Tudom, hogy nem normális de mit tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy hát szóval nem szeretem apámat. Egyszerűen ki nem állhatom és már úgy érzem hogy nincs bennem semmi érzelem iránta..Nem tudom mitcsináljak, mert rohadt*ul fel tud cs*eszni és észre sem veszi én hülye meg magamon vezetem le pl:falütögetéssel,vágás vagy cigi vagy átmegyek a haveromhoz és vele vagyok, de akkor néha őt ütögetem:s 16/L

2014. dec. 3. 16:57
 1/8 anonim válasza:

Játszott veled valaha? Mesélt neked? Csszett le valamiért, amit szerinte elszúrtál?

Mert akkor azt jelenti, hogy szeret téged, aggódik érted, s csak a kamaszkori feszültség ütközik ki így rajtad, minden kamasz rosszban van a szüleivel - és mindenkivel megesik, hogy utálja őket...

Ebben az esetben lehet rajta változtatni, üljetek le beszélgetni, szervezzetek közös programot, meg ilyenek...


Ha viszont tényleg nem foglalkozik veled, akkor te se foglalkozz vele, ugyanis nem utálhatod, mert neki köszönheted, hogy élsz...és csak feleslegesen táplálnád magadban ezt a negatív érzést, ami egyikőtöknek se jó...

2014. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
csajszi találkozzunk és felviditalak :) 16/F
2014. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem igazából sosem olvasott nekem mesét meg semmi ilyesmi és egyszer még kiskoromba megvert mert rugdostam a kocsiban az ülés támláját..

#2:lenne egy ember aki tuti fel tudna vidítani de ő tuti hogy nem fog:s

2014. dec. 3. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:
És ki az aki tuti, hogy fel tudna vidítani?
2014. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én! :D
2014. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tárgyak ütögetése oké, csak úgy tedd, h ne okozz kárt magadnak. bár minden életkorban lehetnek komoly nehézségek, a kamaszokat nagyon nem irigylem...


Valakivel jó lenne megbeszélned az érzelmi problémáidat, akiben megbízol és megért téged. Nem biztos, h egy pszichológus nyerő, mert vannak közöttük is hozzá nem értők, nem empatikusak, a felnőttek is sokfélék. De ha úgy érzed, keresd fel a suli pszichológust, vagy más szakembert, pl családsegítőt.


Sokszor a legjobb egy barát, akiben megbízol, hogy kibeszélhesd neki az érzelmeidet. Muszáj, hogy ezáltal is oldódni tudjon a feszültséged, és ráadásul ezáltal is egyre jobb rálátásod lehet a problémáid okára és a lehetséges megoldásokra, miközben kibeszéled magadból.

2014. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából már elmondtam a legjobb haverjaimnak, de ez sem segít túl sokat:s
2014. dec. 5. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Amíg az ember nem tud változtatni adott élethelyzeten, azt az élet azért okozza, teszi "az illető elé", mert azon idő alatt tanulnia kell a helyzetet. Még ha nagyon nehéz is akár, és ha akár igazságtalan is.


Együtt érzek veled, nekem se könnyű, sőt, életem nagy része sok szempontból igen nehéz (volt és van).


A függés káros oldalát viszont pl nem szerencsés túl későn megtanulni... ha tehetek egy szerény, de fontos javaslatot: tedd le a cigit, amíg nem függsz attól. A döntés a tied, akár cigizhetsz továbbra is, a te kockázatod.


A pótszer, a kábszer, a nyugtatószer NEM megoldás, csak menekülés a problémák elől, és függést okoznak. Alá akarod rendelni magad bárminek is? Pl a ciginek??


Az élet pont ellentétes okból teszi elénk a bajokat: elviselni, ha ideiglenesen nem kerülhető el, és közben tanulni, megérteni , a helyzet mi mond nekünk. A tűrés is tanulnivaló egy szintig, de meg kell találni persze a kiutat is.


Ha egy haver nem tud segíteni, akkor hátha egy iskolapszichológus, családsegítő, stb... Hátha, de ez nem garancia.

2014. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!