Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen a nagyanyám?...

Miért ilyen a nagyanyám? Normális ez? Lehet rajta változtatni? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval karácsonyra szülinapra stb.re pénzt szoktam kapni tőle. Mindig megmutatom mit vettem azon a pénzen amit tőle kaptam Szerintem ez így rendben van. Ezzel az a probléma hogy mindig elkezdi hogy az ő pénzéből élek.Szerintem nincs baj vele hogy néha veszek egy pólót könyvet ilyesmit. Legutóbb táskát vettem a szülinapi pénzből és 20percig nyagatott hogy milyen szemtelen vagyok hogy még az orra alá dörgölöm hogy belőle élek. Én csak udvarias akartam lenni. Mi a megoldás? Végén már én érzem rosszul magam. 14/ L
2014. máj. 3. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben nem fogadnám el, ha pedig elkezdene emiatt vernyákolni, akkor megmondanám neki, hogy ha meg elfogadom, akkor az a baj, mert belőle élek, majd keressen, ha normálisan tud viselkedni.
2014. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, és annyiban tudsz rajta változtatni, hogy ezentúl nem fogadod el tőle a pénz-ajándékot, és ha megsértődik, elmondod neki, hogy meguntad, hogy folyton felhánytorgatja. Ha ajándékot ad, szívből adja, ne azért, hogy még majd felnőtt korodban is azt emlegesse, hogy bezzeg te 14 évesen kaptál tőle x ezer Ft-ot...
2014. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
próbáltam már de akkor meg azzal jön hogy én nem szeretem pedig szeretem ezen kívül mindig kedves aranyos csak valahogy a pénz mikor szóba jön ilyen lesz nem szeretném megbántani
2014. máj. 3. 12:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ebből csak úgy jöhetsz ki, ha megbántod, mert ez a tipikus ha van rajta sapka, ha nincs helyzet.
2014. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

visszaadnám, és azt mondanám: tudja mama? költse patikára! ha nem szívből adja, akkor nem kell!


vagy a finomabb megoldás:

a pénzből amit ő ad, vegyél valamit csak ő tud használni, aminek tudod, hogy örülne, majd ajándékozd neki, mondd el, milyen pénzből vetted. hátha az meghatja, hogy az ajándékodat rá költöd.

2014. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

gondolkoztam rajta h kíméletesen közlöm vele

ötletek?

előre is köszi

2014. máj. 3. 12:29
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Ne fogadd el tole legkozelebb a penzt.
2014. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

A nagyanyád egy sóher. Nem akarja, hogy azt mondják, nem ad semmit neked, de igyekszik úgy adni, hogy előbb-utóbb visszautasítsd.

Ha eléggé önérzetes vagy, akkor utasítsd vissza.

Ha pedig józan vagy, akkor várd meg legközelebb, hogy megkérdezze, mit vettél a pénzen, ne mutass neki meg semmit kérdezés nélkül. Akkor viszont annyit mondj, hogy neki ajándékot.

2014. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Ha legközelebb megint ad, akkor ne meséld el neki (akármennyire szeretnéd megosztani az örömöd), hogy mit vettél a pénzen. Ha mégis az orrod alá dörgöli, hogy "belőle élsz", akkor legyen annyi tartalék (megspórolt) pénzed, hogy a kezébe nyomhasd, a következő szöveggel: ha hiányzik neki ez az összeg, akkor ne ajándékozza el neked. Ha pedig ajándékoz, ne hánnya fel, mert az nincsen rendjén. Te nem kívánod tőle, hogy erején felül ajándékozzon. Ha esetleg a szüleid nyomására teszi ezt, akkor beszélje meg velük, ez nem rád tartozik. (Előfordulhat az is, hogy nem hiányzik neki ez az összeg, csak nem tartja helyesnek a pénzajándékot.) Még valami: hogy egy pénzajándékon mit veszel magadnak, az csak terád tartozik. Ha az ajándékozó személy "oktalanságnak" ítéli a pólót, könyvet vagy táskát, az az ő baja. Talán szeretné, hogy félreteszed, és gyűjtöd, de ez nem rá tartozik, hogy te az ajándékozott pénzzel mit csinálsz.
2014. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nem az egészet költöm el mindig félre teszem kb. a felét

nem a szüleim miatt van így ők már felajánlották h oda adja a pénzt a szüleim pedig megveszik de ő ragaszkodik ehez mem pedig a szüleim

2014. máj. 3. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!